Стаття присвячена огляду основних і найбільш використовуваних видів будівельної й вантажної техніки. Дається короткий опис кожного з видів, його характеристики й функціональні можливості
Зараз, коли виникає необхідність у будівництві чого б то ні було, наприклад, торгового центру, парку атракціонів, житлового висотного будинку або ж просто дачі, на допомогу будівельникам приходить сучасна будівельна техніка. Пройшли ті часи, коли на будівництво замка або палацу йшли десятки років.
Сьогодні нам є із чого вибирати собі помічників: самоскиди, екскаватори, бульдозери, бурильні установки, автокрани, бетонозмішувачі (бетономішалки), трубоукладачі, автовишки, лісовози, дробильні установки й багато інших видів і типів будівельної техніки надають нам найбільшу допомогу.
Крім будівництва, спецтехніка також незамінна в сільському господарстві, гірничодобувній промисловості, лісовому господарстві й інших галузях. Необхідну будівельну техніку можна не тільки купити (придбання важкої будівельної техніки більш актуальне для великих будівельних і промислових компаній), але також взяти в оренду на необхідний період часу.
У категорії Спецтехніка можна виділити кілька основних видів. Це дорожньо-будівна техніка, лісозаготівельна техніка, вишки, самоскиди, навантажувачі, будівельні крани, екскаватори. У нашій статті ми зупинимося на основних й найбільш використовуваних видах, а саме: бульдозер, будівельний кран, навантажувач, самоскид і екскаватор.
Бульдозер. Використовується найчастіше в будівництві для пошарового копання або ж зрізання шарів ґрунту, для переміщення або ж розрівнювання сипучих матеріалів і гірських порід. Зовні бульдозер - це гусеничний або ж колісний тягач або трактор, оснащений попереду широким плоским щитом-ковшем (відвал), який розташований перпендикулярно до основної частини цієї землерийної машини.
Існує 3 основних типу бульдозерів:
Бульдозер з неповоротним відвалом. На таких бульдозерах відвал ( щит-ківш) встановлений і закріплений перпендикулярно до основної частини машини й не передбачає зміни положення.
Бульдозер з поворотним відвалом. У таких бульдозерів відвал можна встановлювати під різним кутом у горизонтальній площині в обидва боки від основної частини машини.
Універсальний бульдозер (або путепрокладчик). У таких бульдозерів відвал складається із двох шарнірно зчленованих частин-пластин, які в горизонтальній площині можуть встановлюватися під будь-яким кутом щодо основної частини машини.
Найчастіше такий вид будівельної техніки як бульдозер використовують у будівництві для створення рівної поверхні ґрунту під забудову. Також, завдяки своїй масі, бульдозер може використовуватися в якості преса для вирівнювання гнучких і еластичних будівельних деталей і елементів.
Будівельний кран. Це вантажопідйомна машина, призначена для того, що б піднімати й переміщати вантаж при будівництві, монтажних і ремонтних, а також вантажно-розвантажувальних роботах.
Складається піднімальний кран із трьох основних частин:
властиво основа (каркас, кістяк) крана, яка називається металоконструкція й до якої відносяться опори, прольоти й стріли будівельного крана. піднімальний механізм, у який входять піднімальний орган (ланцюг або ж сталевий трос), вантажозахватний орган (петля, гак і т.д.) і вантажна лебідка. вантажозахватне обладнання, яке може бути як автоматичної дії (спредер, електромагніт або пневматичний присос), так і не автоматичного (наприклад, петля або гак).
Існує безліч типів будівельних кранів залежно від класифікації. В основному, піднімальні будівельні крани класифікуються по типу опори (підвісні, опорні, рейкові, тракторні, пневмоколісні й ін.), по ступеню повороту (поворотний кран і не поворотний кран), по можливості переміщення (пересувні крани, стаціонарні, переставні, самопідіймальні й радіальні крани), по типу вантажозахватного органа (кран кліщовий, грейферний, контейнерний, крюковой, магнітний) і по типу приводу (пневматичний, електричний, ручний або гідравлічний привід).
Навантажувач. Цей потужний представник промислової спецтехніки використовується для підйому, навантаження, розвантаження й транспортування вантажів і матеріалів. У чому ж тоді різниця між навантажувачем і піднімальним краном? А різниця в тому, що самохідні навантажувачі набагато поворотливее й компактніше кранів, тому незамінні в торгівлі, машинобудуванні, у сільськім господарстві, на виробництві й складах. Найбільш популярні й широко використовувані виделкові навантажувачі. Також існують штабелери, контейнерні й телескопічні навантажувачі. Залежно від використовуваного виду палива й від характеру виконуваних робіт є дизельні, бензинові, гідравлічні, електричні, фронтальні й бічні навантажувачі. У середньому, ціна нового дизельного виделкового навантажувача коливається в районі $15000, телескопічний навантажувач обійдеться вам майже в стільки ж, приблизно близько $20000. Найбільш популярними виробниками навантажувачів є Toyota, Linde, Hyster, JCB, Komatsu, Caterpillar, Manitou, Still і інші. Самоскид. Самоскид виявляє собою вантажний автомобіль із кузовом, що опускається, що механічно піднімається й, для вивантаження вантажів і матеріалів. Вивантаження сипучих (навалювальних) вантажів і матеріалів проводиться за допомогою перекидання кузова самоскида. Є кілька видів вивантаження самоскидів, по яких їх розрізняють: це заднє розвантаження, бічна, двостороння й універсальна (на всі сторони) вивантаження.
Існує кілька основних типів самоскидів:
дорожні самоскиди. Використовуються в комунальнім і сільськім господарстві, будівництві й ремонті, а також у шляхово-транспортнім господарстві й призначені для доріг загального користування. зчленовані самоскиди. Ці самоскиди характеризуються підвищеною маневреністю й прохідністю завдяки шарнірно-зчленованій рамі й шести ведучим колесам, тому основна сфера їх використання – це будівельні й кар’єрні роботи. кар’єрні (внедорожние) самоскиди. Це надважкі й великогабаритні вантажівки, які використовуються в основному на розробці корисних копалин. Деякі моделі настільки великі й важкі, що доставляються в призначене місце вроздріб і там їх збирають, оскільки ці гіганти не призначені для доріг загального користування.
Основними виробниками самоскидів на сьогоднішній день є IVECO, Scania, Caterpillar, Komatsu, Liebherr, MAN, DAF, КАМАЗ, Белаз, КРАЗ і інші. Екскаватор. Ця землерийна машина, мабуть, один з найбільш використовуваних видів будівельної техніки, оскільки може виконувати відразу кілька різних функцій. Екскаватор може рити, рівняти, розвантажувати й завантажувати. До основних і найбільш популярним видам екскаваторів ставляться гусеничні й колісні екскаватори, драглайни, канавокопачі, екскаваториинавантажувачі, екскаватори для перевалки й руйнування. А таке чудо техніки, як екскаватор^-екскаватор-міні-екскаватор і зовсім б’є всі рекорди по використанню і є незамінним помічником при будівельних і інших промислово-виробничих роботах завдяки своїй компактності й багатофункціональності. На сьогоднішній день лідерами по виробництві екскаваторів є Caterpillar, Liebherr, Komatsu, Volvo, MAN, JCB, IVECO, Terex, Case і інші. Як можна помітити, арсенал сучасної вантажної й будівельної техніки, готової прийти на допомогу в будь-яку хвилину, досить таки великий. Залишається тільки вибрати саме того помічника, який потрібний!
У процесі фундаментних етапів будівництва на етапі бетонування фундаменту, необхідно дати рідкому бетону достатню структуру й однорідність, вилучивши всілякі раковини. Повітряні порожнини в моноліті бетону вважаються причинами й епіцентрами нескомпенсованих механічних натягів, і будуть початком раннього руйнування залізобетону
Від правильності вибору систем кріплень для сендвич-панелей залежить багато чого - від швидкості монтажу й зовнішнього вигляду до строку життя будинку в цілому. На будівельному ринку присутній кріплення різних виробників і різної якості. Як правильно розібратися в ньому - розповідається встатье.
Той, хто вирішив зробити свій інтер’єр зручним, затишним, і гарним, повинні розуміти про неразделимости строительнихработ і дизайну інтер’єрів. На жаль, "порадники" у вигляді "знаючих" друзів, фотографій з журналів, галерея дизайну інтер’єру в інтернеті, переглянутих телепередач про дизайн інтер’єрів не сравнятсяться з повноцінним дизайн проектом інтер’єру, який обов’язково повинен розроблятися перед початком будівельних робіт
Харчові звички людини формуються в самому ранньому віці. Практично з дитинства можна спрогнозувати, чи буде людина мати проблеми з вагою в подальшім житті....
Напевно кожний чув, що є так звані енергетичні вампіри, спілкування з якими віднімає левову частину життєвих сил. Тільки чи знаєте ви, що кожний з нас тією чи іншою мірою краде чужу енергію? Автор Pass...