Главная
волосся   шляхів   вибрати   профілактика   дорогою   Русі   плеврит   Глазов   спокою   несвіт   Зуби   франція   велосипед   юркеви?   здорове   английский   рідна   Марка   вечірні   прислівник   геміпаре   своєрідність   захворювань   учет   числівники  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Відносини
Готуємося до весілля
Життя в шлюбі
Контрацепція
Облаштування будинку
Сексологія
Фізичні вправи
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Орбітрек в будинку. Як правильно тренуватися?  
Уроки краси від експертів по догляду за шкірою 
Правда про розтяжку 
Жовті листи 
Питання до вступного іспиту з предмету “Історія” 
Як допомогти дитині впоратися зі стресом 
Чистотіл. Лікування чистотілом. Настойка із чистотілу 
Повернення платформи 
Тепла підлога. Власний досвід використання 
8 вправ від гуру фітнесу Джейн Фонди 
Ми лікуємо застуду неправильно 
Як завагітніти (народні засоби) 
Полірований керамогранит - відмінний фасадний матеріал 
Картопляна дієта 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Контрацепція
Негормональна контрацепція
Метод постійної контрацепції жінці краще вибирати разом з акушером-гінекологом. При цьому можуть бути враховані як переваги жінки і її постійного партнера, так і всі можливі протипоказання для того або іншого методу...


Сучасна жінка повинна добре орієнтуватися в засобах контрацепції й у той же час розуміти, що без консультації лікаря їй самій в цьому питанні розібратися важко.

Види негормональної контрацепції

Сьогодні більшість жінок віддає перевагу засобам гормональної контрацепції. Але вони показані не всім жінкам. Протипоказанням для гормональної контрацепції є індивідуальна непереносимість гормонів, вагітність і період годівлі грудьми, важкі захворювання внутрішніх органів з порушенням їх функції, ендокринні захворювання, пухлини, маткові кровотечі, генітальний герпес.

У такому випадку на допомогу приходять негормональні засоби контрацепції. Це фізіологічні методи контрацепції (природня контрацепція), стерилізація чоловіків і жінок, механічні й хімічні методи контрацепції.

Фізіологічні методи контрацепції

Найбільш ефективним видом фізіологічної контрацепції є календарний метод, заснований на ретельному аналізі менструального циклу жінки, окремі фази якого формуються під впливом різних гормонів.

Менструальний цикл – цей час із першого дня справжньої менструації до першого дня наступної менструації, який ділиться на три фази:

фазу першої половини циклу (з 1-го дня до середини циклу) - у яєчниках жінки дозріває яйцеклітина; овуляцію (середина циклу) – дозріла яйцеклітина виходить із яєчника; фазу другої половини циклу (із часу овуляції до кінця циклу) – яйцеклітини в цей період немає.

Під час овуляції (у більшості жінок вона відбувається на 14–16 день менструального циклу) деякі жінки відчувають короткочасний біль внизу живота, підвищений статевий потяг і слизові виділення. Овуляція є найбільш сприятливим часом для зачаття, цей момент можна точно визначити за допомогою різних методик.

Для того щоб використовувати фізіологічний спосіб зачаття, жінка протягом півроку – року повинна записувати дати початку й кінця своїх менструальних циклів. Після того, як ця робота буде зроблена, виділяють самий короткий і самий тривалий менструальний цикл, від яких відповідно віднімають числа 18 і 11. Наприклад, самий короткий цикл тривав 24 дня, самий довгий – 32:24–18=6; 32–11=21; це значить, що небезпека завагітніти в жінки буде з 6-го по 21-й день менструального циклу.

У менструальному циклі жінки є час абсолютної й відносної стерильності. Абсолютна стерильність цей час через дві доби від овуляції до кінця циклу – в організмі немає яйцеклітини, тому зачаття неможливе. Відносна стерильність – це перша половина циклу, коли яйцеклітини ще немає. Відносною вона називається тому, що сперматозоїд, що потрапив у цей час в організм, цілком може дочекатися яйцеклітину (він зберігає життєздатність до 6 днів, з той час як яйцеклітина живе добу).

Жіноча й чоловіча стерилізація

Цей метод контрацепції здійснюється хірургічним шляхом. Сьогодні він досить розповсюджений у цивілізованих країнах, тому що є абсолютно надійними способом попередження вагітності й не викликає ускладнень. Стерилізації можуть зазнати люди старше 35 років, які вже мають двох дітей. Здійснюється вона тільки за бажанням пацієнта. До цього виду контрацепції часто прибігають у тому випадку, якщо жінці протипоказана вагітність по стану здоров’я.

У процесі хірургічної операції відбувається перетяжка маткових труб або насінних каналів, після чого їх дітородна здатність звичайно не відновлюється.

Фізичні й хімічні методи контрацепції

Фізичні методи контрацепції діляться на бар’єрні й внутріматкові засоби. До бар’єрних видів контрацепції ставляться засоби, що створюють механічний бар’єр на шляху сперматозоїдів, такі, як презервативи й вагінальні ковпачки. Це популярні засоби контрацепції, які прості в обігу, не мають протипоказань і захищають не тільки від небажаної вагітності, але й від багатьох видів інфекції, що передається статевим шляхом.

Внутріматкові засоби (ВМС) – це гнучкі пластинки різної форми, які вводяться акушеромнгінекологом у порожнину матки жінки на тривалий час для запобігання від вагітності. Механізм дії ВМС полягає в тому, що після введення цього засобу вповільнюється швидкість руху яйцеклітини по трубах і її впровадження в слизову оболонку матки. Уповільнюється також і швидкість просування сперматозоїдів у порожнині матки. Введення ВМС протипоказано жінкам, що не народжували, при підозрі на пухлини або запальні захворювання, при кровотечах и деяких порушеннях.

До методів хімічної контрацепції відносять різні негормональні контрацептиви для місцевого застосування, наприклад сперміциди. Сперміциди руйнують оболонку сперматозоїдів, що приводить до їхньої загибелі. До препаратів цього ряду ставляться фарматекс, концептрол, делфин, орто, коромекс і інші. Випускаються вони в різних формах: у вигляді кремів, вагінальних свічок, пінок, плівок, таблеток для місцевого застосування.

Способи негормональної контрацепції краще підбирати разом з лікарем, у такому випадку підвищується їхня надійність і безпека.Автор: ukrix | Відгуки: 3 | Перегляди: 4481 | 11/04/2011 Відносини чоловіка та жінки - Контрацепція

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Контрацепція після пологів
Стан після пологів вимагає не тільки попередження небажаної вагітності, але й максимального зменшення небезпеки інфікування, яке могло б призвести до важкого запального процесу.

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:4593 | 11/04/2011 Відносини чоловіка та жінки - Контрацепція
10 секретів оральної контрацепції
Оральні контрацептиви як спосіб запобігання від небажаної вагітності уступають по популярності хіба що презервативам. Мало хто знає, що при прийманні ОК існує кілька секретів

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3087 | 24/06/2011 Відносини чоловіка та жінки - Контрацепція
Контрацепція для чоловіків
Секс часто захмарюється ризиком небажаної вагітності. І це не тільки проблема жінок, чоловік також повинен брати участь у формуванні безпечного сексу. Для цього існують спеціальні засоби контрацепції для чоловіків.

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:7575 | 11/04/2011 Відносини чоловіка та жінки - Контрацепція
Хіт сезону. Косметика з мінералів
Незвичайні властивості мінерального макіяжу виявили ще в 70-і роки. Виявилося, що пудра з мінералів здатна повністю замаскувати дефекти й червоність шкіри під час її відновлення після...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2011 | 03/11/2014 Красота, імідж, одяг - Парфумерія й косметика
Діти й гроші
Правильне відношення до грошей закладається з дитинства, і від того, наскільки правильно або, навпаки, помилково було закладено це відношення, залежить майбутній добробут дитини Радянське минуле дотепер ще бродить відгомоном...

Автор: ukrix |Відгуки:4 | Перегляди:2795 | 25/03/2012 Діти та родина - Виховання