Останнім часом стало дуже модно вживати всілякі рослинні набори, у тому числі чаї, які нібито сприяють схудненню.
Як відомо ці напої виготовляються звичайно на основі трав. Але виявляється, що поряд з позитивним ефектом, дані напої здатні викликати побічну дію. Так, засоби, що впливають на товстий кишечник, прискорюючи пересування його вмісту, як правило, містять смолисті речовини, які викликають роздратування слизуватої кишечнику.
У людини з’являються неприємні перейми подібні болі внизу живота. Дуже рідко в торгівлі можна знайти чай для схуднення, який би не виявляв побічного ефекту.
Для зм’якшення побічного ефекту рекомендується вживати чаї для схуднення натще перед сніданком або ввечері після вечері, оскільки їх послаблююча дія починає проявляти себе не раніше чим через 8-10 годин.
Уживання подібних засобів для схуднення протягом тривалого часу, не безпечно для здоров’я. У результаті в організмі може порушитися водний обмін, що в остаточному підсумку приведе до дефіциту мікроелементів і інших необхідних речовин. Крім того, із припиненням приймання чаю для схуднення виявляється млявість кишечнику. Подібний ефект мають і інші рослинні набори.
У засобах масової інформації дуже сильно рекламуються препарати для схуднення, що пригнічують апетит, аж до повного його зникнення. Подібні препарати також виготовляються на рослинній основі.
Відразу прагну попередити, що людям, які страждають серцево-судинними захворюваннями, краще звертатися за порадами до лікаря, а не займатися самолікуванням біологічно активними добавками.
Придушення апетиту, бадьорість, підвищена працездатність усе це характерно тільки для початкової стадії застосування даних препаратів. Потім порушення переміняється гальмуванням, з’являється сонливість, зростає втома, тобто наступає нервове виснаження.
Кофеїн вхідний найчастіше до складу препаратів, також підсилює секреторну діяльність шлунку, але при тривалім застосуванні й одночасній відмові від їжі може привести до розвитку виразкової хвороби шлунку.
Цілком очевидно, що таблетки,які містять кофеїн, не можна приймати тим, хто страждає артеріальною гіпертонією, безсонням, а так само людям літнього віку. Зверніть увагу, що найчастіше в прикладених інструкціях до даних препаратів про ці протипоказання звичайно не говориться.
Особливо шкідливий препарат для зниження апетиту, вагітним. Усім жінкам, що очікують дитину або, що годують грудьми, взагалі не рекомендується намагатися схуднути. Краще зробити це трохи пізніше. Недавні дослідження вчених-медиків з Венеції показали, що препарати, які знижують апетит, викликають підвищення тиску в крові й легенів.
Дані їх досліджень говорять, що в більшості людей, які приймають подібні препарати, у підсумку розвиваються захворювання серця й легенів, а також гіпертензія, що супроводжується утрудненням подиху, підвищеною стомлюваністю, запамороченням і т.п.
У результаті тривалого застосування, препарати, що знижують апетит, викликають підвищену нервозність і приводять до депресії, а також впливають на функцію головного мозку.