Главная
выражение   пологи   електрокамін   соуси   «колонізація»,«племінний   «ремесло   шийки   гігієни   розфарбувати   алла   Монтиньяк   Work   Newspapers   философи?.   Солопенко.   инфраструктура   Рухлива   храп   захворюван   юркевич   плазма   корисна   Торговая   17.3   ногах  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Топ-10 оман про здорове харчування 
Правильна дієта, як не зірватися 
Чому приходить зайва вага 
Сухі сніданки непридатні для дитини 
Отчет по НИРСу на тему “Вероятностные методы расчета в транспортных установках" 
Для чого потрібні сифони й вентиляційні труби? 
ГРВІ у малят 
Зима 2010-2011 в Inwear 
Шість проти простудних правил на щодня 
Збираємося в тренажерний зал. Поради новачкам 
Хліб на ніч - засіб від безсоння 
Крем для жирної шкіри, в пошуках матової досконалості 
10 кроків на шляху до здорових зубів 
We Learn English 7 class Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт) 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вітаміни
Вітаміни
Вітаміни - органічні речовини, життєво необхідні людині. До таких речовин раніше відносили тільки білки, жири й вуглеводи. Сьогодні у їх число включають також вітаміни й мінеральні солі. Таким чином, обов’язковий і необхідний для підтримки життя людини комплекс включає п’ять основних рівноцінних частин.   Усі життєві процеси, які пов’язані з нормальним обміном речовин в організмі, відбуваються при безпосередній участі вітамінів. Крім того, вони входять до складу більше ніж 100 ферментів і каталізують величезне число реакцій в організмі. Вітаміни беруть участь у підтримці захисних сил організму, у підвищенні його стійкості до дії різних несприятливих факторів - до охолодження, інтоксикації й ін. Встановлена важлива роль їх імунобіологічного значення в підтримці високої стійкості організму до хвороб.
   
   Збалансованість і включення найбільш повного комплексу вітамінів у лікувальне харчування, особливо при тривалому його застосуванні - обов’язкова вимога сучасної медицини при всіх видах захворювань.
   
   Досить важлива властивість вітамінів - їх здатність послабляти й навіть повністю усувати побічну дію антибіотиків і інших медикаментозних засобів, надійно попереджати розвиток хвороби. У сучасних умовах вітаміни розглядають як ефективний профілактичний засіб проти токсичної дії малих доз хімічних речовин, іонізуючих випромінювань і інших небажаних впливів на організм людини.
   
   У наш час вивчення фізіологічних властивостей і біологічної дії вітамінів значно просунулося вперед. Поповнилися відомості про їхню переважну роль у нормалізації внутрішнього середовища організму й створення в ньому оптимальних умов для кращої функціональної здатності різних систем, що особливо важливо при сучасних підвищених темпах життя й діяльності, які до того ж супроводжуються різними типами перевантажень.
   
   Забезпечення організму вітамінами має складні форми й взаємозв’язки, обумовлені тим комплексом несприятливих факторів, які формуються в процесі життя й діяльності людини.
   
   Проявляється вітамінна недостатність переважно в схованій формі, сприяючи формуванню й розвитку ряду патологічних станів. Вона може бути повною або частковою. Авітаміноз можливий тільки при повному припиненні постачання вітамінів, які не синтезуються в організмі й не зберігаються у ньому.
   
   Науково-експериментальне вивчення вітамінів можна віднести до кінця XIX сторіччя. В 1880 р. російський лікар Н. І. Лунін опублікував роботу, у якій писав: "...якщо неможливо забезпечити життя білками, жирами, цукром, солями й водою, то із цього випливає, що в молоці, крім казеїну, жиру, молочного цукру й солей, утримуються ще інші речовини, незамінні для харчування. Становить великий інтерес досліджувати ці речовини й вивчити їхнє значення для харчування."
   
   В 1897 г. з’явилися роботи Ейкмана, у яких були наведені експериментальні матеріали про захворювання поліневритом курей, що годувалися очищеним (полірованим) рисом, і про запобігання їх від цього захворювання при додаванні до корму рисових висівок.
   
   В 1912 р. були опубліковані роботи американського дослідника Гопкінса, який за експериментальним даними встановив, що відсутні в різних раціонах для тварин речовини не можуть синтезуватися в організмі, проявляють свою дію у вкрай незначних кількостях і мають біокаталітичні властивості.
   
