Чи може бути щаслива жінка, у якої не все в порядку з інтимним життям? Звичайно, ні. Тим часом, на жаль, кожна шоста представниця прекрасної статі уникає сексу. І не тому, що в неї немає гідного партнера...
Чи може бути щаслива жінка, у якої не все в порядку з інтимним життям? Звичайно, ні. Тим часом, на жаль, кожна шоста представниця прекрасної статі уникає сексу. І не тому, що в неї немає гідного партнера — дами попросту соромляться неприємного запаху в таємних місцях.
ТАЄМНИЙ ВОРОГ Мова йде про різкий «рибний» запах з піхви, до якого додаються білуваті або сіруваті виділення. Будь-який гінеколог скаже вам, що це ознака дисбактеріозу (дисбіоза) піхви. І додасть, що в 25% жінок ніяких симптомів немає, і дисбіоз виявляється випадково при візиті до лікаря. У першу чергу ця неприємність підстерігає дам, які коли не будь застосовували піхвові свічі й інтра вагінальні таблетки з антибіотиками або антисептиками. Їх призначають лікарі для лікування деяких захворювань, а також після ряду операцій. Антибіотики й антисептики справляються з основною проблемою, але, на жаль, порушують баланс бактерій у внутрішніх статевих органах. Небагато інформації. У піхві живуть корисні мікроорганізми (молочнокислі бактерії, вони ж лакто бактерії). Природа спеціально оселила їх у самому інтимному місці, щоб вони виділяли молочну кислоту й інші корисні речовини. Ці речовини м’яко очищають слизувату оболонку статевих органів і не дозволяють розмножуватися шкідливим бактеріям. Для нормальної роботи лакто бактерії потребують кислого середовища (ph<4,5) і самі її підтримують, виробляючи ту саму молочну кислоту.
Однак коли в піхву вводять антибіотик або антисептик, він убиває бактерії. Усі — і шкідливі, і корисні. А потім, на жаль, тут починають плодитися не тільки лакто бактерії, але й усякі інші, у тому числі хвороботворні. Кислого середовища наче й не було, і нормальний баланс мікрофлори порушується. Це і є дисбіоз.
ШЛЯХ ДО НЕПРИЄМНОСТЕЙ Зверніть увагу: дисбіоз не інфекція й не запалення. На жаль, до них залишається один крок. Через те, що усередині правлять бал не лакто бактерії, можуть розвитися запалення піхви або шийки матки, запалення сечівника. У вагітних зростає ризик викидня, трапляються передчасні або патологічні пологи, з’являється недорозвинена або інфікована дитина… Дисбактеріоз можуть викликати й інші причини. Наприклад, використання щоденних прокладок або вузькі синтетичні штани, надягнуті на щільні колготки.
Справа в тому, білизна, що облягає й одяг з погано проникних повітря матеріалів перекривають доступ кисню до статевих органів. А без нього кисле середовище в піхві неможливе. Перекрити доступ кисню й дати шанс на розмноження шкідливим бактеріям здатні й гігієнічні тампони. Деякі дами люблять антибактеріальне мило, антисептичні розчини й спреї для інтимної гігієни, але ж вони теж порушують корисну мікрофлору піхви. Меншою мірою, але все-таки здатні на це речовини, що вбивають сперматозоїди (сперміциди), з контрацептивних свіч, піхвових таблеток і кремів, або в нутрі маткова спіраль.
Дисбактеріоз може розвитися й на тлі гормональних перебудов в організмі. Слід берегтися під час і після вагітності, аборту, приймання оральних контрацептивів. Деяких бактеріальний вагіноз починає переслідувати на тлі зниження загального імунітету: стрес, переохолодження, різка зміна клімату — і жінка вже в групі ризику. На щастя, дисбіозу досить просто запобігти. Профілактику краще провести відразу після курсу лікування в нутрі піхвовими антибіотиками або антисептиками. Не перешкодить вона й при наявності інших перерахованих обставин.
НАДІЙНА ПЕРЕШКОДА Раніше нашим мамам і бабусям чого тільки не радили для лікування дисбіоза: уводити тампони, просочені кефіром, спринцюватися розведеним соком лимона... Пробували препарати на основі кишкових лакто бактерій, от тільки в піхві вони не приживалися. В 30% пацієнток уже через місяць знову з’являлися сумно знайомі симптоми, а через 8 місяців кількість жертв повторного дисбіоза виростало до 80%. На щастя, тепер під рукою є сучасні й куди більш діючі засоби. Писати про ті або інші засоби боротьби з дисбактеріозом піхви не будемо, тому що перед використання якогось конкретного препарату необхідна консультація лікаря!
Естрогени - це жіночі статеві гормони, які підтримують не тільки статеві функції, але й багато інші функції в організмі жінки. З настанням менопаузи кількість естрогенів у крові жінки різко падає, що неминуче...
Будь-які болі в боці, якщо вони тривають довгостроково, - це привід для звернення до поліклініки. Якщо ж болі дуже сильний і почалися раптово, то необхідно викликати швидку допомогу.
Плоскостопість може бути приємною тільки тим, кому через це не прийдеться служити в армії. Представницям прекрасної половини людства ця не смертельна, але все-таки тяжка недуга приносить одні неприємності.
Ми звикли робити всі, щоб перенести будь-яке захворювання, пов’язане з болем у горлі, на ногах. І також намагаємося «перебігати» такі захворювання, навіть якщо вони супроводжуються підвищенням температури тіла.