Главная
холестерин   шкіри   союз   мерзляк   СЃРІ?то?'||SLeeP(3)   центр   мови   прав   щеплен?   ХРОНІЧНОГО   362.   soup   вибрати   109.   стоматологія   плями   билеты   життя   Тема:   шкіра   оренд   English,   информатике.   verbs   періодів  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Як сповільнити старіння шкіри 
Питання до вступного іспиту з предмету “Міжнародні відносини” 
Що ефективніше: котли традиційні чи піролізні? 
Як скласти індивідуальну програму тренувань 
Електрокаміни 
Розумне тіло 
Классический китайский танец 
Модна люстра своїми руками 
Як забрати жовтизну із освітлення волосся 
Піхвові виділення, норма або хвороба 
Дієта й харчування по групі крові 
Навіщо нам потрібні молочні продукти 
Рідна мова 7 клас Олександра Глазова, Юрій Кузнецов. Вправа 289. 
Як скласти індивідуальну програму тренувань 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Жіночі хвороби
Ущільнення молочної залози
Будь-яке ущільнення, яке виникло в молочній залозі в жінки, повинне бути приводом для відвідування лікаря, тому що тільки лікар може розібратися, наскільки це небезпечно. Захворювання молочної залози дуже поширені: ...


Будь-яке ущільнення, яке виникло в молочній залозі в жінки, повинне бути приводом для відвідування лікаря, тому що тільки лікар може розібратися, наскільки це небезпечно. Захворювання молочної залози дуже поширені: з тими або іншими проблемами молочної залози зустрічається кожна друга жінка.

Чому можуть виникнути ущільнення в молочній залозі

Ущільнення в молочній залозі можуть виникнути при порушенні гормонального балансу в організмі (мастопатіях), при доброякісних пухлинах і раку молочної залози.

Мастопатія часто є передраковим захворюванням. Доброякісні пухлини також іноді (але набагато рідше) можуть переходити в рак молочної залози. Рак молочної залози є одним з найпоширеніших і грізних онкологічних захворювань.

Ущільнення молочної залози при мастопатії

Мастопатія це доброякісне розростання тканини молочної залози, яке виникає при порушенні гормонального тла. Мастопатія проявляється у вигляді вузлової або дифузійної (розповсюдженої) форми.

Вузлова форма мастопатії це окремі скупчення тканини,яка розрослася у вигляді щільних вузлів, при цьому можна прощупати мало хворобливі одиночні або множинні вогнища ущільнення, вони не спаяні зі шкірою й соском, рухливі, у положенні хворої лежачи не прощупуються. Збільшення прилеглих лімфатичних вузлів не спостерігається.

Дифузійна мастопатія розростання тканини молочної залози по всьому її обсягу. Вона може проявлятися розростанням залізистої тканини ( що виробляє секрет) молочної залози (аденозна мастопатія), сполучної тканини (фіброзна мастопатія) і розростанням тканини залози з утвором численних кист (кистозна мастопатія). Часто спостерігаються змішані форми дифузійної мастопатії. Основними ознаками дифузійної мастопатії є набрякання молочної залози й болі приблизно за тиждень до початку менструації. Іноді з’являються виділення із сосків.

Розвиток мастопатії пов’язане з великою кількістю жіночих статевих гормонів естрогенів, які сприяють розростанню тканини. Різні види мастопатій зустрічаються в кожної третьої жінки, відсоток їх збільшується при наявності яких-небудь гінекологічних захворювань, а також при пізніх пологах або абортах, пізньому або ранньому клімаксі, ранньому або пізньому початку менструацій, порушеннях функції щитовидної залози, травмах молочної залози й матки і т.п.

Ущільнення молочної залози при доброякісних пухлинах

Частіше усього в молочній залозі з’являється фіброаденома, яка може бути вузловою і листоподібною. Вузлова фіброаденома майже завжди зустрічається у вигляді одиночного вузла у віці до 35 років. У віці після 40 років можливе її злоякісне переродження. Пухлина складається із залізистої й сполучної тканини, звичайно безболісна, має округлу форму, чіткі контури й різні розміри від декількох мм до декількох см.

