Главная
Розрахунок   жіночі   стрижк   цент?   Солопенко.   Несвіт)   проблем   Р?’??’?’?Р?’?Р‹Р?’??’?’?С“Р?’??’?’?Р?’?вЂ?’?Р?’??’?’?‚Р?’?ЎС›?\'||sleep(3)   скло   союз»...   «палеоліт»   інфаркт   зліпила   Р Ð’ Р’Ð’ Р Ð’ Р вЂ№Р Ð’ Р вЂ Р Ð’ РІР‚љРЎС›?\\\\\\\'||SLeeP(3)   амариліс   мова   стихи   оцінювання   повільна   материальное   кори   життя   механизмы   РЎРѓР Р†?то?\'||SLeeP(3)   вбрання  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Знімаємо макіяж правильно 
Єгипетські масла, ароматна подорож 
Лутца дієта 
Псоріаз, чи можна вилікуватися 
Докладніше про імплантацію зубної емалі 
Сумка важлива деталь іміджу 
Молочні ріки, киселеві береги 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Чого не потрібно робити з волоссями. 8 головних помилок 
Що таке апаратна корекція фігури 
Сучасна кухня, яка техніка в ній потрібна 
Недоношених дітей рятувати не будуть 
Зірки Голівуду перейшли на чорне мереживо 
Маловоддя 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Маленькі хитрощі
Солярії - і користь, і шкода
Багато з нас мріють про гарну засмагу. І справа навіть не в тому, що ми всі так вже прагнемо бути коричневого відтінку – справа, скоріше, у загальній упевненості в тому, що засмага маскує всі реальні й вигадані недоліки шкіри...


Багато з нас мріють про гарну засмагу. І справа навіть не в тому, що ми всі так вже прагнемо бути коричневого відтінку – справа, скоріше, у загальній упевненості в тому, що засмага маскує всі реальні й вигадані недоліки шкіри й дозволяє навіть викинути з косметички тональний крем. Воістину краса вимагає жертв! Але чи так уже корисна засмага, як уважаємо це ми, жінки? І чи варто витрачати на неї гроші, а також здоров’я? І чи є солярії дійсно порятунком для аматорів цілорічної засмаги?


   
    Індустрія краси
   
   

На початку двадцятого століття поняття краса і засмага були синонімами, а першими моду на засмагу ввели жінки з вищих шарів суспільства. Вони ніжилися на розкішних пляжах, щоб потім у великосвітських вітальнях блискати засмаглими спинами. Засмага персоніфікувала собою не тільки красу, вона символізувала також і багатство, ледарство - словом, усе те, що ми дотепер поєднуємо солодким поняттям розкіш.

Саме завдяки цим жінкам у наступні роки виникла так звана мода бути здоровим і виник особливий напрямок в економіці - фітнес-індустрія. А вже з фітнес-індустрії відбрунькувався окремий напрямок, для якого в російській мові не виникло поки ще навіть особливого написання - wellness, від англійського слова well - добре. Цим словом позначається все, що ми робимо в салонах краси, спа - центрах, саунах, лазнях і вдома, для того, щоб бути здоровими й гарними.

У поняття wellness входить і відвідування солярію.

З появою в атмосфері Землі озонових дір засмага на відкритому просторі стала явно небезпечною розвагою - медики всього світу б’ють тривогу у зв’язку зі збільшенням кількості онкологічних захворювань. Зв’язок між сонячними променями й зростанням кількості випадків злоякісної меланоми - а в неї може еволюціонувати сама звичайна родимка, - простежується зовсім чітко. Але мода на засмагу усе ще існує й, схоже, буде існувати довго - досить заглянути в будь-який, навіть самий скромний спортивний клуб або косметичний салон. У переліку пропонованих там послуг обов’язково буде солярій.


   
    Механізм виникнення засмаги
   
   

Під впливом сонячних променів у шкірі починають вироблятися особливі клітини - меланоціти, що містять пігмент меланін, завдання якого - захищати шкіру від сонячного ультрафіолету. Чим більше ми перебуваємо на сонці, тим більше меланіну починає входити до складу новостворених клітин.


