Главная
підібрати   князь   Плейфера   захворюван   Основи   адміністратора   Unit   було   міома   геометрі   11-12   «неоліт»   полезные   ископаемые   перевод   його   аднексит   Page   17.3   проблем   Множення   грижа   життя»   Introduction   English,   Суглоб  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Pole dance или танец на пилоне 
Фейхоа. Корисні властивості фейхоа 
7 самих дивних сакральних місць світу 
Должностная инструкция главного специалиста по внешнеэкономической деятельности 
Капоэйра 
Alla Nesvit English 8 class (Алла Несвіт, Англійська мова, 8 клас) 
Як зберегти відносини з улюбленим чоловіком 
День жувальної гумки 
Алергія - чи можна її уникнути 
Синдром Нерона в подружній спальні 
Біль 
Гімнастика від безсоння 
Китайська гімнастика гармонія духу й тіла 
Що заважає зробити секс чудовим (антирейтинг) 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Жіночі хвороби
Зубні коронки
Зубні коронки в наш час відновлюються самими різними методами, але краще все-таки не допускати їхнього повного руйнування й лікувати зуби вчасно. Допомогти можна й при неправильній або некрасивій формі зубів, для цього також...


Зубні коронки в наш час відновлюються самими різними методами, але краще все-таки не допускати їхнього повного руйнування й лікувати зуби вчасно. Допомогти можна й при неправильній або некрасивій формі зубів, для цього також існують сучасні методи лікування, які здатні повністю змінити їхній зовнішній вигляд.

Будова зубів

Кожний зуб складається з коронки, що виступає над поверхнею ясен, кореня, який перебуває усередині ясен і шийки звуженої частини зуба, розташованої між коронкою й коренем. Шийка зуба щільно охоплюється яснами, епітелій якої утворює міцне з’єднання з емаллю зуба. Усередині коронки зуба перебуває порожнина зуба, заповнена м’якими тканинами або пульпою. Порожнина зуба переходить у коріння у вигляді каналів. Різні зуби мають різні коронки й різну кількість коренів.

Природні коронки зубів

Тому що основна функція природної коронки зуба механічна обробка їжі, то вона складається із твердих тканин дентину й покриваючої його емалі.

Емаль є самою твердою тканиною зуба, у ній утримується велика кількість мінеральних солей ( до 97%) і тільки близько трьох відсотків органічних речовин. Дентин становить основну масу коронки зуба, у ньому втримується ледве більш 70% мінеральних солей, решта органічні речовини й вода.

У порожнині зубної коронки розташована пульпа (пухка сполучна тканина, що містить велику кількість міжклітинної рідини), пронизана кровоносними судинами й нервами.

Штучні коронки зуба і їх види

Природна коронка зуба може зруйнуватися від карієсу, травм і великих навантажень, втратити свій колір і т.п. Відновлюють зруйнований зуб за допомогою штучних зубних коронок. Штучна коронка зуба це незнімний зубний протез, який установлюють із метою відновлення зуба. Роблять штучні зубні коронки із пластмаси, металу, порцеляни й металокераміки. Але незалежно від того, із чого зроблена коронка, вона повинна:

відповідати за формою й по кольору природнім коронкам зубів даної людини; бути нейтральною стосовно навколишніх тканин, не викликаючи алергії, хімічного впливу або фізичної травми цих тканин.

Штучні коронки бувають відбудовні, що фіксують (опорні) і провізорні. Відбудовні коронки відновлюють форму й зовнішній вигляд зуба при його руйнуванні. Фіксуючі коронки це опора для різного виду зубних протезів і ортопедичних апаратів. Провізорні коронки або захисні ковпачки застосовують для захисту зубів, які піддаються препаруванню на час виготовлення постійної коронки.

Пластмасові зубні коронки

Пластмасові зубні коронки виготовляються відносно просто й тому обходяться недорого, але відрізняються невисокою міцністю, часто згодом змінюють свій колір і внаслідок пористості своєї структури часто є місцем скупчення хвороботворної мікрофлори. У цей час пластмасові коронки застосовуються в якості провізорних для захисту підготовлених до протезування зубів на час виготовлення постійних протезів.

Металеві зубні коронки

Металеві зубні коронки мають свої позитивні сторони у вигляді довговічності й міцності, але в цей час майже не використовуються для протезування передніх зубів через неестетичний зовнішній вигляд. Але їх досить часто застосовують для протезування бічних жувальних зубів.

Сьогодні існує велика кількість металів і їх сплавів для виготовлення металевих коронок: золоті, хром кобальтові, срібні сплави, титан, сталь, сталь із напилюванням під золото і т.п. Золото при цьому не є оптимальним матеріалом для протезування, тому що здатне руйнуватися протягом декількох років. Великою популярністю зараз користуються різні сплави дорогоцінних металів, такі, як золото й платина, срібло й паладій, титанові сплави.

Порцелянові зубні коронки

Порцелянові або керамічні зубні коронки мають відмінні естетичні якості, тому частіше застосовуються для протезування передніх зубів. Недоліком порцелянових коронок є їхня невисока міцність і крихкість. По своєму зовнішньому вигляду порцелянові коронки дуже схожі на природні коронки зубів, тому що мають особливу напівпрозорість, характерну для природних зубів.

Зубні коронки з металокераміки

Металокераміка це комбінація металевого каркаса з порцеляновим покриттям. Зубні коронки з металокераміки мають міцність і прекрасними естетичними якостями, вони можуть установлюватися як на передні зуби, так і на бічні, жувальні. У цей час у якості каркаса часто застосовується оксид цирконію, який не є металом. Така коронка міцніше звичайної металокерамічної, абсолютно нейтральна стосовно навколо зубних тканин і прекрасно виглядає.

Втрата зуба в наші дні не є трагедією, при втраті будь-якого зуба й навіть усіх зубів їх завжди можна відновити.Автор: ukrix | Відгуки: 3 | Перегляди: 2149 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Чарівний мед
В останні роки медична наука стала приділяти усе більше уваги вивченню властивостей і лікувальному застосуванню біологічно активних властивостей продуктів бджільництва. До продуктів бджільництва, застосовуваним у народній медицині...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1633 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Жіночі хвороби
Жіночі хвороби. Одним з популярних засобів лікування хвороб жіночих статевих органів є масло шипшини. При його відсутності в аптеці масло шипшини можна приготувати в домашніх умовах. Із усіх видів шипшини на...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1778 | 03/11/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Лікування глистів
Зареєстроване більш двохсот видів глистів, які паразитують у тілі людини, у нашій країні їх більш шістдесяти. Глисти можуть бути причиною недокрів’я, різних захворювань внутрішніх органів, кровотеч і т.п...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2260 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Молочарка, вибираємо шляхи лікування
Неприємні симптоми молочарки відомі практично кожній жінці. Вони то відступають, то повертаються знову. Дійсно, від молочарки складно позбутися раз і назавжди. Що ж лежить в основі цього захворювання, і які методи...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1648 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Ущільнення молочної залози
Будь-яке ущільнення, яке виникло в молочній залозі в жінки, повинне бути приводом для відвідування лікаря, тому що тільки лікар може розібратися, наскільки це небезпечно. Захворювання молочної залози дуже поширені: ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2002 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби