Главная
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Безпека дитини
Вагітність
Виховання
Діти та навчання
Дитяча стоматологія
Догляд за немовлям
Догляд за речами
Домашні тварини
Здоров’я дитини
Планування вагітності
Пологи
Психологія дитини
Різне про дитину
Статевий розвиток
Фізичний розвиток дитини
Харчування дитини
Хвороби дітей
Шлюб та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
9 страхів мами немовляти 
Alla Nesvit English 8 class (Алла Несвіт, Англійська мова, 8 клас) 
На що звернути увагу при виборі пальто 
Диетическое питание при пиелоцистите и пиелонефрите 
Модні сабо на зимовий сезон 
Практичні оздоблювальні матеріали 
Чищення алюмінієвого посуду й інших предметів 
Затвердіння і біль в молочних залозах. Причини й поради! 
Вилки ліворуч, ножі праворуч. Правила сервіровки стола 
Увесь жах новеньких мужчин 
Чорнослив 
We Learn English 7 class Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт)  
Лікування вугрів 
Строга дієта й повне голодування - за й проти 
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Розвиток плода 
Русско английский разговорник, тема В банке 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вагітність
Багатоводдя
Незважаючи на те, що ми живемо в ХХI столітті, коли медицина ступнула далеко вперед, жінку під час вагітності й пологів завжди підстерігають небезпеки. Для того, щоб ситуація не вийшла з-під контролю й жінка змогла благ...


Незважаючи на те, що ми живемо в ХХI столітті, коли медицина ступнула далеко вперед, жінку під час вагітності й пологів завжди підстерігають небезпеки. Для того, щоб ситуація не вийшла з-під контролю й жінка змогла благополучно народити здорову дитину, вона повинна перебувати під постійним лікарським контролем – ця непорушна істина відома у всіх цивілізованих країнах.

Що таке багатоводдя і його причини

Багатоводдя – це хворобливий стан, при якім в амніоні (навколопліднім мішку, у якім укладені плід і навколоплідна рідина) перебуває надлишкова кількість навколоплідних вод ( понад 1,5 літрів). Багатоводдя зустрічається в 0,3 – 0,6% випадках пологів.

Причини багатоводдя вивчені недостатньо. Припускають, що багатоводдя може розвитися у вагітних жінок, що страждають цукровим діабетом, захворюваннями нирок, серцево-судинними й іншими захворюваннями, після перенесених інфекційних хвороб, а також внаслідок несумісності крові матері й плода по резус-фактору. Багатоводдя розвивається при порушенні секреторної й усмоктувальної здатності амніону звичайно в середині або в другій половині вагітності.

Плин вагітності й вплив багатоводдя на плід

Багатоводдя може бути гострим і хронічним. При гострому багатоводді кількість навколоплідних вод наростає швидко, іноді протягом декількох днів. У вагітної з’являються загальне нездужання, занепокоєння, задишка, утруднення подиху, частішання пульсу, хворобливі відчуття в животі, набряки. При гострому багатоводді вагітність, як правило, переривається передчасно, а плід часто гине або народжується з пороками розвитку.

При хронічному багатоводді кількість навколоплідних вод збільшується поступово. Задишка, порушення серцевої діяльності й інші ознаки виражені нерізке або можуть бути відсутні. При хронічному багатоводді плин вагітності залежить від ступеня виразності хворобливих змін: вагітність може перерватися передчасно або плід доношується до строку своєчасних пологів. Іноді плід народжується з пороками розвитку.

Багатоводдя нерідко розвивається при одно яйцевій двійні, при цьому в амніоні одного із плодів відзначається надлишкова кількість навколоплідних вод, в амніоні іншого плода – маловоддя, другий плід при цьому розвинений слабкіше.

На підставі чого ставиться діагноз багатоводдя

Діагноз ставиться на підставі даних дослідження матки: збільшення розмірів матки не відповідає строкам вагітності, матка втрачає звичайну консистенцію тіста, стає еластичною й напруженою. При промацуванні вона має округлу або бочко подібну форму (у нормі форма овоідна). Плід рухливий, часто міняє своє положення, промацування його окремих частин утруднене. При легкому ступені багатоводдя можна визначити рухливу голівку плода, при сильно вираженому багатоводді частини плода не прощупуються зовсім.

Діагноз підтверджується ультразвуковим дослідженням, у тому числі додплерометрією ( для оцінки характеру й швидкості кровообігу в судинах), проводиться також додаткове дослідження стану плода – кардіотокографія (КТГ) для того, щоб з’ясувати, як багатоводдя впливає на його розвиток. Крім того, при обстеженні завжди стараються виявити причину багатоводдя – це дуже важливо для лікування.

Лікування багатоводдя й тактика ведення пологів

Лікування починається з лікування основного захворювання, що викликало багатоводдя (хронічного запального процесу, ендокринного захворювання, гестоза і так далі).

Хронічне багатоводдя, що протікає із нерізке вираженими ознаками, лікують консервативно, призначаючи антибіотики ( для попередження розвитку внутрішньоутробної інфекції), сечогінні засоби, вітаміни, медикаментозну профілактику гіпоксії плода і так далі. При гострому багатоводді, а також при важкому плині хронічного багатоводдя, особливо, при наростаючих порушеннях кровообігу й подиху, вагітність переривають. У деяких випадках для поліпшення загального стану жінки й дитини проводиться амніоцентез – уведення в порожнину амніону тонкого катетера й видалення частини навколоплідних вод.

Пологи при багатоводді найчастіше починаються передчасно з несвоєчасним виливом навколоплідних вод, вони часто ускладнюються слабістю родових сил через пере розтягання матки, випаданням пуповини, дрібних частин плода, його неправильним положенням, передчасного відшарування плаценти, кровотечами й гіпоксією (недоліком кисню) плода.

Профілактикою багатоводдя є своєчасне лікування захворювань жінки, що передують або супровідних вагітність, систематичне спостереження й лікування вагітних із захворюваннями нирок, серцево-судинної системи, профілактика загострень цукрового діабету та інше.



Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 4706 | 02/03/2012 Діти та родина - Вагітність

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Зміни грудей при вагітності
Із самого початку вагітності у вашому організмі відбуваються істотні зміни. Деякі з них непомітні для ока, інші - наприклад, збільшення обсягу грудей - очевидні як для вас, так і для навколишніх....

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:4364 | 24/12/2011 Діти та родина - Вагітність
Аналізи, комплексний підхід
Збираючись здати той або інший аналіз, подумайте, не краще було б обстежуватися комплексно, одержавши, тим самим, повну картину стану Вашого здоров’я?

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:3202 | 14/08/2011 Діти та родина - Вагітність
Передлежання плаценти
Про передлежання плаценти було відомо в далекій давнині: про цю патологію згадував у своїх працях Гіппократ. Уже тоді лікарі знали, що розташування плаценти в області виходу з порожнини матки є дуже небезпечним д...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4828 | 02/03/2012 Діти та родина - Вагітність
Набряки при вагітності
Набряклість тією чи іншою мірою завжди супроводжує вагітність. Але вона може бути як природнім проявом вагітності, так і початковою стадією важкого ускладнення другої половини вагітності - гестоза. Розібратися...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3380 | 02/03/2012 Діти та родина - Вагітність
Багатоплідна вагітність
Двійнята - явище не таке вже рідке, а от три, чотири й більше малят, які народжуються одночасно - це вже рідкість. Багато говорять - гра природи. Незважаючи на зовнішню привабливість (народити відразу двох - це...

Автор: ukrix |Відгуки:4 | Перегляди:5426 | 24/12/2011 Діти та родина - Вагітність