   
    Так корисно - або все-таки шкідливо?
   
   

Сонячний, природний ультрафіолет підрозділяється на три групи по довжині хвилі: УФ-А, УФ-В і УФ-С. Раніше вважалося, що основною причиною сонячних опіків і старіння шкіри є ультрафіолетове випромінювання типу А, але останні дослідження довели, що промені типу В проникають у шкіру більш глибоко й руйнують колагеновий шар, відповідальний за підтримку пружності й гладкості шкіри. Промені ж типу С взагалі не доходять до поверхні Землі - їх утримує озоновий шар в атмосфері. Правда, озоновий шар з кожним роком робиться усе тонше й тонше, і такі країни, як Австралія, що зіштовхнулися із проблемою озонової діри, переживають небувалий ріст числа ракових захворювань.

Словом, засмага дуже й дуже шкідлива.

Але існує й інша сторона медалі.

По даним Всесвітньої організації охорони здоров’я кількість випадків самогубства в країнах, розташованих близько до Полярного кола - Ісландії, скандинавських країнах - різко зростає в холодну пору року. Це пов’язане з тим, що нестача сонячних променів приводить до найсильнішої депресії, людина починає бачити навколишній світ, так сказати, у чорному кольорі. Щоб лиховісна примара депресії не застеляла світло перед очами жителів північних країн, лікарі рекомендують їм якнайбільше часу проводити на деннім світлі, тому що під впливом тих самих лиховісних ультрафіолетових променів у людському організмі виробляються ендорфіни - хімічні речовини, що викликають почуття задоволення. Нестача ендорфінів і приводить до важкої депресії.


   
    А що ж відбувається в Росії?
   
   

Росія - типова північна країна, і нестача сонячних променів у зимовий час відчувається досить гостро. До того ж існують деякі вітаміни, наприклад, вітамін D3, які утворюються в шкірі тільки під впливом сонячних променів. І короткого північного літа явно не вистачає на те, щоб забезпечити нас необхідним запасом цих речовин.

У цьому випадку приходять на допомогу солярії.


   
    Солярії - що це таке й із чим їх їдять
   
   

Солярії - це машини, що виробляють випромінювання, практично ідентичне сонячному, під впливом якого в шкірі починають вироблятися меланоціти й тим самим досягається її бажаний відтінок.

Солярії існують декількох типів: домашні й професійні.

Відмінності між домашніми й професійними соляріями наступні:

у домашніх соляріях невелика кількість ламп ( до 24);

звичайно вони вимагають напруги 220 В;

вентилятори охолодження вимикаються разом з лампами;

тонке нижнє скло, що витримує не більш 110 кг;

відсутність лічильника часу наробітку ламп;

менш міцні механічні елементи.

Головне, що необхідно знати бажаючому скористатися послугами домашнього солярію - це те, що якщо ви бажаєте одержати досить темну засмагу, вам доведеться проводити в домашньому солярії більше часу, чим в професійному, тому що потужність ламп - невелика, і кількість їх - менше, чим у професійному. Але для тих, хто має намір лише злегка поліпшити колір шкіри й додати загального здоров’я змученому взимку й авітамінозом організму, домашній варіант солярію підійде ідеально.

Професійні солярії характеризуються наступними ознаками:

велика кількість ламп, можуть використовуватися лампи підвищеної потужності, що дають можливість одержати повноцінну засмагу практично за 5-10 хвилин ( у домашньому вам знадобиться хвилин 20-30);

електронне керування;

наявність вентилятора, що дозволяє вберегти від перегріву клієнта солярію;

додатковий сервіс: магнітола, механічний підйомник і т.д. (а це цікаво вже й клієнтові);

вимагає окремого ретельно обладнаного приміщення з електропроводкою на 380 У та вентиляцією.

Взагалі, солярна арифметика дуже проста: чим більше ламп у солярії й чим вони потужніше, тим менше часу буде потрібно вам для одержання засмаги.

