Главная
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Дієти
Дієти при захворюваннях
Косметологія
Обладнання для фітнесу
Правильне харчування
Психологія схуднення
Різне про схуднення та харчування
Фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Вагітність і вітаміни 
Хутряні прикраси тепла краса зими 2011 
7 проблем, 7 рішень! 
День жувальної гумки 
Брючні костюми 2011: стильні правила ненудного аскетизму 
Як схуднути без стомлюючої дієти 
Дієта для стегон 
Обруч для схуднення! 
Нестача сну гальмує розвиток малят 
ТЕМА 3. ТЕХНОЛОГИЯ УЧРЕЖДЕНИЯ СОБСТВЕННОГО ДЕЛА 
Лупа і як від неї позбутися 
Багатий внутрішній світ 
Пірсінг на нігтях 
Макіяж по колірних типах 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Розвиток плода 
Русско английский разговорник, тема В банке 
Маткові кровотечі поза менструацією 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Дієти при захворюваннях
Безсольова дієта
У середньому людині потрібно 12-15 г солі в день, сіль - необхідний компонент для правильної роботи організму. У деяких продуктах, наприклад, у ковбасі, сосисках, напівфабрикатах, кетчупах, соусах і в хлібі сіль уже ...


У середньому людині потрібно 12-15 г солі в день, сіль - необхідний компонент для правильної роботи організму. У деяких продуктах, наприклад, у ковбасі, сосисках, напівфабрикатах, кетчупах, соусах і в хлібі сіль уже втримується. Крім того, ми часто підсолюємо вже приготовлені блюда. Враховуючи все це, виходить, що в день ми вживаємо в кілька раз більше солі, чим потрібно нашому організму.

Надлишок солі приносить велику шкоду ниркам, серцю й артеріям - це вірний шлях до ішемічної хвороби серця й атеросклерозу. При порушенні в організмі водно-сольового обміну з’являється надлишкова вага й набряки. Як ви вже догадалися, кількість уживаної солі в їжу необхідно контролювати й обмежувати. Вам на допомогу може прийти безсольова дієта, яка припускає вживання їжі без солі. Безсольова дієта рекомендується при захворюваннях серцеве судинної системи й нирок, а також при надлишковій вазі й набряках.

Правила безсольової дієти:

- їжа готується й вживається без додавання солі

- харчуватися 4-5 раз у день, маленькими порціями

- усі блюда готуються на парі

- смажена їжа виключається

- масло додається у вже приготовлені блюда.

Продукти, які можна вживати на безсольовій дієті:

- житній хліб і сухарі

- супи на овочевому бульйоні

- нежирна яловичина, птах, риба

- каші їх різних круп

- сирі й варені городини (капуста, картопля, огірки, кабачки, редис, квасоля, помідори)

- фрукти

- ягоди

- яйця (не більш одного в день)

- молоко, сир, негострий сир

- ізюм, курага, інжир

На такій безсольовій дієті потрібно пити до 2-х літрів води, краще пити мінеральну воду без газу або зелений чай. Так само допускаються киселі й компоти.

Список продуктів, які не можна вживати на безсольовій дієті:

- смажене й жирне

- гостре й копчене

- соління й маринади

- рибні й м’ясні бульйони

- баранина, свинина, дичина

- кондитерські вироби

У жарку пору року використовувати безсольову дієту не рекомендується. Ми будемо почувати себе ослабленими, у жару людина сильно потіє, і разом з паркою вологою втрачає важливі мікроелементи. Людям,що активно займаються спортом, слід обережно підходити до безсольової дієти, адже при фізичних навантаженнях організму необхідно підвищена кількість мінеральних речовин. Безсольова дієта може тривати від 4 до 15 днів, тривалість залежить від вашого самопочуття й поставлених цілей.

Можливо, перший час вам буде складно звикнути їсти улюблені блюда без солі, їжа здасться прісною й зовсім несмачною. Ми підкажемо вам, як можна обдурити ваші смакові рецептори. Сіль можна замінити цибулею, часником і пряними травами. Наприклад, у суп, у салати, у м’ясні й рибні блюда можна додавати дрібно порізану цибулю, часник, пряності. Також у блюда можна додати невелику кількість соєвого соусу, їжа стане менш прісною.

Не забудьте, що безсольова дієта є лікувальним варіантом дієти. Її можна дотримувати, якщо ви страждаєте хронічними захворюваннями нирок і серцеве судинної системи. З метою зниження зайвої ваги краще використовувати мало сольову дієту. Більшість людей віддає перевагу саме такому щадному варіанту, коли допускається мінімальне підсолювання їжі.

Якщо ви плануєте використовувати мало сольову дієту, то застосовуйте поварену сіль грамотно й обережно. М’ясний бульйон солите за 20 хвилин до закінчення варіння, у рибний бульйон додавайте сіль відразу після зняття накипу. Городину солите за 5-7 хвилин до готовності, а смажену картоплю в самому кінці готування. При готуванні м’ясних і рибних котлет сіль додають у сирий фарш до початку готування.

Нормалізуючи кількість солі, ми поліпшуємо обмін речовин у нашому організмі й полегшуємо роботу внутрішніх органів. Виводячи з організму зайву сіль, ми також позбуваємося від набряків, що дуже важливо при скиданні ваги. Безсольова або мало сольова дієта має на увазі частий прийом їжі протягом дня, завдяки цьому вдається уникати переїдання, їжа краще засвоюється. Якщо ми відмовляємося від уживання продуктів, калорійних і утримуючих велику кількість солі, то тим самим навантаження на організм зменшується.



Автор: ukrix | Відгуки: 2 | Перегляди: 3750 | 23/02/2013 Дієтологія, косметологія, фітнес - Дієти при захворюваннях

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Дієта при подагрі
Подагра - це захворювання суглобного апарата, пов’язане з порушенням обміну пуринових речовин, які входять до складу білкових з’єднань. Такі обмінні порушення приводять до нагромадження сечової кислоти, солі яких крис...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3578 | 23/02/2013 Дієтологія, косметологія, фітнес - Дієти при захворюваннях
І знову за парту!
Ми поздоровляємо всіх учнів, учителів і батьків із Днем знань! День знань — не тільки чудесне свято й час зустрічей зі старими друзями. На жаль, канікули, як і відпустка, закінчуються раптово, і наші діти...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3452 | 20/06/2011 Діти та родина - Діти та навчання
Гра на результат
Мати персонального тренера модно. І більш того - корисно: ефект від тренувань зростає сторазово. Зупиняє одне - це дорого. Як знайти гарного тренера й не викинути гроші на вітер...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:3264 | 12/05/2012 Дієтологія, косметологія, фітнес - Фітнес
ВІТАМІН К
Вітамін К поєднує групу вітамінів, що характеризуються спільністю своєї біологічної дії. Фізіологічне значення його - участь у процесах згортання крові. Він необхідний для утворення протромбіну й для перетворення останнього в тромбін.

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:3201 | 19/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Вітаміни
Цикл місячних
У кожної жінки цикл місячних має свої індивідуальні особливості. Але є й загальні ознаки нормального менструального циклу. Якщо в жінки порушені ці основні ознаки, то страждає її дітородна функція.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:7642 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Гінекологія