Главная
шопен   осмомисл   залози   овочевий   вбрання   право   301.   шкіра   «колонізація»   First   вирусы   ПРОСТАТИТУ   юшка   kids   molly   8-9;   візитна   периферію   фурнітура   газова   зефир   Русі   геміпарез   мономах   питання  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Сушені фрукти - вітаміни краси 
Як тестувати косметику в магазині 
Краса за 15 хвилин - експрес-засоби 
Передчасне сім’явивергання, що під цим розуміють сьогодні 
Як збільшити простір ванної кімнати 
Новорічна ялинка по фен - шуй 
Мігрень під час вагітності - ознака інсульту 
Твій імідж картинка або образ 
Чому секс під час вагітності корисний 
Як чистити газову плиту 
We Learn English 7 class Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Допінг 
Стильові напрями в дизайні квартири 
Лекции по информационной безопасности. ЛЕКЦИЯ 2 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Біль
Біль.
    Найбільш частою скаргою, яку пред’являють пацієнти із хворобами шлунку й кишечнику, є скарга на біль у животі. Потрібно враховувати, що біль ...


Біль .
    Найбільш частою скаргою, яку пред’являють пацієнти із хворобами шлунку й кишечнику, є скарга на біль у животі. Потрібно враховувати, що біль з’являється не тільки при захворюваннях травного тракту. Це універсальна реакція організму на неполадки в ньому. Крім того, болючі відчуття в животі зустрічаються при найрізноманітніших недугах. Тому треба чітко знати характеристики різного типу хворій, щоб правильно орієнтуватися в, що відбувається.
    Почнемо зі шлунку. Біль при захворюваннях шлунку зустрічається надзвичайно часто. Неприємні відчуття виникають у верхніх відділах живота, як говорять, у під ложечній області. Медичною мовою місце локалізації шлункових болів називається епігастрії (цей термін часто можна почути від лікаря). Характер їх при захворюваннях шлунку може бути самим різним: від дуже слабких до надзвичайно інтенсивних. Слабко виражені болі звичайно турбують людей зі зниженим виробленням шлункового соку. Іноді вони навіть і на болі то не схожі, а виражаються скоріше почуттям ваги або дискомфорту нижче грудини. Ці болі найчастіше розлиті ( тобто пальцем не можна точно показати місце, де болить). Виникати можуть у будь-який час доби й зовсім не пов’язані із прийманням їжі. Часто болі супроводжуються зниженням або повною втратою апетиту, відрижкою тухлим, порушенням стільця зі схильністю до поносів.
    Як це не парадоксально, живіт може боліти навіть при інфаркті міокарда або при поразці мозку!
    Якщо вироблення шлункового соку йде дуже активно (наприклад, при гастриті з підвищеною секреторною активністю або при виразці шлунку), то виникає зовсім інша картина. Біль у під ложечній області при цьому настільки інтенсивна, що змушує іноді лягати в постіль або прикладати до живота теплу грілку. Важливо, що при виразці шлунку хвора людина може досить чітко вказати, де в нього болить ( так званий симптом вказівного перста), чого ніколи не буває при звичайному гастриті. Як правило, пацієнт може чітко зв’язати виникнення болю й час приймання їжі. Найчастіше шлунок починає боліти вже під час їжі або через 20—30 хв. після її. Можуть виникати так звані голодні болі, що найчастіше відбувається вночі, коли шлунок порожній. У цьому випадку людей прокидається і йде на кухню перекусити або випити склянку теплого млока, що дозволяє втихомирити біль.
    При захворюваннях тонкої кишки біль у животі теж є нерідкою ознакою. Звичайно болить близько пупка або в середніх відділах живота й більше ніде. Відчуття ніколи не бувають гострі, що колють або ріжучими. Вони завжди тупі або, що розпирають і пов’язані з нагромадженням кишкових газів. Ці болі найчастіше провокуються прийманням тієї їжі, яку хвора людина не переносить і від якої в неї розбудовується стілець. Виникають через 2-3 год. після їжі, коли їжа вже перейшла в кишечник і почала переварюватися. Ці болі часто супроводжуються здуттям, переливанням у нижніх відділах живота, відходом газів (метеоризмом).
    При запаленні в товстій кишці (хронічному коліті) також може боліти живіт. Болі з’являються в низу живота (де, як ви вже знаєте, і розташована товста кишка) або в бічних його відділах (частіше ліворуч). Якщо запалення розвивається в поперечно – ободовій кишці, то неприємні відчуття можуть виникати й у верхніх відділах живота. При цьому виникають труднощі з відмінністю їх від болю при захворюваннях шлунку й тонкої кишки.
    При хронічному коліті болі в животі перейми подібні й звуться кишковою колькою. Пацієнти відчувають у животі тугий вузол, який то скручується (що заподіює найсильніші болі), те трохи розслаблюється. Напад кольки може супроводжуватися нудотою й навіть блювотою. Провокуються болі прийманням тієї їжі, яка сприяє підвищеному газоутворенню: млоко, капуста, чорний хліб, бобові. Хворі, які страждають колітом протягом багатьох років , прекрасно знають ці продукти й намагаються їх уникати. Стан людини при кишковій кольці полегшується після відходу газів або стільця, після приймання спазмлітинів препаратів, що розслаблюють кишкову стінку, або прикладання теплої грілки. З кишковою колькою подібні тенезми. Це хворобливі позиви на дефекацію, які можуть і не закінчуватися відходом калових мас. Болі виникають у нижніх відділах живота або в області промежини. Зустрічається цей стан при кишкових інфекціях, синдромі роздратованої товстої кишки.
    Болючі відчуття можуть турбувати й при геморої, хоча при цьому стані вони не є характерною ознакою. Вони приєднуються до основних симптомам захворювання при розвитку запалення прямої кишки, виникненні тріщини або тромбозу гемороїдальних вузлів. При цьому біль чітко пов’язаний з актом дефекації, виникає під час його й триває через деякий час. При наявності тріщини заднього проходу біль настільки сильний, що ріже, пекучий, що іноді людина непритомніє після відходу стільця. Це змушує хворих насильно втримувати калові маси, що приводить до розвитку постійного запору, що збільшує ситуацію. Поширюються болі в промежину, хрестець, глибше в пряму кишку


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2886 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Що потрібно для походу в басейн?
Надворі осінь, погода мінлива, в ріках і озерах вода свинцево-темна й холодна. Уже з тугою згадуються теплі, сонячні дні, пляж, пісок і ласкава водичка, що плавно й ніжно обтікає тіло.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:5720 | 19/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Який масаж підійде вам?
Коли вам роблять масаж, Ви почуваєте себе дуже добре, чи не так? Уся правда в тому, що масаж – це одна з найкращих послуг, які Вам можуть надати. Доведене, що ця заспокійлива терапія знижує кров’яний тиск, зменшує м’язовий біль, поліпшує гнучкість суглобів і знімає головний біль.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2593 | 19/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Кишкові дискінезії
Кишкові дискинезії
    При цьому завжди порушується рухова функція кишечнику, як правило, убік спазму .
    Причини самі різні, але ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2920 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Головний біль у чоловіків з горіховими очами
Будь-яким болем частіше страждають жінки, але виявляється, бувають і виключення. Це – пучкова або на англійський манер кластерний головний біль (Claster - пучок англ.яз.). На 5-6 пацієнтів чоловічої статі доводиться всього 1-жінка...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:3101 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Нейтрофіли
Кров людини має багато функцій, одна з них - захисна, яку здійснюють клітини білої крові - лейкоцити. Окремі види лейкоцитів виконують свою роботу із захисту організму від інфекції. Усі разом вони являють...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4855 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину