Главная
стафілокок   літн?   масажист   онкомаркер   tense   Торговая   флористика   франція   оборудования   verbs   плазма   візажист   договор   личность   кашемір   монома?   корисн   нови?   варв   захворюван   редька   pairs.   лакофарбові   блискавка   тенденції  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Розумний захист від сонця, десять невідомих фактів 
Що може відбутися з кульовим краном у процесі експлуатації ? 
Гарне обличчя, прості правила 
Гаражні ворота - правильний монтаж 
Питання до вступного іспиту з предмету “Міжнародні відносини”  
Кішки-Домашні лікарі 
Чорне волосся 
Донецк просыпается 
Тренуємося по циклу 
Учені знайшли зв’язок між довжиною життя й шлюбом 
Як зачати здорову дитину потрібної статі 
Як вибрати дезодорант 
Alla Nesvit English 8 class (Алла Несвіт, Англійська мова, 8 клас) 
Повернення платформи 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Хронічний коліт
Хронічний коліт.
    Хронічний коліт – це запальне захворювання товстої кишки, яке протікає довгостроково й приводить до порушення функції її слиз...


Хронічний коліт.
    Хронічний коліт – це запальне захворювання товстої кишки, яке протікає довгостроково й приводить до порушення функції її слизуватої оболонки. По своєму розвиткові недуга нагадує гастрит, слизувата оболонка також міняє свою структуру й не може повноцінно виконувати покладені на неї функції (а ми пам’ятаємо, що в товстій кишці відбувається остаточне переварювання й усмоктування).
    При довгостроково поточному процесі також порушується формування й виведення калових мас із організму.
    Хронічний коліт протікає з періодами загострення, коли хворий пред’являє численні скарги, які переміняються періодами відносного благополуччя, під час яких ознак хвороби майже немає.
    Причин, які можуть привести до розвитку хвороби, величезна безліч. У першу чергу це наслідки перенесених раніше гострих кишкових інфекцій: дизентерії, сальмонельозу, черевного тифу, багатьох вірусних інфекцій ( у тому числі рота вірусної у маленьких дітей). Після цих важких станів слизувата кишечнику повністю не відновлюється, тому підтримується хронічне запалення.
    У розвитку коліту свою роль відіграє й дисбактеріоз як наслідок гострої кишкової інфекції або самостійного захворювання. Взагалі ви повинні знати, що хронічний коліт може служити причиною дисбактеріозу, але в той же час і сам дисбактеріоз може викликати коліт. Це зайвий раз показує нам, що в організмі все тісно взаємозалежне.
    Певне значення приділяється також найпростішим і глистам. Це кишкові амеби, лямблії, аскариди й ін. Самі вони не можуть викликати запалення, але порушують місцевий імунітет, і хвороба легко виникає.
    Неправильне харчування – немаловажний фактор розвитку хвороби. Тривале порушення харчового режиму, одноманітна їжа, велика кількість пряностей, їжа без рідини, недолік овочів, фруктів, рослинної клітковини, рідини. Чи не правда, дуже нагадує раціон сучасної людини?
    Цікаво!
    Гіподинамія ( малорухливий спосіб життя) – додаткова обставина, яка збільшує можливість заробити таку «чудову» хворобу, як хронічний коліт. Недарма його поряд з гемороєм називають захворюванням сидячих людей.
    Коліт може виникнути при отруєнні організму солями фосфору, миш’яку, ртуті, що часто зустрічається як професійна шкідливість.
    Не можна забувати, що деякі ліки в недотепних руках також можуть привести до цієї «за нудної» проблеми. Тривале й безконтрольне приймання проносних засобів, використання свіч, клізм із деякими медикаментами (що нерідко можна зустріти в людей, що страждають постійними запорами на тлі коліту), серцевих ліків, гормонів і так далі можуть сприяти розвитку хвороби.
    Нерідко хронічний коліт зустрічається як вторинна поразка на тлі хронічного гастриту, холециститу, панкреатиту, захворювань тонкої кишки. Тому якщо у вас не все в порядку зі шлунково-кишковим трактом, насторожитеся подвійно й стежите за здоров’ям.
    Які ж ознаки свідчать про хронічний коліт?Провідні симптоми: постійний біль у животі й порушення стільця. Болить звичайно в низу живота або в бічних його відділах (частіше ліворуч). Якщо запалюється поперечно - ободова кишка, то біль може виникати й у верхніх відділах живота. Його легко поплутати з болями при хворобах шлунку й тонкої кишки.
    По характеру болі перейме подібні й досить сильні, називаються часто кишковою колькою, що жваво говорить про їхню силу. Іноді супроводжуються нудотою й навіть блювотою.
    Болі підсилюються через 5-6 год. після їжі, іноді вночі або над ранок. Цей стан зветься «симптом будильника», тому що змушує людину просипатися й бігти в туалет. Може провокувати біль їжа: млоко, капуста, чорний хліб, бобові, тобто все те, що сприяє утвору газів. Стілець порушується, носить нестійкий характер: запори чергуються з поносами. При цьому в процесі хвороби стілець може бути різним. Частіше хворі скаржаться на поноси: стілець може бути протягом дня багато раз, але маленькими порціями. При запорах кал стає стрічкоподібним, у вигляді горішків, містить домішки слизу (характерна ознака запалення), крові.
    Часто відзначається здуття живота, що пов’язане з підвищеним газоутворенням, метеоризмом (не відходженням кишкових газів), що тільки ще сильніше розбудовує хворих. У животі начебто щось постійно переливається й гурчить.
    Психіка в таких хворих, як правило, порушена. Причому чим важче протікає захворювання, тим більше виражені ці зміни. Люди стають сварливими, з ними дуже важко ужитися.
    Хворі хронічним колітом також потребують консультації психотерапевта, а можливо, що буде потрібно й відповідне лікування.
    Говорять про свою недугу годинами. Їм завжди здається, що стан їх набагато гірше, чим є насправді, що змушує постійно звертатися до лікарів. Порушується сон, знижується працездатність, розвивається депресія


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2787 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Фейхоа. Корисні властивості фейхоа
Фейхоа – вічнозелений чагарник із сімейства миртових. Свою назву він одержав на честь першовідкривача Жоао да Силва Фейхо, який уперше виявив рослину на території Бразилії наприкінці XIX століття. У дикій природі...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2842 | 28/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Кишкові дискінезії
Кишкові дискинезії
    При цьому завжди порушується рухова функція кишечнику, як правило, убік спазму .
    Причини самі різні, але ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2847 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Неправильне харчування
Неправильне харчування.
    У наше століття важко знайти хоча б одну людину, яка періодично не випробовувала проблем зі шлунком або кишечником. І це нехитрий...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:3078 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Ложковий масаж гарячий, холодний, срібний
Ложці вже кілька століть. Наші предки робили їх з дерева, потім зі срібла, ну а ми їмо ложками з нержавіючої сталі. Ложка є в кожному будинку, так не одного виду – є більші для супу, ледве поменше для чаю, ще менші...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2744 | 28/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Якщо чорний кіт дорогу перейде
Ця мила свійська тварина в повір’ях багатьох народів наділялася надприродною магічною силою, символізуючи хитрість, обман і диявольську спритність.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3027 | 25/03/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину