Картопляна дієта один з варіантів так популярних нині моно дієт. До цього виду дієти прибігають бажаючі швидко розстатися із зайвими кілограмами. У картоплі втримується вітамін С, пектин, амінокислоти. Картопляна дієта поліпшує роботу серцево-судинної системи, нормалізує тиск. Крім того, картопляна дієта допомагає упорядкувати нервову систему, зм’якшує стресові стани, ви будете більш активні, зможете ефективно трудитися. Скептики можуть заперечити, що картопля не є дієтичною їжею. Однак ентузіасти картопляної дієти затверджують, що люди просто не вміють правильно готовити картоплю.
Велика перевага картопляної дієти - доступність і дешевина продукту, високі матеріальні витрати не будуть потрібні. Особливі кулінарні таланти для готування блюд з картоплі необов’язкові, адже всі рецепти прості й не вимагають багато часу. Навіть поза будинком ви зможете дотримуватися цієї дієти, тому що в меню будь-якого закладу харчування завжди включені блюда з картоплі. Усім відомо, що картопля ситний і смачний продукт, тому вам не варто побоюватися почуття голоду під час дієти. Перераховані вище факти ставляться до плюсів картопляної дієти.
Існує безліч варіантів картопляної дієти. Проводити таку дієту переважно наприкінці літа або восени, коли є молода й свіжа картопля. Така картопля досить смачна, у ній багато вітамінів і живильних речовин. Справа в тому, що за час довгого зберігання в зимові місяці картопля накопичує крохмаль і стає усе більш калорійною. Який би варіант дієти ви не вибрали, необхідно випивати приблизно 2 літра рідини. Пийте зелений чай ( без цукру, зрозуміло), мінеральну воду без газу, настої трав.
На сніданок випийте склянку молока, на обід з’їжте 300 г картопляного пюре, а на вечерю приготуйте картопляний салат. Для картопляного салату вам знадобиться 250 г картоплі й одне варене яйце. Картопля і яйце порізати, перемішайте, небагато посолите, заправте рослинною олією, за бажанням можна додати чорний перець. Тривалість такої дієти від 3 до 5 днів, її можна повторювати не частіше, чим один раз на місяць. Цей варіант картопляної дієти вважається самим твердим, він дозволяє скидати до 500 г зайвої ваги в день.
Для більш м’якого варіанта картопляної дієти вам буде потрібно 1 кг картоплі в день. Зварите картоплю в мундирі й розділите на 5-6 приймань їжі, їжте без солі. Відварну картоплю посипте зеленню, сміливо використовуйте зелену цибулю, кріп, петрушку. Якщо при такому раціоні вас мучить почуття голоду, то дозволене з’їсти на сніданок шматочок чорного хліба, намазаний вершковим маслом, а на обід додати до картоплі небагато свіжих овочів. Для цієї мети підійдуть ріпчаста цибуля, морква, капуста й огірки. Тривалість такої дієти повинна становити 7-10 днів, її можна повторювати не частіше, чим раз у два місяці.
Ви можете ще більше зм’якшити картопляну дієту й зробити її комфортної для свого організму. Для цього додайте до меню попереднього варіанта 100 г сиру або твердого сиру, 200 г тушкованих овочів (помідори, морква), 50 г пісного м’яса, 1-2 зварених в круту яйця. Такої дієти ви можете дотримуватися протягом двох тижнів.
Тим, хто не звик обходитися без супу, радимо зварити картопляний суп. Для його готування вам будуть потрібні наступні продукти: 1-2 картоплини, 0,5 чайної ложки вершкового масла, 1 яйце, 1 їдальня ложка сметани, небагато зелені (кріп або петрушка). Картоплю очистите від шкірки, вимийте, залийте водою й зварите. Відвар злийте в іншу каструлю, а картоплю натріть на тертці. Протерту картоплю й відвар змішайте, додайте сире яйце й масло, масу яку отримали ,ретельно перемішайте. Суп знову поставте на вогонь, скип’ятите й посолите. Перед подачею картопляного супу на стіл заправте його сметаною й посипте дрібно нарізаною зеленню.
Варіантів блюд з картоплі величезна кількість, знайти рецепти їх готування у всесвітній павутині або в спеціальних книгах не важко буде. Не забувайте про такий простий спосіб як запікання. Картопля запечена зі шкіркою дуже корисна, адже багато корисних для організму елементів утримується саме в шкірці й у шарі під нею. Насамперед, це ставиться до молодої картоплі, адже в старих бульбах залишається мінімум вітамінів і корисних речовин.