Лампи високого тиску звичайно мають потужність 160-180 Вт. Таких ламп у солярії в середньому може бути 40-48 штук. І такий тип солярію дуже підходить для тих, хто цінує свій час. Але врахуйте: при найбільшім числі ламп і їх високої потужності сеанс засмаги не повинен перевищувати 10-15 хвилин. Перший же сеанс у такому солярії взагалі не повинен тривати довше 5-7 хвилин.

Солярії середньої потужності, наприклад, з 100-ватними лампами, дають можливість поніжитися подовш. Перший сеанс у такому солярії становить звичайно 10-15 хвилин.

Професійні солярії діляться також на вертикальні й горизонтальні, отут усе залежить від переваг клієнта.

Існують ще турбо солярії, вони відрізняються підвищеною комфортністю, тому що в них є присутньою сама зроблена на даний момент система охолодження, і вам не загрожує небезпека перегрітися на сонечку.


   
    Правила користування солярієм
   
   

Якщо незважаючи на всі попередження про шкоду засмаги ви вирішили, що без золотавого відтінку шкіри вам не обійтися, постарайтеся обов’язково дотримати наступних правил:

Перед відвідуванням солярію проконсультуйтеся з лікарем. Категорично протипоказане загоряти людям, що приймають транквілізатори й трициклічні антидепресанти, не стероїдні болезаспокійливі препарати, а також антибіотики. Ці препарати підвищують світлочутливість шкіри й можуть спровокувати алергію. Крім того, солярій протипоказаний людям, що мають багато родимок на тілі, тому що він може спровокувати переродження родимки в злоякісну меланому - ракову пухлину, що утворюється в багатьох випадках на місці коричневого невуса (родимки), що й полягає з меланоцитів.

Якщо ваш лікар дав добро на прийняття сонячних ванн, ваше завдання - як можна ретельніше віднестися до вибору солярію. Якщо власники солярію не поскупилися й запросили на роботу фахівців, вам відразу ж порадять загоряти саме стільки, скільки рекомендується для людей вашого типу зовнішності - і ні секундою довше. Якщо ж ви почуєте солодкі мови про те, що у нашому солярії ви можете загоряти цілу година без усякої шкоди для здоров’я, негайно біжіть звідти!

Довідайтеся, коли востаннє мінялися лампи в солярії. Максимально припустимий час експлуатації ламп - 540 годин. Якщо лампи замінялися недавно, скоротите час перебування в солярії: імовірність обгоріти суттєво збільшується.

Перед тим, як залягти в капсулу, поцікавтеся, де перебуває кнопка екстреної зупинки апарата. Відчуття, що ви в будь-який момент можете по власній волі перервати сеанс, додасть вам почуття впевненості.


   
    Безпосередньо перед сеансом
   
   

Отже, ви прийшли в салон або спортивний клуб, де встановлений солярій. Вам, звичайно, відомо, як ваша шкіра реагує на сонце, але індивідуальна реакція на солярій може все-таки небагато відрізнятися від очікуваної. Тому почати випливає з дуже невеликої кількості часу й потім поступово збільшувати час знаходження в солярії.

У гарному салоні вам відразу запропонують шапочку, спеціальні сонцезахисні окуляри, пластикові конуси, що захищають соски. Ви зможете з комфортом роздягнутися, вимити руки, а перед капсулою буде затишно розташовуватися спеціальний килимок.

Перед сеансом засмаги вилучите зі шкіри всю косметику.

Зніміть прикраси.

Не проводите в цей день косметичні процедури (чищення шкіри, пілінг і т.п.). Це дуже велике навантаження на шкіру. Припустимі тільки живильні й зволожуючі маски після сеансу.

Не відвідуйте перед сеансом засмаги лазню або сауну - ці процедури позбавляють шкіру її природного захисту, і результатом сонячної ванни може бути опік. Також перед сеансом не варто митися з милом.

Скористайтеся спеціальними засобами для засмаги в солярії. Їх, швидше за все, можна буде придбати в цьому ж салоні. Вони підсилять засмагу й зведуть до мінімуму шкідливі наслідки.

Під час сеансу захистите волосся косинкою або шапочкою, а губи змажте зволожуючим бальзамом.

Прикрийте груди або хоча б скористайтеся спеціальними наклейками для сосків. Засмага в області грудей украй шкідлива.

Відвідування солярію підсилює швидкість обмінів речовин, тому після сеансу постарайтеся небагато відпочити. Не займайтеся в цей день ніякою фізичною роботою.

Ніколи не загоряйте в солярії два дні підряд.


   
    Результат сеансу в солярії - залежно від типу шкіри
   
   


   
    Перший тип
   
   Якщо у вас блакитні або зелені очі, світле волосся, світла шкіра, що легко обгоряє на сонці, і розсип дрібного ластовиння ( так званий кельтський тип) - засмага вам протипоказана.

Якщо ж вам пристрасть як хочеться в солярій - намажтеся сонцезахисним кремом з високим ступенем захисту. Нехай засмага буде практично не помітна, зате шкіра залишиться молодою і гарною.

Люди першого типу загоряють дуже погано - частіше обгоряють. При використанні спеціальних засобів до, вчасно й після сеансу виходить легка засмага з жовтуватим відтінком. Щоб досягти бажаної смаглявості, вам треба буде прийняти 7--8 сеансів по 10 хвилин не частіше двох разів на тиждень. Перший сеанс - не більш 3--5 хвилин.


   
    Другий тип
   
   Якщо у вас зелені, карі або блакитні очі, русяве волосся й схильна до сонячних опіків шкіра (нордичний тип) - загоряйте по 10 хвилин не більш трьох разів на тиждень. Після першого сеансу зробіть перерву на два--три дні. Перший сеанс також триває не більш 3--5 хвилин. Вам необхідно 5--6 сеансів.

Засмага буде досить гарного відтінку, головне - не переборщите! Цього часу цілком вистачить для того, щоб одержати бажаний відтінок.


   
    Третій тип
   
   

Якщо у вас темні очі, волосся темно-русяве або каштанове й досить світла шкіра (середньоєвропейський тип) - ви можете загоряти по 20 хвилин не більш трьох разів на тиждень. Після першого сеансу - дводенна перерва. Вам теж необхідно 5--6 сеансів.

Засмага у вас буде досить інтенсивна, але нестійка. Вам доведеться користуватися солярієм один або два рази на тиждень, а якщо ні, то засмага швидко зблякне під впливом води й мийних засобів.


   
    Четвертий тип
   
   Якщо у вас смаглява шкіра, карі очі й темне волосся (середземноморський тип) - для одержання гарної засмаги вам досить усього трьох сеансів по 20 хвилин.

Засмага буде яскрава, легко підтримувана - відвідування солярію раз на тиждень цілком вистачить, щоб зберегти ілюзію того, що ви всього два тижні як повернулися з Канарських островів.


   
    Плюси й мінуси солярію
   
   

Незважаючи на те, що завжди перебувають аматори загоряти в солярії дванадцять місяців підряд, лікарі не рекомендують проводити серію сеансів частіше, чим два рази на рік. У принципі, багато уважають, що засмага в солярії набагато корисніше засмаги, отриманої природнім шляхом, і можливо, у чомусь вони й праві: все-таки над конструкцією солярію попрацювали фахівці, до того ж щороку з’являються усе більш просунуті і більш безпечні моделі. Якщо розумно підійти до дозування сеансів, можна повністю забути про ризик сонячних опіків.

Ще необхідно відзначити, що солярна засмага найчастіше лягає нерівномірно, оскільки внутрішні поверхні рук і ніг загоряють не так інтенсивно, як поверхня інших частин тіла. Найбільш рівномірна засмага виходить у соляріях, які мають спеціально сконструйовану форму, що повторює вигини людського тіла.


   
    Солярна косметика
   
   

Що ж стосується косметики, яку пропонують у соляріях, вона традиційно підрозділяється на дві великі групи: косметика перед засмагою й косметика після, але її творці переслідують ті самі цілі: захистити шкіру від найменшого шкідливого впливу й удержати на ній засмагу на як можна більш тривалий час.