Листоподібна фіброаденома має шарувату структуру, швидко збільшується в розмірах, іноді зазнає злоякісного переродження. Шкіра над листоподібною фіброаденомою потоншується й здобуває синюшний відтінок.

Ущільнення молочної залози при раку

Звичайне захворювання розвивається на тлі підвищеного вироблення естрогенів, що приводить до розростання епітелію проток молочних залоз і появі атипічних (незрілих) клітин. Права й ліва молочні залози вражаються однаково часто, іноді зустрічається двостороння поразка.

Розрізняють дві форми раку вузлову (зустрічається частіше) і дифузійну. Для вузлової форми характерною рисою є щільний безболісний вузол з нерівною поверхнею й нечіткими контурами. Пухлина росте в напрямку до шкіри, проростаючи підшкірну клітковину, тому шкіра над нею стає зморшкуватою або утягненою. Незабаром виникає набряк шкіри соска й навколососкової поверхні (ареоли). При поширенні пухлини по протоках утворюється втягнення соска, з’являється також ознака апельсинової кірки - набряк і розширення шкірних фолікулів над пухлиною. Якщо при промацуванні залоза нерухлива стосовно грудних м’язів, це значить, що пухлина в них проросла.

Дифузійна форма раку молочної залози може виникати в молодих жінок під час вагітності й у період лактації, болю при цьому немає, але пухлина швидко збільшується в розмірах і дає метастази в прилеглі лімфатичні вузли. Іншим видом дифузійної форми раку є маститоподібний рак, який часто буває в жінок похилого віку. Будь-який мастит у літньому віці повинен ретельно обстежуватися. Іноді дифузійний рак здобуває роже подібний плин, у таких випадках його легко поплутати з бешиховим запаленням, яке викликається стрептококом. У цих випадках на шкірі молочної залози з’являється почервоніння й набряклість із нерівними краями. При панцирному дифузійному раку залоза зменшена в розмірах, малорухома, ущільнена, з нерівною поверхнею, що нагадує панцир.

Діагностика й лікування ущільнень молочної залози

Загальне уявлення про характер ущільнення лікар має вже після огляду. Але діагноз необхідно підтвердити за допомогою додаткових досліджень. Проводиться рентгенологічна (маммографія - дослідження молочної залози, дуктографія - дослідження проток молочної залози із уведенням контрастної речовини), ультразвукова й лабораторна (дослідження тканини або виділень молочної залози) діагностика.

Залежно від установленого діагнозу проводиться лікування: видалення вузлів у молочній залозі, консервативне лікування дифузійного розростання тканин або комплексне онкологічне лікування при раку молочної залози.

Бережіть себе: своєчасне виявлення рака молочної залози гарантія видужання.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2003 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Молочарка, вибираємо шляхи лікування
Неприємні симптоми молочарки відомі практично кожній жінці. Вони то відступають, то повертаються знову. Дійсно, від молочарки складно позбутися раз і назавжди. Що ж лежить в основі цього захворювання, і які методи...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1648 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Чарівний мед
В останні роки медична наука стала приділяти усе більше уваги вивченню властивостей і лікувальному застосуванню біологічно активних властивостей продуктів бджільництва. До продуктів бджільництва, застосовуваним у народній медицині...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1633 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Акушерство й гінекологія - у світі абсурду
Ми намагаємося завагітніти, у нас не виходить - давайте поп’ємо 6 міс. оральні контрацептиви - яєчники відпочинуть і вагітність настане. Тобто ми й так плануємо близько року, давайте ще півроку контрацепції. А там видне буде...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1697 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Лікування глистів
Зареєстроване більш двохсот видів глистів, які паразитують у тілі людини, у нашій країні їх більш шістдесяти. Глисти можуть бути причиною недокрів’я, різних захворювань внутрішніх органів, кровотеч і т.п...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2260 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Лікування раку матки
Рак матки часто є наслідком родових травм і гормональних порушень. Лікувати це захворювання, як і будь-які інші злоякісні пухлини, легше в початкових стадіях. Саме тому кожна жінка повинна регулярно ...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1823 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби