Секрет перший: краще раніше, чим пізніше Чисто не тільки там, де не смітять, але й там, де відразу забирають. Будь-який "провокатор порядку" повинен бути вилучений негайно. (Особливо якщо це плями або бруд на підлозі, шпалерах і меблевій оббивці.) Уже наступного дня, можливо, прийдеться прикласти більше зусиль і підключити "спецзасоби", наприклад плямовивідники. Виключення із цього правила - волога земля на килимі. Краще дочекатися, поки вона висохне, і після цього пропилесосити.
Секрет другий: закон всесвітнього тяжіння
Не воюйте із силою притягання - програєте. Коли фронт робіт - увесь будинок, починайте з верхнього поверху (горища) і поступово спускайтеся до підвалу. Дотримуйтеся того ж принципу, якщо прибираєте в кімнаті: вилучите пил і павутину зі стелі, протріть освітлювальні прилади й вентиляційні ґрати. Потім - вікна й шпалери, меблі, двері й, нарешті, плінтуси й підлогу. У цьому випадку пил не буде осідати на тих місцях, які ви вже почистили. Аналогічно надходьте, коли миєте скло й дзеркала. Рідина обов’язково потече вниз. А от для пофарбованих стін це не підходить. Якщо почати зверху, то вода залишить на ще не вимитій поверхні смужки, які потім буде складно стерти.
Секрет третій: спочатку сухо, потім - волого
У кімнаті витріть пил, підметіть, пропилесосьте й лише після цього використовуйте рідкі засоби для миття підлоги, вікон, стін, полірування меблів. Тоді в повітрі залишиться менше зважених часток, що так швидко осідають на вологі поверхні.
Секрет четвертий: від м’якого до твердого
Переходьте до сильних абразивів і розчинникам, тільки потерпівши невдачу з м’якими засобами, що чистять. Перш ніж упорядковувати річ, з’ясуєте, із чого вона зроблена і як правильно за нею доглядати, інакше ризикуєте її зіпсувати. Скажемо, краще залишити невелику пляму на кухонній плиті, чим ушкодити емаль металевою мочалкою.
Секрет п’ятий: поспіху - немає!
Час - союзник. Часом небагато почекавши, вдається впоратися із брудом швидше й ефективніше. Наприклад, якщо збираєтеся вичистити плиту (стіл, холодильник) збризкайте забруднені місця очисником і займіться іншими справами. Через кілька хвилин вам залишиться тільки протерти бруд вологою губкою.
Секрет шостий: усе під рукою!
Займаючись прибиранням, нехай у вас будуть поруч самі необхідні речі:
* об’ємне пластикове цебро зі зручною ручкою;* паперові рушники; * мішки для сміття; * серветки для витирання пилу; * миючі засоби, що й чистять.
NB!
• Перш ніж застосувати новий спосіб або засіб на якій-небудь речі, перевірте його на малопомітнім місці.
* Якщо потрібно відмити, наприклад, картину або електронний прилад, не бризкайте їхніми засобами для очищення. Від великої кількості агресивної рідини електроніка може зіпсуватися, а фарби здатні змінити кольори й розтріснутися. Злегка змочіть серветку й протирайте предмети. * Не змішуйте засоби по догляду між собою, якщо того не вимагає інструкція. Такі комбінації можуть бути дуже небезпечні: наприклад, при з’єднанні аміаку із хлорним відбілювати виділяється отрутний газ. * Якщо прагнете щоб ваші руки виглядали гарними й доглянутими, надягайте на час прибирання гумові або латексні рукавички