Главная
Поняття   калорійності   спокою   розфарбувати   замш   амариліс   бореліоз   теоретична   силові   хвороби   основне   горішки   Фінансов?   поділяє   яблоки   ПОРУШЕНН   речовини   року   поцілунки   багатоводдя   хімія   залізний   візажист   Принесли   літні  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Я та він, хто відповідає за оргазм 
Як вибрати пудру 
Веселі дієти каш  
Мій чужий чоловік ( про зв’язок із чужим чоловіком) 
Журавлина усуває чоловічі сексуальні проблеми 
Лікування карієсу 
Хіт- п’ятірка Woolstreet! 
Перші ознаки вагітності 
Секрети ефективного тренування 
Ігри-п’ятихвилинки 
Синдром хронічної втоми 
Токсикоз що робити 
Акторська дієта 
Хліб на ніч - засіб від безсоння 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Русско английский разговорник, тема В банке 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Суглоби та кістки
Ахіллове сухожилля
Це сухожилля одержало свою назву від імені міфічного героя Ахіллеса. Згідно з міфом, Ахіллес був невразливий у бою, тому що відразу після народження мати занурила його в одну з п’яти рік пекла, тримаючи за п’яту. Таким ...


Це сухожилля одержало свою назву від імені міфічного героя Ахіллеса. Згідно з міфом, Ахіллес був невразливий у бою, тому що відразу після народження мати занурила його в одну з п’яти рік пекла, тримаючи за п’яту. Таким чином, п’ята залишилася єдиним незахищеним місцем у його тілі, що й дозволило його надалі вбити.

Будова й функції Ахіллового сухожилля

Будь-яке сухожилля являє собою кінцеву структуру поперечно - смугастих м’язів у вигляді важнів щільної сполучної тканини, за допомогою яких м’язи прикріплюються до кісток кістяка й змушують їх рухатися. Міцна сполучна тканина забезпечує низьку розтяжність і надійну фіксацію м’язів на костях кістяка.

Ахіллове сухожилля – це одне із самих потужних сухожиль у нашому організмі, але воно не даром одержало назву «Ахіллове » - відносно поверхневе розташування робить його дуже вразливим для ушкодження. Ахіллове сухожилля є продовженням трьох м’язів (двох голівок литкових м’язів і камбало видного м’яза), розташованих на задній поверхні гомілки. Прикріплюється Ахіллове сухожилля до п’яткової кістки, що дозволяє людині рухати пальцями ніг.

Угорі Ахіллове сухожилля широке й відносно тонке, донизу звужується й товщає й на відстані 3,5 – 4 см вище п’яткової кістки знову розширюється. Сухожилля укладене в подвійний футляр, який утворюють фасції (тонкі сполучнотканинні оболонки, що покривають м’язи) гомілки. Ці фасції дозволяють сухожиллю сковзати, тому що усередині них є слиз – це зменшує тертя між сухожиллям і навколишніми його тканинами. У місця прикріплення Ахіллового сухожилля до п’яткової кістки перебуває синовіальна сумка. Ахіллове сухожилля дозволяє бігати, вставати навшпиньки, підніматися по сходах.

Ушкодження Ахіллова сухожилля

Причиною ушкодження Ахіллова сухожилля можуть бути безпосередні травми або надмірна напруга литкових м’язів. Ушкодження можуть бути закриті ( без порушення шкірних покривів) і відкриті (з порушенням шкірних покривів).

Закриті ушкодження часто виникають в артистів балету й спортсменів при невдалих стрибках, грі у футбол і так далі, коли відбувається розрив сухожилля або відрив місця його прикріплення до п’яткового бугра. У момент травми потерпілий відчуває тріск у нижній третині гомілки й гострий біль по задній її поверхні, порушується процес підошовного згинання стопи. При огляді на місці розриву Ахіллова сухожилля виявляється відсутність його контурів і западання м’яких тканин.

При наданні першої допомоги, потерпілому треба дати знеболюючий засіб, зафіксувати ногу так, щоб стопа перебувала стосовно гомілки під кутом 90I 0; (можна накласти шину з підручних матеріалів або закріпити бинтом ноги друг до друга) і доставити в лікарню.

Лікування розривів Ахіллова сухожилля найчастіше вимагає застосування хірургічних методів. При свіжих (з давниною не більш 2-х тижнів) закритих повних розривах з’єднання кінців сухожилля може бути зроблене за допомогою закритого через шкірного шва (шви накладають через шкіру й стягають, зближають кінці сухожилля до їхнього повного зіткнення) з наступним накладенням гіпсової пов’язки. Якщо шкірні покриви порушені або якщо травма відбулася більш двох тижнів назад, то операцію частіше проводять відкритим способом із широким розкриттям зони ушкодження й зшиванням кінців сухожилля звичайним способом, а потім також накладають гіпсову пов’язку строком на 3,5 – 4 тижня, після чого призначають лікувальну гімнастику, масаж і фізіотерапевтичні процедури.

При частковому розриві Ахіллова сухожилля місцево вводять знеболюючий засіб (наприклад, новокаїн), і накладають гіпсову пов’язку в положенні підошовного згинання стопи строком на 2-3 тижні.

Бурсит Ахіллове сухожилля

Запалення синовіальної сумки, розташованої біля місця прикріплення Ахіллова сухожилля до п’яткової кістки називається бурситом Ахіллова сухожилля або ахіллобурситом. Причиною бурсити можуть бути травми ( у тому числі дрібні), різні захворювання (ревматизм, гонорея, вірусні інфекції), при яких збудники інфекції можуть попадати в синовіальну сумку через кров або лімфу, тривале травмоване вузьким тісним взуттям.

Ознаками ахіллобурсита є болі в області п’яти, що підсилюються при тильнім згинанні стопи, а також припухлість і почервоніння в місця прикріплення Ахіллова сухожилля до п’яткової кістки. У деяких випадках запальний процес може привести до нагноєння (абсцесу) синовіальної сумки.

Підтвердити діагноз ахіллобурсита можна за допомогою рентгенологічного дослідження.

Лікування бурсити Ахіллова сухожилля – це, насамперед, усунення причин, його, що викликали – лікування запальних захворювань, носіння зручного взуття і так далі. Якщо турбує сильний біль, то призначають теплові процедури (компреси, парафін, озокерит і так далі), мазі, що містять не стероїдні протизапальні засоби, що знімають біль, запалення й набряк тканин (наприклад, діклофенак). При гнійних процесах і при хронічних бурситах застосовуються проколи з видаленням запального вмісту синовіальної сумки і її промиванням розчинами антисептиків.

Якщо консервативні методи лікування не допомагають, то проводиться хірургічне висічення сумки.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 4957 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Суглоби та кістки

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Оніміння рук
Оніміння рук може відбуватися по різних причинах і для того, щоб у цьому розібратися й призначити правильне адекватне лікування, необхідно провести обстеження. Руки можуть німіти при тривалім здавлюванні й тоді до...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:5443 | 01/11/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Суглоби та кістки
Сколіоз, нездорово й некрасиво
Усі знають, що сколіоз - це погано. Але, на жаль, у більшості це знання не приводить ні до яких конструктивних кроків. Люди як сутулилися, так і сутуляться, а здоров’я їх при цьому псується. Чим же небезпечний сколіоз? Чи...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2522 | 10/03/2013 Здоров'я, медицина, захворювання - Суглоби та кістки
Перелом таза
Ушкодження кісток тазу становлять 4-7% усіх переломів і ставляться до групи важких травм. Такі ушкодження в третині випадків супроводжуються травматичним шоком і кровотечею, обумовленою подразненням і травмою тканини...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:5241 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Суглоби та кістки
Біль в ногах
Біль в ногах - дуже розповсюджене явище. При сильному болю у ногах деякі люди (особливо літні) намагаються зняти їх своїми домашніми засобами або приймати ліки, які - дуже добре допомогли сусідці. Н...

Автор: ukrix |Відгуки:5 | Перегляди:5743 | 14/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Суглоби та кістки
Вальгусна деформація стопи - що це
Вальгусна деформація стопи (hallux valgus), або, як говорять у народі, - кісточка ( - шишка), — недуга, що часто зустрічається в представниць прекрасної статі. Причини виникнення hallux valgus до кінця неясні...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4984 | 01/11/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Суглоби та кістки