Укладання феном у домашніх умовах, але, що не уступає по якості салонного, під силу деяким. Найчастіше для шикарного результату не вистачає елементарних навичок, а іноді справа впирається в незнання основ укладання й потреб власного волосся. Але якщо дівчина володіє й тим, і іншим, то її робота із власними волоссям практично нічим не буде відрізнятися від того, що звичайно робить професіонал. Уся справа в бажанні й у навичці, яка здобувається згодом.
Фен присутній в арсеналі краси в будь-якої дівчини незалежно від довжини й стану її волосся. Але крім нього, для якісного довгочасного й, що немаловажне, безпечного укладання необхідно ще кілька предметів. При правильному наборі, який відповідає бажаному образу й природним даним (довжина, товщина, структура волосся), домашнє укладання волосся стане доступне будь-якій дівчині.
Вибір інструментів
Насамперед, треба подбати про вибір самого фена, тому що від його можливостей і якості залежить кінцевий результат укладання. Дуже добре, якщо фен не звичайний, а з функцією іонізації повітря. Він благотворно впливає на будь-яке волосся, але особливо придасться для довгих локонів або у випадку, якщо вони ушкоджені фарбуванням або іншою хімічною обробкою. Іонізація скорочує час сушіння, і крапельки води з волосяного стовпа не здувають, а дробляться на мікроскопічні часточки, які потім затягаються усередину лусочок. По закінченню укладання волосся не пересушується, виглядає здоровим й має виражене сяйво.
Позитивним моментом є наявність у фена кнопки холодного повітря, яке знадобиться для закріплення укладання після обробки гарячим або теплим потоком.
Якщо передбачається робота з кучерявим від природи волоссям створення кучериків на коротких або середньої довжини прямого волосся, знадобиться дифузор. Це широка кругла насадка із твердими або м’якими гумовими «пальчиками». Робота з дифузором звичайно проводиться на волоссі, обробленого спеціальним засобом.
Серед косметики для укладання волосся потрібні мус або спрей, які гарантують природній результат і лак для поверхневого закріплення ( при необхідності).
Також знадобиться гребінець, який працює в тандемі з феном. Якщо волосся коротке, можна обійтися звичайною « риб’ячою кісткою». Для більш довгого волосся потрібні круглі щітки з нейлоновими зубами й бажане керамічною основою.
Техніка укладання
Коли волосся після миття підсушене рушником і оброблене невеликою кількістю стайлингового засобу, можна приступати до роботи. Фен завжди треба тримати, направляючи повітряний потік униз, щоб лусочки прилягали щільно й не відшаровувалися. Тонке волосся завжди краще сушити теплим повітрям. Якщо воно досить щільне й здорове, то можна ставити на гарячий режим, але після нього бажане обробляти готові локони холодним потоком, який закріплює результат, закриваючи лусочки й надаючи блиск.
Щіткою в одній руці потрібно захопити пасмо волосся, повільно рухаючись від коріння до кінчиків, розчісуючи його й обробляючи в місці захоплення струменем повітря. У міру того, як щітка наближається до кінчиків, їх треба підкручувати усередину або назовні. Однієї рукою тримати фен, а іншою працюєте брашингом (щіткою) – завдання не із простих, і дуже може бути, що вийде це не відразу. Чим довше волосся, тим більше трудомістким стає процес. І якщо укладання передбачається саме на такого волосся, то, можливо, краще придбати фен-гребінець, які сьогодні є в асортиментах різних брендів. Тоді робота зі створення зачіски помітно полегшується.
Сушити волосся феном з дифузором дуже просто. Наносячи укладальний засіб, довге волосся необхідно помістити на тарілку дифузора й пригорнути його до голови. Залежно від вихідних даних може вийти об’ємне укладання або більш виразні хвилі. На коротких стрижках усе набагато простіше: треба лише рухатися по голові, ворушачи волосся «пальчиками» дифузора.
При роботі навіть самим якісним феном необхідно пам’ятати, що щоденне укладання, тим більше ослабленого волосся, не йде йому на користь. Якщо це доводиться робити часто, маски, що відновлюють, обов’язково повинні входити в програму-мінімум по догляду. При формуванні зачіски волосся врятує спрей з термо захистом – він охороняє його від перегріву й фіксує результат.