   У розвитку вітамінології важливу роль зіграли дослідження польського вченого біохіміка Казимира Функа, що працював у Лістеровському інституті в Лондоні. В 1911 р. йому вдалося виділити препарат з висівок рису, що володів терапевтичними властивостями, й швидко виліковував голубів, хворих поліневритом. Оскільки в ньому втримувалася аміногрупа, Функ назвав його вітаміном (життєвим аміном). Учений показав, що його препарат являє собою азотисте з’єднання, присутність якого в досить малих кількостях у харчовому раціоні охороняє людей і тварин від захворювання. Він вважав, що крім виділеного вітаміну, існують і інші. Захворювання на ґрунті нестачі вітамінів Функ назвав авітамінозом (цинга, пелагра, рахіт і ін.).
   
   Надалі наука про вітаміни різко просунулася вперед. У наш час вивчене значне їх число. Великий внесок у розвиток вчення про вітаміни внесли дослідження радянських учених. Проблему вітамінів у СРСР очолив Б. А. Лавров, що й здійснив великий обсяг наукових досліджень, присвячених методичним питанням і загальному вивченню фізіології й біохімії вітамінів.
   
   Значний внесок у російську вітамінологію вніс і В. В. Єфремов, що відкрив ряд нових вітамінів. Паралельно розвивалася й вітамінна промисловість.
   
   На сьогоднішній день відома хімічна структура, життєва потреба й основні сторони біологічної дії 18-20 вітамінів, орієнтовно кваліфікованих за принципом їх розчинення:
   
   у воді - С (аскорбінова кислота), Р (біофлавоноіди), B1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В6 (пірідоксін), РР (нікотінамід), В12 ( ціанко-баламін), B15 (пангамова кислота), фолієва кислота, пантотенова кислота, параамінобензойна кислота, біотин, холін, інозит;
   у жирі - А (ретинол), каротіноіди (провітамін A), D (кальциферол), ДО, Е (токоферол), F (есенційні жирні кислоти).
   
   Відомі також і такі вітаміноподібні речовини, як оротова, ліпоєва кислоти, вітамін U (метілметіонін), карнітін та ін.
   
   Потреба кожної людини у вітамінах залежить від її віку, статі, характеру трудової діяльності, побутових умов, рівня фізичного навантаження, кліматичних умов, фізіологічного стану організму й багатьох інших факторів. Наприклад, в умовах тривалого систематичного охолодження (холодний клімат) або недостатньої інсоляції, при напруженій фізичній і розумовій роботі вона підвищується.
   
   Середня добова потреба у вітамінах запропонована інститутом харчування Академії медичних наук.
   
   Потреба організму у вітамінах повинна задовольнятися за рахунок комплексного їхнього споживання. Найкращі комбінації вітамінів створюються в натуральних харчових продуктах, особливо в овочах і фруктах.


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2761 | 19/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Вітаміни

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
ВІТАМІН D
Забезпечення організму вітаміном D відбувається за рахунок ендогенного його синтезу в шкірі при сонячнім опроміненні й вступу з їжею. Джерело утворення вітаміну D у тваринному організмі – 7-дегідрохолестерин - природній його провітамін.

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:2399 | 19/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Вітаміни
ЛІПОЄВА КИСЛОТА
Основне значення ліпоєвої кислоти - участь у процесах біологічного окиснення, в утворенні коферменту А (речовини, необхідної для нормального обміну вуглеводів і яка грає важливу роль у перетвореннях білків і жировому обміні).

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:2500 | 19/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Вітаміни
Багатий внутрішній світ
Нестача сонця в осінні й зимові місяці – одна із причин хронічної втоми, дратівливості, недокрів’я, проблем з кістковою тканиною. Ми називаємо п’ять випадків, коли жінкам рекомендований...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2057 | 09/03/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Вітаміни
Вітаміни, пити або не пити
Про те, що вітаміни життєво важливі, ми довідалися ще в школі. Їх відсутність у їжі викликає авітаміноз – досить серйозну патологію з яскравими характерними проявами....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1283 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Вітаміни
ВІТАМІН Е (токоферол)
Вітамін Е поєднує групу із семи вітамінів, які називаються токоферолами. По своїй біологічній дії їх підрозділяють на токофероли загальвітамінної дії (α-токоферол) і антиокислювальної дії (γ-токоферол і ін.).

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2520 | 19/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Вітаміни