Главная
Рухлива   многочлен.   роботи   Несвіт,   юркевич   Демодеко   захворюван?   риба   олег   Рідн?   візитн?   Глазов   производственная   поставили   читание   miss   культура»,   Фолікуліт   прислівник   коронки   множники.   Часть   навколо   Ворон,   невеликому  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Догляд за волоссям
Догляд за собою
Догляд за шкірою
Жіноча краса
Зачіски
Макіяж
Масаж
Одяг та аксесуари
Парфумерія й косметика
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Дієта космонавтів 
Сексуальна орієнтація, звідки що береться (Частина 1) 
У родині не без кризи 
Вітаміни, пити або не пити 
Краса й здоров’я волосся 
We Learn English 7 class Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт ) 
Рідна мова 7 клас Олександра Глазова, Юрій Кузнецов. Вправа 439.  
Зима 2010-2011 в Inwear 
Самі модні сумки осені 2011 
Потертості, мозолі й маленькі хитрощі 
Жіночі хвороби 
Аваст убил сеть на компьютере. Решение проблемы. 
Вибираємо поліпропіленові труби: корисні поради 
Збереження краси й догляд за шкірою по системі Махариші 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Парфумерія й косметика
Фонофорез
З лікувальною метою ультразвук почали застосовувати наприкінці 20-х років минулого століття. З тих пір лікування ультразвуком міцно ввійшло в медичну практику й використовується при лікуванні багатьох захворювань, а в другій половині 20-го...


З лікувальною метою ультразвук почали застосовувати наприкінці 20-х років минулого століття. З тих пір лікування ультразвуком міцно ввійшло в медичну практику й використовується при лікуванні багатьох захворювань, а в другій половині 20-го століття ультразвук стали застосовувати й у хірургії. Однієї з методик використання ультразвуку з лікувальною метою є фонофорез.

Що таке фонофорез

Фонофорез – це метод уведення в організм хворого лікарських речовин за допомогою ультразвуку. При цьому на організм виявляється фізичний вплив ультразвуком і хімічний вплив лікарським засобом, що вводяться в організм із його допомогою.

Під дією ультразвуку лікарський засіб проникає в поверхневі шари шкіри (епідерміс), звідки проникає в кров і лімфу й потім розноситься по всьому організму, потрапляючи безпосередньо в клітину.

Для фонофореза використовується ультразвукові коливання частотою від 800 до 3000 кгц інтенсивністю не вище 1 Вт/см2. Для фонофореза при різних захворюваннях використовуються апарати УЗТ - 101, УЗТ – 102, УЗТ – 103, УЗТ – 104, УЗТ -31.

Поглинання ультразвуку біологічними тканинами залежить від акустичних властивостей цих тканин і від частоти ультразвукових коливань. Чим нижче частота ультразвуку, тим на більшу глибину він може проникати в тканини. Найкраще поглинає ультразвук кісткова тканина, а також тканини, розташовані на межі тканин, що володіють різними акустичними властивостями (наприклад, між шкірою й підшкірною клітковиною). Поглинання ультразвуку також міняється при зміні стану якої-небудь тканини у зв’язку з розвитком у ній захворювання.

Вплив ультразвуку на організм людини

Під впливом ультразвуку змінюються проникність клітинних мембран для різних біологічно активних речовин, що беруть участь у процесах обміну речовин, швидкість ферментативних процесів, електрична активність клітин тканин і деякі інші процеси. У тканинах під впливом ультразвуку відбувається активація обмінних процесів, збільшення вмісту нуклеїнових кислот і стимуляція процесів поглинання тканинами кисню.

Під впливом ультразвуку підвищується проникність кровоносних судин, тому при гострому запальному процесі з вираженим набряком тканини, може настати погіршення плину захворювання. Але при під гострих і хронічних запальних процесах, які не супроводжуються набряками, наступає поліпшення, тому що ультразвук сприяє розсмоктуванню процесу. Установлене також виражене спазмолітичне (зняття спазмів гладкої мускулатури внутрішніх органів і стінок кровоносних судин) вплив ультразвуку.

Ультразвук сприяє менш грубому рубцюванню ран і запальних процесів, а також приводить до розм’якшення рубцевої тканини, що вже сформувалася, що робить будь-які фляки менш грубими і помітними після лікування ультразвуком. Тому фонофорез застосовують при лікуванні наслідків різних травм, а також спайних процесів після оперативних втручань і запальних захворювань.

Малі дози ультразвуку впливають на процеси відновлення в тканинах, більші - гноблять ці процеси. Ультразвук гальмує проведення болючого імпульсу в нервових клітинах і нервових волокнах, що дозволяє застосовувати його при різних болючих синдромах.

Ультразвук впливає на ендокринну систему: у крові збільшується вміст інсуліну й глюкокортикоїдів.

Під впливом ультразвуку відбуваються як місцеві зміни тканин (активізація місцевих обмінних процесів, поліпшення циркуляції крові в дрібних кровоносних судинах, відбудовні процеси), так і складні реакції всього організму, у результаті яких відбувається підвищення захисних сил організму й відбудовних процесів в організмі в цілому.

Показання й протипоказання для проведення фонофореза

Показаннями для проведення фонофореза є різні захворювання опорно-рухового апарата, захворювання хребта ( у тому числі попереково-крижовий радикуліт, шийний остеохондроз і так далі) невралгія трійничного нерва, неврит лицьового нерва в під гострій і хронічної стадії, наслідки поранень і інших травм периферичної нервової системи, травми й захворювання опорно-рухового апарата, ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерєва, гастрит, виразкова хвороба шлунку й 12-ти шерстної кишки при відсутності кровотечі, хронічний холецистит, хронічні запори при порушенні рухової активності кишечнику, рубцеві - спайні процеси, хронічні бронхіти, бронхіальна астма, деякі хронічні гінекологічні й урологічні захворювання, нейродерміти, рубцеві захворювання шкіри, хронічний тонзиліт, деякі очні захворювання.

Протипоказаннями для фонофореза є гострі запальні захворювання, хвороби крові, будь-які пухлини й важкі захворювання внутрішніх органів і систем.

Фонофорез – надійний фізіотерапевтичний метод лікування багатьох захворювань.Автор: ukrix | Відгуки: 4 | Перегляди: 3603 | 15/11/2012 Красота, імідж, одяг - Парфумерія й косметика

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Прекрасний новий світ - аромати весни.
Задерикувата капель, сонце, що припікає з кожним днем усе сильніше, наповнене хвилюючими обіцянками повітря - весна прийшла! Грайливий настрій і готовність до романтичних пригод допоможе ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1663 | 03/11/2014 Красота, імідж, одяг - Парфумерія й косметика
Зберігання косметики
Відомий візажист Ральф Деніельс (Ralph Daniels) в одному з недавніх інтерв’ю повідав про те, чому косметика псується раніше закінчення строку придатності, і як цього уникнути.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2815 | 14/10/2011 Красота, імідж, одяг - Парфумерія й косметика
Як вибрати дезодорант
Дезодорант, на відміну від туалетної води й парфумів, - не просто парфумерія, покликана створювати ароматний «образ», а необхідний повсякденний засіб гігієни, особливо актуальний в спекотну пору року.

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:2832 | 22/10/2011 Красота, імідж, одяг - Парфумерія й косметика
Як вибрати пудру
Косметична галузь випускає величезну кількість засобів по догляду, основне завдання яких – збереження й продовження жіночої краси. Із усіх видів найбільше якісно й швидко з недоліками справляється пудра....

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:2899 | 15/11/2012 Красота, імідж, одяг - Парфумерія й косметика
Хіт сезону. Косметика з мінералів
Незвичайні властивості мінерального макіяжу виявили ще в 70-і роки. Виявилося, що пудра з мінералів здатна повністю замаскувати дефекти й червоність шкіри під час її відновлення після...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1938 | 03/11/2014 Красота, імідж, одяг - Парфумерія й косметика