Главная
туберкульоз   рові   English,   Марка   спецификация   мерзляк   лондон   переводи   портрет   тромбоцити   кашемір   яблоки   Прищ?   електрокамін   масажист   вік»   осмомисл   мазі   союз   газова   lesson   зубами   коронки   Модні   ртуть  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Роман з колишнім. Іноді вони повертаються. 
Психосоматика - чи може людина перемогти недугу 
10 причин, які змушують чоловіка піти від жінки 
Провісники пологів 
Визначні пам’ятки Іспанії. Символ Сарагоси. 
Русско английский разговорник, тема Здоровье 
Молочні зуби 
Біль у лівому боці 
Как похудеть 
Як не впасти в ступор у конфліктній ситуації 
Вакцинація без уколів 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Тепла підлога. Власний досвід використання 
5-я тиждень вагітності 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Захворювання
Ліки від кашлю
Кашель може бути різним і лікувати його також потрібно по-різному. В одних випадках потрібно видаляти мокротиння, в інших підсилювати його відділення, у третіх пригнічувати нав’язливий дратівний кашель і так далі. Неправильне застосований...


Кашель може бути різним і лікувати його також потрібно по-різному. В одних випадках потрібно видаляти мокротиння, в інших підсилювати його відділення, у третіх пригнічувати нав’язливий дратівний кашель і так далі. Неправильне застосування засобів від кашлю може привести до важких ускладнень. Тому лікувати кашель повинен тільки лікар.

Види кашлю

Кашель – це захисна реакція організму, що виникає при подразненні дихальних шляхів. Розрізняють два види кашлю: продуктивний і непродуктивний. Кашель називається продуктивним у тому випадку, якщо він супроводжується виділенням секрету і якихось часток, що потрапили в дихальні шляхи із зовнішнього середовища. Так званий пошук кашель, коли з дихальних шляхів не виділяється нічого, називають непродуктивним.

Продуктивний кашель – це захисний механізм і пригнічувати його не іде за виключенням випадків, коли він виснажує хворого або стає небезпечним, наприклад, після операції на очах. Непродуктивний кашель слід пригнічувати, але якщо він обумовлений утвором густого секрету, який важко відкашляти, його слід перевести в продуктивний.

Для того, щоб призначити лікування при кашлі лікар спочатку прослуховує легені хворого й тільки тоді вирішує, який засіб призначити.

Коли потрібно пригнічувати кашель

Важкий сухий непродуктивний кашель може виникати, наприклад, при раку легенів. Такий кашель не приносить хворому полегшення, адже пухлина, яка викликає подразнення дихальних шляхів, нікуди не дінеться. Постійне подразнення від поштовхів кашлю дратує слизувату оболонку верхніх дихальних шляхів, що сприяє виникненню запального процесу й ще більш збільшує стан хворого.

Для придушення такого кашлю звичайно використовуються препарати проти кашлю, що впливають на центри кашлю в головному мозку й на нервові рецептори в дихальних шляхах, що передають інформацію про подразнення в центральну нервову систему (аферентні рецептори).

До засобів проти кашлю, що впливають на центри кашлю в головному мозку, ставляться препарати з наркотичним ефектом (наприклад, кодеїн) і препарати, що виявляють ненаркотичну дію проти кашлю (наприклад, лібексин, тусупрекс). Дія останніх звичайне супроводжується зниженням чутливості бронхів і зменшенням їх спазму

Препарати, що впливають на аферентні рецептори в бронхах – це найчастіше легкі знеболюючі засоби, що знімають підвищене подразнення із зон аферентних рецепторів. До таких препаратів ставляться препарати з обволікаючою дією рослинного походження (наприклад, ромашка, евкаліпт). Для придушення рефлексу кашлю їх краще використовувати у вигляді інгаляцій, під час яких відбувається зволоження слизуватих оболонок дихальних шляхів, що також зменшує їхнє подразнення. Усі смоктальні таблетки від кашлю звичайно виявляють саме обволікаючу дію.

У деяких випадках для придушення активності аферентних рецепторів бронхів застосовуються засоби для місцевої анестезії (наприклад, лідокаїн, бензокаїн) – це найчастіше робиться перед різними діагностичними й лікувальними процедурами на бронхах і легенів (наприклад, перед бронхоскопією).

Відхаркувальні засоби

Продуктивний кашель вимагає видалення з дихальних шляхів якнайбільше мокротиння, разом з мокротинням із бронхів і легенів віддаляються продукти запалення й розпаду тканин.

Відхаркувальні засоби – це лікарські препарати, що сприяють видаленню мокротиння з легеневих шляхів. Усі вони діляться на дві більші групи: стимулюючі відхаркування й муколітичні.

Лікарські препарати, що стимулюють відхаркування, підсилюють рухову активність дрібних бронхів, що сприяє просуванню мокротиння в напрямку до центру. Цей механізм дії звичайно сполучається з посиленням секреції слизу залозами, розташованими в бронхах і невеликим зменшенням в’язкості мокротиння. Усі препарати цієї групи діляться на дві підгрупи: рефлекторного й резорбтивної дії.

До препаратів рефлекторної дії ставляться, наприклад, термопсіс, алтей, терпингідрат. Вони виявляють легку дратівну дію на рецептори слизуватої оболонки шлунку, одночасно рефлекторно ( через їх нервові волокна, що іннервують) впливаючи на бронхи.

Препарати резорбтивної дії виявляють дію (після приймання усередину) при їхньому виділенні слизуватою оболонкою дихальних шляхів. Вони дратують бронхіальні залози й викликають розрідження мокротиння. До таких лікарських засобів ставляться, наприклад, препарати йоду – йодид натрію і йодид калію.

Муколітичні засоби розріджують мокротиння за рахунок зміни структури слизу, зменшують його в’язкість і прилипання до стінок бронхів (адгезівані властивості). До таких засобів відносять ферментні (наприклад, трипсин) і синтетичні (бромгексин, амброксол) препарати. Муколітики тільки розріджують мокротиння, не збільшуючи його обсяг.

Як відхаркувальний засіб сьогодні часто застосовується гвайфенезін. Він входить до складу таких засобів, як колдрекс-бронхо, туссін і інших комбінованих відхаркувальних засобів. Механізм дії гвайфенезіна – ця комбінація відхаркувального й муколітичного ефектів.

Лікування кашлю – це не так просто, як видасться й не варто цим займатися самостійно.Автор: ukrix | Відгуки: 2 | Перегляди: 3863 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Дифузійний зоб
Зоб - це видиме збільшення щитовидної залози. Зоб є одним із провідних ознак ряду захворювань, викликаних різними причинами, що й по-різному протікають. Найбільш відоме захворювання - дифузійний токсичний зоб...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:4690 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Чи можна вилікуватися від мігрені
З мігренню люди познайомилися задовго до Різдва Христова. Збереглися прадавні Єгипетські папіруси з описом мігренозного головного болю й способів боротьби із цією недугою. Прадавні люди готовили відвари трав і приймали...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3230 | 14/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Причини кашлю
ЧОМУ МИ КАШЛЯЄМО? Кашель є однією із частих скарг пацієнтів. Звичайно приводом для звертання до лікаря стають болісний характер кашлю, що порушує якість життя, або поява поряд з кашлем інших симптомів. ...

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:7353 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Алергія - чи можна її уникнути
З настанням весни лікарі зустрічаються з так званою весняною хвилею алергій. Вони торкаються майже кожного: ми почуваємо, що закладений ніс, сльозяться очі, з’являється кашель. Така алергія - лише одна з можливих ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1428 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Наші-Факти здоров’я жіночого серця
Лютий — місяць серця в США. Ми вирішили не відставати від наших закордонних колег і підняти проблему здоров’я серця. Жіночого серця — тому що при видимій «однаковості» обладнання серце жінки виявляється менш стійким...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3525 | 01/11/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання