Главная
того,   медбол   Англійська   нови?   выражение   Перерва   конвейер   English   Лекции   алла   остеохондроз   Глазов?   тканина   ногах   Урок?   ответами   зліпила   вугрі   виділенн   профілактика   Модні   унти   пологи   Переклад   роботи  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Дієти
Дієти при захворюваннях
Косметологія
Обладнання для фітнесу
Правильне харчування
Психологія схуднення
Різне про схуднення та харчування
Фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Алергія на кішок 
10 жіночих питань, неприємних чоловікам 
Корсетна білизна правила вибору 
Діти й гроші 
Аденоїди лікувати або видаляти 
Чоловік-Домогосподарка 
Чарівний мед 
Роздільне харчування, теорія й практика 
Поради по догляду за волоссям. Проблеми волосся й способи догляду 
Анальгін - друг або ворог 
ЛІПОЄВА КИСЛОТА 
Жінка й спорт 
5 стадій подружніх відносин 
Художня своєрідність оповідання Марка Вовчка «Максим Гримач» 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Дієти при захворюваннях
Дієта при подагрі
Подагра - це захворювання суглобного апарата, пов’язане з порушенням обміну пуринових речовин, які входять до складу білкових з’єднань. Такі обмінні порушення приводять до нагромадження сечової кислоти, солі яких крис...


Подагра - це захворювання суглобного апарата, пов’язане з порушенням обміну пуринових речовин, які входять до складу білкових з’єднань. Такі обмінні порушення приводять до нагромадження сечової кислоти, солі яких кристалізуються в суглобних зчленуваннях. Найчастіше процес вражає різні поверхи верхніх і нижніх кінцівок: суглоби великих пальців кисті й стопи, променезап’ясткові й гомілковостопні, ліктьові й колінні суглоби. У результаті в області суглоба виникає дуже різкий раптовий біль, який підсилюється при спробі руху. Такі болі можуть тривати протягом декількох днів, причому по суб’єктивних відчуттях хворого цю хворобу досить влучно називають - нога в капкані. Залучені в патологічний процес суглоби запалюються, збільшуються в розмірі, а солі, що кристалізуються в них, формують щільні вузлові утвори. Ці вузли можуть перетворюватися у виразки, з яких виходять білуваті сирні виділення, що представляють собою солі сечової кислоти.

Жертвами подагри звичайно стають чоловіки й жінки середньої й старшої вікової категорії, причому чоловіче населення хворіє частіше. Основною причиною виникнення подагри є неправильна дієта: споживання великої кількості м’ясних блюд, шоколаду, виноградних вин, пива й інших пурину утримуючих харчових продуктів. Тому в системі лікувальних заходів раціональне й збалансоване дієтичне харчування відіграє найважливішу роль.

Як відомо, у медицині існує класифікація дієт, в основу якої покладені особливості й хімічний склад тих або інших харчових продуктів. Завдяки цьому подібні по своєму впливу на організм продукти харчування, стало можливим об’єднати в групи й пронумерувати кожну з них. Так з’явилися лікувальні дієти, і одна з них, а саме дієта № 6, призначена для застосування при подагрі.

Основним завданням дієти при подагрі є скорочення споживання пуринів і зрушення кислотно-лужної рівноваги організму вбік луження, що перешкоджає утвору сечокислих солей. Також велике значення мають обмеження повареної солі й жирних продуктів при одночаснім збільшенні кількості споживаних вітамінів. З раціону харчування повинні бути виключені м’ясні субпродукти, такі як печінка, язик, нирки. Дуже багаті білками м’ясні блюда з молодняку, тому їх вживати також категорично не рекомендується. Небажане приймати в їжу не тільки вищевказані продукти, але навіть супи й бульйони з них, оскільки більш половини пуринових з’єднань переходить у відвар. Зате відварного птаха та інше варене м’ясо споживати можна, однак у строго обмеженій кількості. Але при загостренні подагри на будь-яке м’ясо, у тому числі й відварне, накладається табу. Заборонене споживання виноградних вин, і в цьому зв’язку історія говорить наступне: у середні сторіччя помітили, що подагрою частіше хворіють елітні шари суспільства. Незабаром медики встановили, що причиною цього є непомірне споживання червоного вина, яке вважалося показником забезпеченості й розкоші. Тому в той час подагру частіше називали хворобою аристократів.

Багато пуринів утримується також у грибах і деяких овочах (бобові, шпинат, кольорова капуста, щавель і ін.). На величезний жаль для ласунок, прийдеться різко обмежити споживання шоколаду й усіх виробів з нього. Деякі фахівці вважають, що від цього кондитерського шедевра слід відмовитися взагалі!

Також рекомендується виключити всі гострі, пряні й копчені блюда, а також алкогольні й збудливі нервову систему напої. Зате загальну кількість рідини необхідно збільшити. З метою луження організму досить корисні молочні продукти й мінеральна вода. М’ясні й рибні вироби повинні бути нежирних сортів, причому краще їх відварити й приймати в їжу не частіше, чим раз у тиждень. Можна споживати городину (але не солону!), фрукти, більшість ягід (виключення становлять інжир і малина), блюда із круп, помірна кількість яєць (не більш одного в день). Щотижня можна влаштовувати розвантажувальні дні зі споживанням фруктових, овочевих і молочних блюд.

Завжди слід пам’ятати, що, незважаючи на велике значення дієти, для ефективного лікування подагри необхідна комплексна терапія: фіз.. процедури, медикаментозні засоби й ін. Тому при перших ознаках гострого болю в суглобах потрібно негайно звернутися до лікаря!Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2830 | 23/02/2013 Дієтологія, косметологія, фітнес - Дієти при захворюваннях

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Безсольова дієта
У середньому людині потрібно 12-15 г солі в день, сіль - необхідний компонент для правильної роботи організму. У деяких продуктах, наприклад, у ковбасі, сосисках, напівфабрикатах, кетчупах, соусах і в хлібі сіль уже ...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:3063 | 23/02/2013 Дієтологія, косметологія, фітнес - Дієти при захворюваннях
5 способів перемогти втому
Як відомо, термін «втома» застосовується не тільки до людей, але й до залізобетонних конструкцій. Якщо вже вони «втомлюються», то що говорити про нас, ми жінки такі слабкі й беззахисні!

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3037 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі захворювання
Вагітність і аквааеробіка
Організм вагітної жінки працює за двох, тому дуже болісно й різко реагує на недолік рухів: від погіршення настрою до серйозних погіршень самопочуття. Крім того, здоров’я...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3398 | 02/12/2011 Дієтологія, косметологія, фітнес - Фітнес
Правильна вага
Тучність приводить до передчасного старіння, у нього з’являються постійні "супутники" - гіпертонія, цукровий діабет, артрози й багато інших хвороб.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3382 | 05/05/2012 Дієтологія, косметологія, фітнес - Дієти
Рідка дієта. П’ємо й худнемо
Людський організм на 2/3 складається з води, саме тому важко переоцінити значимість правильного питного режиму. Рідка дієта базується на тому принципі, що рідина - це теж їжа, а достатня її кількість в організмі забезпечує не тільки втрату зайвих кілограмів, але й оздоровлення, ліквідує ознаки зневоднювання.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3291 | 08/10/2011 Дієтологія, косметологія, фітнес - Дієти