Главная
домашня   амариліс   олег   Learn   секс   «палеоліт»,   впр.   імунітет   жінок   кришталевий   Демодеко   простудних   мама   пародонтоз   юркеви?   стафілокок   керамогранит   новий   362.   Виникнення   електрокамін   into   .пиріжки.   зефи?   лейкоцити  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
ОБЩАЯ ТЕОРИЯ СТАТИСТИКИ/ Краткий конспект лекций  
Сумки для ноутбука як підібрати ідеальну модель 
Сушарка для овочів на кухні 
Який масаж підійде вам? 
Імпланти за один день 
Печемо млинці на Масницю! 
Як зачати здорову дитину потрібної статі 
Другий триместр вагітності 
Мій чужий чоловік ( про зв’язок із чужим чоловіком) 
Як зняти нарощені нігті в домашніх умовах 
Як одягатися при повній фігурі 
ТЕСТОВЫЕ ЗАДАНИЯ по дисциплине «Охрана труда»  
Краса за 15 хвилин - експрес-засоби 
День шоколадного торта 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Жіночі захворювання
Аденома молочної залози
Аденома - це доброякісна пухлина, що виникає із залізистого ( тобто здатного продукувати секрет) епітелію. Найчастіше, аденома виникає в області передміхурової залози в чоловіків і молочної залози в жінок. ...


Аденома – це доброякісна пухлина, що виникає із залізистого ( тобто здатного продукувати секрет) епітелію. Найчастіше, аденома виникає в області передміхурової залози в чоловіків і молочної залози в жінок. Основна небезпека аденом полягає в тому, що частина з них трансформується в рак.

Як виникає й розвивається аденома молочної залози

В області молочної залози аденома звичайно полягає не тільки із залізистої тканини, але й з волокнистої сполучної тканини, тому називається фіброаденомою. Рідше зустрічаються й чисто залізисті пухлини – аденоми, зовні вони нічим не відрізняються від фіброаденом. Фіброаденома є найбільш частою доброякісною пухлиною молочної залози, з’являється вона переважно у віці 15-35 років, частіше в дівчат.

Фіброаденома може виникати на будь-якій ділянці молочної залози, але найчастіше вона з’являється у верхнім зовнішнім квадранті. Часто фіброаденоми бувають множинними.

При зміні гормонального фону (у підлітковий період, під час вагітності, годівлі грудьми дитину і так далі) фіброаденоми можуть змінюватися – в одних випадках швидко збільшуватися, в інших (після нормальних вагітності й пологів) – зменшуватися й навіть зникати.

Фіброаденоми можуть бути вузловими й листоподібними.

Вузлова фіброаденома

Вузлова фіброаденома має вигляд безболісного, чітко відмежованого круглого або овального щільно еластичного вузла різної величини (звичайно від 1 до 3 см, але може бути й значно більше). Пухлина не змінює свого розташування в різнім положенні хворий (стоячи й лежачи) на відміну від вузлової мастопатії, яка зливається із тканиною молочної залози в положенні лежачи. Розташовується така пухлина усередині або навколо (частіше) протоки молочної залози.

Часто фіброаденома молочної залози сполучається з мастопатією - розростанням у молочній залозі на тлі гормональних порушень сполучної тканини й утвором кист, наповнених прозорою рідиною. Вік хворих відносно молодий – від 15 до 35 років, у віці після 40 років і більше можливо злоякісне переродження пухлини.

Листоподібна фіброаденома

Листоподібна фіброаденома частіше спостерігається у віці 40-45 років, має шарувату будову, чітко відмежовується від навколишніх тканин і швидко збільшується в розмірах, що приводить до деформації молочної залози, а іноді й до повного заміщення тканини молочної залози пухлинною. Вона іноді зазнає злоякісному переродженню й тоді метастази переходять у кістки, легені й інші органі. Після видалення пухлини вона може рецидувати (з’являтися знову).

Зовні шкіра в області пухлини може мати почервоніння із синюшним відтінком, пухлина прощупується у вигляді круглого або овального вузла, але може мати й великий горбастий контур.

Діагностика фіброаденоми

Діагноз фіброаденоми лікар може припустити вже після промацування молочної залози, про це говорить наявність чітких контурів пухлини, її рухливість і безболісність.

Для підтвердження діагнозу проводиться ультразвукове й рентгенологічне дослідження молочних залоз, дослідження крові на гормони й лабораторне дослідження тканини, узятої з молочної залози методом біопсії.

На рентгенівських знімках фіброаденома дає круглу або овальну інтенсивну тінь із чіткими дугоподібними контурами. Тінь вузлової фіброаденоми однорідна, але при тривалому плині захворювання, особливо, у літньому віці, у ній з’являються відкладання вапна. Листоподібна фіброаденома дає більшу тінь округлої форми з фестончатими обрисами.

При ультразвуковім обстеженні можна виміряти обсяг фіброаденоми, відрізнити її від кисти й злоякісної пухлини. Дослідження крові на гормони виявляють гормональні порушення, а дослідження біопсійного матеріалу – клітини злоякісної пухлини.

Лікування фіброаденоми

Лікування фіброаденоми може бути тільки хірургічним – проводиться секторальна резекція молочної залози, тобто видалення доброякісної пухлини разом із прилеглими тканинами молочної залози з обов’язковим екстреним (поки хвора на операційному столі) гістологічним дослідженням вилучених тканин.

Якщо при гістологічнім дослідженні виявлене злоякісне переродження тканини, то хід операції змінюється: віддаляються повністю молочна залоза й прилеглі (регіонарні) лімфатичні вузли, які надалі також зазнають лабораторного дослідження.

Прогноз при доброякісних пухлинах молочної залози у випадку їх своєчасного оперативного лікування сприятливий. Для того щоб уникнути переродження доброякісної пухлини молочної залози в рак, необхідно регулярно (не рідше двох раз у рік) обстежуватися в гінеколога й хірурга –мамолога.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 4832 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі захворювання

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Проблеми із хребтом, як їх вирішувати
Фахівці стали все частіше зустрічатися з тим, що молоді жінки, відчувши дискомфорт у спині, відправляються в спортзал. Там їм радять певний набір вправ, які допоможуть зміцнити м’язовий корсет.

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:3681 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі захворювання
Про що говорять шкідливі звички
Уявіть собі розовощекого карапуза, який сосе палець або длубається в носі. Правда, забавна картина? А якщо подібне буде витворяти доросла людина?

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3921 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі захворювання
Як виправити плоскостопість
Плоскостопість може бути приємною тільки тим, кому через це не прийдеться служити в армії. Представницям прекрасної половини людства ця не смертельна, але все-таки тяжка недуга приносить одні неприємності.

Автор: ukrix |Відгуки:6 | Перегляди:3387 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі захворювання
Ендометріоз
Ендометріоз — одне з найпоширеніших жіночих захворювань. Він небезпечний тим, що часто стає причиною безплідності.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:5375 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі захворювання
Афазія. Види й лікування захворювання
Тільки США від афазії, або придбаного порушення мови, страждають порядку мільйона людей. Афазія – захворювання, що викликає труднощі не тільки у вербалізації, але й у розумінні усної й письмової мови.

Автор: ukrix |Відгуки:10 | Перегляди:8295 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі захворювання