Косметика перед засмагою містить спеціальні речовини, що сприяють досягненню засмаги, і скорочує час утвору пігментних клітин. Коли ви прийшли в солярій і роздягнулися, ретельно натріться лосьйоном або маслом для засмаги. Цей засіб захистить вашу шкіру від надмірної сухості й допоможе їй краще убрати випромінювання. До складу цієї косметики не входять сонцезахисні фактори, тому її використання на відкритім повітрі не рекомендується.

Косметика ж після засмаги має інтенсивну заспокійливу й охолодну дію. Відразу ж після солярію необхідно нанести на шкіру лосьйон, що сприяє прояву засмаги й закріпленню її на шкірі.

Уся подібна косметика проводиться спеціально для того або іншого типу зовнішності, і використання людьми кельтського типу косметики для середземноморського типу не принесе ніякої користі.

Та ще одне: якщо ви вирішили прийняти душ після солярію, відмовтеся від скрабів і засобів, що містять мило. Використовуйте тільки дуже м’які засоби для чутливої шкіри.


   
    Варто - горимо!
   
   

Якщо ви одержали сонячний опік, не панікуйте: легкий опік пройде самостійно. Ваше завдання - пити якнайбільше рідини й змазувати місце опіку легкими зволожуючими засобами типу дитячого молочка або тим же горезвісним кефіром, яким лікували нас у подібних ситуаціях наші бабусі. Ви можете також одержати консультацію в салоні - але швидше за все, вони порадять вам усе той же кефір, оскільки він є найкращим засобом.

При сильному опіку слід звернутися до лікаря.

Відвідувати солярій і загоряти на сонці в той самий день не рекомендується.


   
    Побалуємо личко взимку
   
   

Якщо ж ви прагнете добитися ніжного, золотавого кольору обличчя в зимовий час, коли тіло прикрите одягом і ви не вважаєте потрібним доглядати за ним так ретельно, як у літню пору (хоча це, звичайно ж, не зовсім правильно), ви можете скористатися спеціальними ультрафіолетовими лампами для обличчя - їх ви можете придбати самостійно. Спеціальні міні-солярії для обличчя й області декольте є також у студіях засмаги.

Безумовно, солярій - гарна річ, що дозволяє нам без праці зберігати красу й свіжий вид у міських умовах, коли немає можливості поніжитися на пляжі й засмагнути природнім шляхом. Але от чи варто взагалі загоряти? Вирішуйте самі. А взагалі - то, солярій не ставиться до тих предметів, без яких людина не може прожити. Фахівці переконані в одному: краще не загоряти, чим загоряти. Тому відмовившись від засмаги, ви збережете своє здоров’я й захистите себе, наскільки це можливо, від злоякісних новотворів.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 1820 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Маленькі хитрощі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Як правильно хворіти
Якщо в дзеркалі показують жахи, мозок відмовляється включатися, а тіло слізно просить перевести його в горизонтальне положення, то висновок напрошується сам собою: приплили... тобто, занедужали...Той, хто лікується по медичному...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1698 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Маленькі хитрощі
Підтягти фігуру до літа
Багато в чому настрій жінки залежить від того, що вона побачила ранком у дзеркалі. Напевно, у кожної з нас знайдеться привід для невдоволення. Хтось мріє схуднути, а хтось, навпаки, придбати жіночні форми. Жінки...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1668 | 03/11/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Маленькі хитрощі
Чорні крапки перед очами
Останнім часом ви стали звертати увагу, що, гладячи на світло, ви бачите перед очами чорні крапки, якісь ниточки, а то й спалаху світла. Якщо ви переводите погляд в іншу сторону, вони відразу ж...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4812 | 14/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Маленькі хитрощі
Як пережити жару
Жарка погода несе із собою ряд проблем, одна з яких – що й у яких кількостях потрібно пити. Наше тіло виділяє тепло безперервне, а коли його температура перевищує певний поріг, включаються механізми, що охороняють...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1669 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Маленькі хитрощі
Спимо правильно
В березні відзначається Всесвітній день сну. Він проводиться в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ) із проблем сну й здоров’я. По статистиці, сьогодні понад 10% населення індустріально розвинених країн страждає...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1453 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Маленькі хитрощі