Главная
зліпила   С•?\\\\\\\\\\\\\\\'||SLeeP(3)   числівники   Несвіт)   центр   «колонізація»   язык   Урок?   англ   Экзаменационные   менструального   ярослав   фото   «археологічна   questions   С•?\\\\\\\'||SLeeP(3)   мультіоргазм   свято   залози   лікуванн?   вступ   афаз   Шифр   залізний   самокат  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Гірськолижний туризм
Поради мандрівникам
Різне про подорожі
Традиції різних країн
Цікаві міста
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Як зменшити талію 
Макіяж для круглих очей як, зробити круглі очі виразніше 
Як стати ідеальною дружиною 
Сідничне передлежання плода 
Сучасна процедура імплантації зубів 
Худорба 
Рідна мова 7 клас Олександра Глазова, Юрій Кузнецов. Вправа 302.  
Make-up інструкція подовжуємо очі 
Організм до зими треба готовити восени 
Цінність різних сортів суниці 
Чищення чавунного посуду 
Не перший рік в шлюбі 
Зоряний фітнес (2) 
Как заставить 1С работать быстрее? 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Цікаві міста
Визначні пам’ятки Іспанії. Легендарна Альгамбра.
Самим яскравим пам’ятником мавританського мистецтва, що овіян легендами й дійсними фактами, є Альгамбра. Цей неповторний по красі палац перебуває в Гранаді.    Голосною славою Альгамбра зобов’язана маврам-мусульманам, що панували в Іспанії кілька століть.
   
   Гранада була заснована в XII столітті Еміром Заві Бен Зірі. Місто-Держава проіснувала 500 років, культура й мистецтво його досягли за цей період часу великих висот. Гранада вважалася столицею ісламської Іспанії, її правителями був створений небаченої краси палацовий ансамбль, названий Альгамбра, визнаний найкрасивішим спорудженням не тільки в Іспанії, але й в усьому світі.
   
   Особливу велич відомій фортеці надає чудове тло засніжених гірських вершин Сьєрра-Невади, а також місце розташування Альгамбри. Розташована на пагорбі Сабіка, який покритий мальовничим лісом, на висоті 150 метрів, вона немов панує над Гранадою. З неї ж відкривається чудова панорама на прадавнє місто.
   
   Точну дату будівлі палацового комплексу визначити дотепер не вдалося. Думки більшості вчених схиляються до XIII століття, але деякі деталі не залишають сумнівів, що будівництво фортеці почалося в XI столітті.
   
   Назва «Альгамбра» визначається простим перекладом з арабської мови й вказує на колірну гаму фортеці «червона». Можливо, вибір назви визначив колір цегли, яку використали при зведенні стін замка. На думку арабських вчених червоий відтінок стінам додало світло смолоскипів, оскільки будівництво замка йшло переважно в нічний час.
   
   Альгамбра являє собою «місто в місті». Вона запросто може бути названа окремим містом, що розташувано на території міста Гранади. У кріпосних стін Альгамбри розбиті чудові сади, споруджені павільйони, палацовий комплекс, алькасаба й маленька медина.
   
   Своїм неповторним архітектурним стилем Альгамбра не перестає вражати дотепер. Унікальна комбінація ажурноно, мудрого арабськго ооздоблення й пишноти європейського Ренесансу створені завдяки мистецтву стародавніх греків і маврів. Для маврів-архітекторів головним було прикрашати свої будови декором, а не прагнути будувати прикраси. Для гармонійності пропорцій, для створення візуальної легкості окремо приділялася увага добору текстури й колірної гами каменю, і лише потім приступали до будівництва, у ході якого втілювали задум архітектора у витонченім декоруванні спорудження. Яскравою рисою декору Альгамбри вважається різьблення по штукатурці – ажурний орнамент виконаний у вигляді нескінченної візерункової в’язі, властивій арабській архітектурі. Чимале замилування викликають незвичайні арки, схожі більше на сталактити, що перебувають у симетрії відносно один одного. Геометричний малюнок складений керамічною глазурованою плиткою й називається зілліз. Яскраве облицювання цоколя вигідно підкреслюється вапняковим матовим орнаментом.
   
   Найкрасивішим двором Альгамбри визнаний дворик Лева, що є показовим зразком гармонічної комбінації іспанської й арабської архітектури. Бездоганні аркадні галереї опираються на витончені колони, а в центрі дворика перебуває гарний фонтан-чаша, підтримуваний дванадцятьома мармуровими левами.
   
   Відвідування Альгамбри залишить незвичайне відчуття від своїх незвичайних садів, що поєднують у собі архітектурні стилі, властиві садово-парковій розбивці Візантії й Персії, із чудовими водоймами й фонтанами. Це згідно з Кораном, своєрідне створення раю на землі – розкішний сад, багатий водними потоками. Головним мотивом усієї архітектури Альгамбри є вода, як символ розкоші для маврів, що є жителями посушливих пустель. Прямокутні водойми створюють відчуття незвичайного простору, а вода повинна створювати прохолодь і тішити слух тихим дзюркотом.
   
   Не менш цікавий і розташований поруч із Альгамброю палац-сад Генераліф, яскравий приклад ландшафтного мистецтва маврів. Колись він був з’єднаний мостом із замком і служив насолодою для правителів Гранади. Каскадна алея, «високі сади» зачаровують своєю легкістю й буйним яскравим цвітінням садів.
   
   Мавританський стиль Альгамбри, розписи, внутрішні декорації переймали заможні європейці, що відвідували палац, які не пропускали нагоди використати окремі деталі у власних будовах. Особливу популярність даний стиль одержав у вікторианськую епоху в Англії. Про красу й вплив Альгамбри непогано описав у своєму циклі віршів «Східні мотиви» В. Гюго.
   


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 3012 | 17/02/2013 Подорожі та туризм - Цікаві міста

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Визначні пам’ятки Іспанії. Символ Сарагоси.
Сарагоса є найстаршим містом Іспанії, містом Гойї, де створювалися його перші шедеври.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2767 | 17/02/2013 Подорожі та туризм - Цікаві міста
10 різдвяних ярмарків Європи
Різдво приходить у Європу задовго до 24 грудня. Воно обволікає міські площі запахом марципанів і імбирних пряників, пульсує легким дзенькотом дзвіночків у морознім повітрі, розцвічує строкатими прилавками, а...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2894 | 12/02/2013 Подорожі та туризм - Цікаві міста
Наші Факти, Ісландія країна північного сонця
У її районах, розташованих біля Північного полярного кола, сонце взагалі ніколи не заходить. Її столиця — Рейк’явік — сама північна у світі, а льодовик — найбільший в Європі. Її Парламент — Альтинг — найдавніший з існуючих...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:2978 | 12/02/2013 Подорожі та туризм - Цікаві міста
Визначні пам’ятки Іспанії. Кафедральний собор Жерони.
У північній частині Жерони, стародавньому каталонському місті Іспанії, відкривається ефектне видовище – величний Кафедральний собор, до якого ведуть 90 щаблів широких сходів, часто декорованих квітами й немов створеними для натхнення художників, кінематографістів і фотографів.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2574 | 17/02/2013 Подорожі та туризм - Цікаві міста
Зимовий Кельн, ключик від свята
Святковий зимовий настрій — це справа наживна. Можна зрадіти подарунковому шопінгу, можна нарядити ялинку на місяць раніше, чим прийняте, можна просто очікувати, поки настрой виникне сам собою, а можна… відправитися в Ке...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2737 | 12/02/2013 Подорожі та туризм - Цікаві міста