Главная
alla   його   href=   позбутися   Вправ   літн?   відносин   Емфізема   аренды   залізний   історичний   геміпаре?   замш   ФРАНЦУЗЬКА   інтимної   «бронзовий   варв   сполучник   контроль   ответами   механизмы   еспандер   прав   клас   англ  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Про що говорять шкідливі звички 
Тепле задоволення 
Планування вагітності й гармонія в сексуальнім житті 
Кесарева перетин, фактори ризику 
Прекрасний новий світ - аромати весни. 
Усе, що потрібно знати про теплі підлоги 
Журавлина усуває чоловічі сексуальні проблеми 
Зимовий догляд за волоссям 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ начальника отдела кадров  
Договор аренды жилья (жилого помещения) 
Виправлення прикусу сьогодні доступно всім 
Тепла підлога. Власний досвід використання 
Дієта після пологів. Головне це здоров’я дитини! 
Рідна мова 7 клас Олександра Глазова, Юрій Кузнецов. Вправа 358. 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Захворювання
Зниження цукру в крові
Усім відомо, що високий рівень цукру в крові - це погано. А якщо кількість цукру в крові менше норми? Виявляється, це теж не дуже добре, тому що порушується діяльність головного мозку. Часте зниження цукру...


Усім відомо, що високий рівень цукру в крові – це погано. А якщо кількість цукру в крові менше норми? Виявляється, це теж не дуже добре, тому що порушується діяльність головного мозку. Часте зниження цукру в крові може привести до важких поразок центральної нервової системи, аж до слабоумства.

Чому може виникнути зниження цукру в крові

Нормальний вміст цукру в крові - 3,5 – 6,1 ммоль/л, ця норма підтримується постійно так, щоб цукор як джерело енергії постійно надходило в тканини, але при цьому не виділявся із сечею. Велика кількість цукру в крові називається гіперглікемією й звичайно супроводжує таке захворювання, як цукровий діабет. А чим небезпечно низький вміст цукру в крові?

Виявляється зниження звичної для організму концентрації цукру в рідкій частині крові (плазмі) відбивається, насамперед, на роботі головного мозку, це відбувається не повільно й поступово, а дуже швидко, протягом декількох хвилин. Наш головний мозок не може існувати без двох, необхідних для його життєдіяльності речовин: кисню й цукру (глюкози). Недолік глюкози в крові називається гіпоглікемією, вона може викликати важкий стан, аж до загибелі хворого.

Причиною гіпоглікемії найчастіше буває передозування лікарських препаратів для лікування цукрового діабету (наприклад, інсуліну). Тому у хворих цукровим діабетом завжди присутня небезпека, як різкого підвищення, так і різкого зниження цукру крові.

Іншою причиною гіпоглікемії можуть бути різні пухлини підшлункової залози, що супроводжуються розростанням її тканини, у тому числі острівців Лангерганса, що виробляють гормон інсулін, який сприяє засвоєнню глюкози: чим більше в крові інсуліну, тим менше в ній глюкози.

Виражена гіпоглікемія може бути одним з ознак різних захворювань, наприклад, важких захворювань печінки, станів після резекції шлунку й кишечнику, уродженої недостатності деяких ферментів (наприклад, глюкозо - фосфотази глюкози, що приймає участь в утворі, із глікогену печінки; глікоген – це запаси глюкози в печінці «на чорний день»), захворювань надниркової залози (у них знижується вироблення гормонів – антагоністів інсуліну).

Зниження цукру в крові часто спостерігається й у нормі, наприклад, при важкій фізичній роботі (уся глюкоза пішла на роботу м’язів), у жінок у період годівлі грудьми дитини (глюкоза надходить у клітини молочної залози) і так далі.

Як проявляється зниження цукру крові

При якому рівні цукру в крові з’являються ознаки гіпоглікемії? У здорових людей вони виникають уже при рівні цукру нижче 3,3 ммоль/л. Але у хворих цукровим діабетом, які мають постійно високий цукор крові, цей показник може бути значно вище, навіть вище верхньої межі норми.

Швидке різке зниження цукру викликає стан, який називається гіпоглікемічним синдромом, його умовно можна розділити на чотири стадії:

перша стадія проявляється вираженим почуттям голоду, стомлюваністю при фізичних і розумових навантаженнях, зниженням артеріального тиску, млявістю, слабістю, сонливістю, різкими, нерозмірними коливаннями настрою; друга стадія супроводжується блідістю шкіри, холодним потом, серцебиттями, тремтінням рук, порушеннями чутливості («мурашки по тілу»), двоїнням в очах, почуттям страху й сильним почуттям голоду; третя стадія – до перерахованих ознак приєднуються притуплення чутливості (німіє язик), порушенням, що супроводжується неадекватною поведінкою - деякою бравадою ( те саме що алкогольному сп’янінню): зникає почуття страху, хворий часто відмовляється з’їсти цукор; у деяких випадках можуть виникати галюцинації (хворі бачать, чують або відчувають те, чого насправді немає); четверта стадія – тремтіння підсилюється, переходить на все тіло, потім з’являються судороги, різко порушується зір, хворий непритомніє (грудки); якщо йому не буде надана своєчасна допомога, то він може загинути.

Проте, смерть при тривалому й глибокому гіпоглікемічному нападі наступає рідко, тому що виниклі судороги сприяють розщепленню глікогену в м’язах (м’язи – це одне з депо глікогену, при розщепленні якого виходить глюкоза, необхідна для м’язової роботи).

Якщо гіпоглікемія не досягає глибоких стадій, то негативних наслідків для головного мозку звичайно не виникає. Важкі повторні гіпоглікемії можуть привести до необоротних змін з боку головного мозку: зниженню інтелекту й пам’яті.

Перша допомога при гіпоглікемічній комі

До уточнення причини появи гіпоглікемії хворому потрібно надати термінову допомогу, інакше він може загинути ще до приїзду швидкої допомоги. Хворі, у яких часто бувають напади гіпоглікемії або вони можуть виникати приблизно (наприклад, при цукровому діабеті), повинні знати ознаки зниження цукру в крові й уже на першій стадії приймати щось солодке. Для цього у хворих при собі завжди повинен бути цукор, цукерки, печиво, солодкі соки, напої. Якщо стан відразу ж не покращився, то необхідно викликати швидку допомогу, не чекаючи подальшого погіршення стану.

Якщо хворий все-таки знепритомнів, те його потрібно покласти на бік, щоб не западав язик, а слина не потрапила в дихальні шляхи. Солодку речовину краще закласти за щоку (мед, варення або просте дуже концентрований розчин цукру в малому обсязі), вливати рідина в рот хворому, що перебуває без свідомості не можна. У хворих цукровим діабетом повинен бути лікарський препарат глюкагон (фермент, що сприяє розщепленню глікогену в печінці з утвором глюкози), його слід негайно ввести внутрішньом’язово.

Зниження цукру в крові – небезпечний стан, який, проте, може бути купірований самим хворим або його близькими.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 5625 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Алергія - чи можна її уникнути
З настанням весни лікарі зустрічаються з так званою весняною хвилею алергій. Вони торкаються майже кожного: ми почуваємо, що закладений ніс, сльозяться очі, з’являється кашель. Така алергія - лише одна з можливих ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1509 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
А топічний дерматит не заразне, але дуже неприємно
Під а топічним дерматитом розуміють хронічне шкірне захворювання алергійної природи, що характеризується широкою різноманітністю шкірних проявів, що й має генетичну схильність у якості головного фактора...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4061 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Алергія на свійських тварин
Дуже смутно, коли люди, прив’язані до свого собаки або кішки, страждають алергією і їм доводиться вибирати – продовжувати мучитися поруч із улюбленим вихованцем або все-таки знайти для нього нових хазяїв. Фактори ризику. Алергія ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1453 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Причини кашлю
ЧОМУ МИ КАШЛЯЄМО? Кашель є однією із частих скарг пацієнтів. Звичайно приводом для звертання до лікаря стають болісний характер кашлю, що порушує якість життя, або поява поряд з кашлем інших симптомів. ...

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:7441 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Ліки від кашлю
Кашель може бути різним і лікувати його також потрібно по-різному. В одних випадках потрібно видаляти мокротиння, в інших підсилювати його відділення, у третіх пригнічувати нав’язливий дратівний кашель і так далі. Неправильне застосований...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:3946 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання