Главная
щеплен   питання,   Основи   матки   Алгебра   Introduction   союз   verbs   зефи   Прищі   С•?'||SLeeP(3)   лактостаз   Page   философи   еспандер   информационной   стрижки   фурнітура   щеплення   проект   лондон   soup   соуси   Олександра   завдання  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Зарядка в метро 
Як схуднути? Зниження ваги! 
Алгебра 8 класс А. Г. Мерзляк, В.Б Полонский, М. С. Якир (для русских школ). № 40 
Ущільнення в грудях 
Ох цей ПМС! 
Токсикоз - небезпечний чи ні 
Як правильно хворіти 
Як народження дитини вплине на ваші відносини 
ДОГОВОР АРЕНДЫ нежилого помещения (бокса) 
Штори в організації простору 
Цілющі сили збалансованого харчування 
Передлежання плаценти 
Як заспокоїти головний біль 
Боротьба із брудним ротиком 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Хронічний ентерит
Хронічний ентерит.
    Якщо запалення торкається тонкої кишки, то говорять про ентерит. При довгостроково поточнім запаленні слизувата тонкої кишки втрачає властиве...


Хронічний ентерит.
    Якщо запалення торкається тонкої кишки, то говорять про ентерит. При довгостроково поточнім запаленні слизувата тонкої кишки втрачає властиву їй будову. Тому порушується переварювання їжі і її усмоктування, просування їжі далі, у товсту кишку. Зустрічається ця хвороби не настільки часто, як інші, але знати про неї треба. Як і всякий хронічний процес, ентерит протікає з періодами загострення й відносного благополуччя, коли скарги практично відсутні.
    Які ж причини хронічного ентериту?
    Часто недуга є наслідком погано пролікованого гострої поразки. А до нього можуть приводити всі ті ж причини, про яких ми вже говорили, та плюс кишкові інфекції. У тонкій кишці нерідко живуть такі паразити, як лямблії, аскариди, широкий лентец і інші, викликаючи запалення.
    Немаловажним фактором є знов-таки неправильне харчування. Це переїдання, недоїдання, їжа без рідини, зловживання приправами й пряностями, перевага вуглеводів у раціоні. Певне значення відіграє приймання алкоголю (особливо неякісного) у великих дозах і регулярно.
    Уважається, що хронічне запалення тонкої кишки може бути наслідком отруєнь солями важких металів, миш’яком, фосфором на виробництві, грибами, побутовими отрутохімікатами.
    До певної міри отруєння виникає й при постійнім неправильнім прийманні деяких ліків, усе того ж горезвісного аспірину, гормонів, багатьох антибіотиків, засобів, що пригнічують імунну систему.
    Цікаво!
    Нерідко хронічний ентерит є наслідком впливу на організм іонізуючого випромінювання, що зустрічається після променевої терапії із приводу пухлинних захворювань інших органів.
    Часто захворювання виникає в людей з харчовою алергією або нестерпністю деяких продуктів і речовин (наприклад, коров’ячого млока, білків сої або компонентів, що входять до складу пшениці), в осіб з уродженою недостатністю функції певних ферментів кишечнику. І, нарешті, хронічний ентерит нерідко супроводжує інші захворювання шлунково-кишкового тракту (наприклад, хронічний гастрит, панкреатит, холецистит, хвороби печінки).
    Що ж за симптоми говорять про недугу?
    Як і при хронічному коліті, це біль у животі й порушення стільця, які є провідними ознаками хвороби.
    Болить звичайно в навколо пупковій області, іноді ледве вище або нижче. Болючі відчуття бувають звичайно тупого характеру, що розпирає, і практично ніколи не бувають гострі, що колють або ріжучими. При ентериті кишкова колька є рідкістю й говорить про супутній коліт. Виникають болі через 2-3 год. після їжі. Частий стан різкий погіршується після прийому до їжі тих продуктів, які людина не переносить. Загострення процесу також може викликатися прийманням гострої, сильно приправленої й пересоленої, смаженої або копченої їжі, переїданням, алкоголем.
    Болі супроводжуються здуттям живота, почуттям розпирання за рахунок посиленого утвору газів, переливанням, гурчанням у нижніх відділах кишечнику. Допомагає зняти болі тепла грілка або медикаменти – спазмлітини (наприклад, нош-па).
    Наступним по значимості ознакою є порушення стільця. Якщо при хронічному коліті можуть бути запори, то при ентериті їх не буває ніколи. Навпаки, розвиваються поноси (діарея). Стілець рідше, чим при коліті ( 2-3 рази в день), але дуже рясний, не рідкий, але й неоформлений.
    На відміну від болю, позиви на «низ» провокуються їжею майже відразу ( через 20—30 хв.), а можуть виникнути й під час приймання їжі.
    Додаткові симптоми хронічного ентериту надзвичайно різноманітні й пояснюються порушенням переварювання й усмоктування живильних речовин, вітамінів і необхідних для життєдіяльності мінеральних солей. При середньо важкому і важкому перебігу хвороби в кишечнику майже нічого не всмоктується. Тому людина швидко худне, виникають ознаки гіповітамінозу (недоліку вітамінів): шкіра блідне, стає сухою, волосся ламким, тьмяним, нігті шаруються. Апетит знижується, з’являються млявість, сонливість, підвищена стомлюваність. При дефіциті вітаміну С може розвитися підвищена кровоточивість. Хвора людина зауважує, що під час чищення зубів у нього кровоточать ясна, нерідко бувають носові кровотечі, яких раніше ніколи не було, а синці виникають від незначного удару. При тривалому, важкому перебігу хвороби виникає порушення менструальної функції в жінок і потенції в чоловіків як крайній прояв вітамінної недостатності.
    Звичайно, у хворих людей міняється й психіка. З’являється дратівливість, сон порушується, нерідко розвивається депресія


Автор: ukrix | Відгуки: 2 | Перегляди: 2689 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Нестача сну гальмує розвиток малят
Розвиток дитини гальмує навіть незначна нестача сну....

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:2848 | 25/02/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Вилки ліворуч, ножі праворуч. Правила сервіровки стола
Успіх святкового обіду або вечері багато в чому залежить від уміння красиво й правильно оформити стіл, створити максимальні зручності для всіх присутніх....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3583 | 25/03/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Чайні правила й заборони
10 чайних заборон. Заборона перша - не пити чай на порожній шлунок. Коли п’єш чай на порожній шлунок, холодна природа чаю, проникаючи всередину, може остудити селезінку й шлунок, що подібно - проникненню вовка в дім, ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3501 | 14/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Кров пуповини - страховка здоров’я дитини на все життя
На правах реклами. Вагітність – щасливий і дивний період у житті жінки. У цей час для малюсінького чоловічка його мама – це цілий світ, затишний і безпечний. Цілих дев’ять місяців вони міцно зв’язані канатиком пуповини...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3303 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Безсоння й боротьба з ним
Наслідки безсоння проявляються в наступних симптомах: утома, нестача енергії, труднощі в концентрації уваги, дратівливість.

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:2600 | 19/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину