Главная
року   унти   класс   WHAT   олег   імунітет   української   шийки   тканина   «мезоліт»,   Глазов   дисципліни   контрольна   провізорні   Плейфера   kitchen   11-12   серйозних   простудних   Фолікуліт   ВПРАВА   проект   Основи   матки   домашня  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Безпека дитини
Вагітність
Виховання
Діти та навчання
Дитяча стоматологія
Догляд за немовлям
Догляд за речами
Домашні тварини
Здоров’я дитини
Планування вагітності
Пологи
Психологія дитини
Різне про дитину
Статевий розвиток
Фізичний розвиток дитини
Харчування дитини
Хвороби дітей
Шлюб та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
We Learn English 7 class Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт ) 
Уроки по информатике. Урок 6:«Разработка Web-сайта» 
Склади для перманенту 
Збільшення губ без операції. Все геніальне просто 
Гарбуз, Корисний властивості гарбуза 
Гайморит. Що робити? 
5 стадій подружніх відносин 
Алгебра 8 класс А. Г. Мерзляк, В.Б Полонский, М. С. Якир (для русских школ). № 37 
Лікарські речовини 
Кидаємо худнути, починаємо гарнішати 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ начальника отдела материально-технического снабжения  
Молочні зуби лікувати чи ні 
Дистрофія сітківки 
Основные принципы метода Монтиньяка 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Діти та навчання
Як навчити дитину читати
Він вміє швидко складати слова в речення, але книжки як і раніше порошаться на полиці? Як навчити дитину читати? Не хвилюйтеся, навичка самостійного читання формується повільно, а для того, щоб дитина захотіла читати сама, слід потрудитися батькам. На щастя, це приємна й вдячна праця.   
   

Читання із захопленням

Батьки переконані в абсолютній цінності читання. І це, безсумнівно, так, адже книги розбудовують пам’ять, уяву й інтелект, вчать думати й міркувати про життя. На жаль, усе частіше головним інструментом пізнання світу для дитини стає телевізор. А конкурувати з яскравою картинкою на екрані досить важко. У результаті навіть самі прекрасні здобутки світової літератури у свідомості дитини залишаються мультиками, фільмами й комп’ютерними іграми. І досить часто доводиться чути приречене: «Зараз діти взагалі не читають». На щастя, це не зовсім так. Просто батькам потрібно якомога раніше замислитися про те, чому одні діти люблять книги, а інші – ні.

Головна помилка більшості мам і тат – прагнення навчити дитину читати якомога раніше. Вражені досягненнями сусідської дитини, вони починають навчати маля, коли воно до цього зовсім не готове. Звичайно, приємно розповідати знайомим, що твоє маля знає букви у два роки, але чи добре, якщо в три він біжить від книжки, як від вогню?


   

На жаль, батьки забувають, що основний спосіб освоєння світу в дошкільника – гра. Саме ігри не примушують, але створюють відмінну мотивацію до читання, дозволяючи надійно засвоїти отриману інформацію й зв’язати читання з одержанням задоволення, а не з важкою, нудотною роботою.


   

 

Вчіть дитину читати граючи. Нехай книжка якомога раніше ввійде в світ маля. Книжки картонні, пластикові, із тканини, у ванній й поруч із обіднім столом. Не варто вводити в життя маляти уроки раніше, чим вона піде у школу. А от пограти з батьками 10 – 15 хвилин не відмовиться жодна дитина. Головне, щоб батьки пам’ятали, що такі ігри повинні стати щоденним ритуалом.


   
   

« Як добре вміти читати, не треба до мами приставати, не треба бабусю просити...»


   

Букви оточують нас усюди. Так нехай вони входять у життя дитини у вигляді печива, магнітів на холодильник, кубиків. Придумуйте історії про букви, як вони зустрічаються й розлучаються, утворюючи слова й реченні. Збирайте букви, малюйте їх на автобусному склі, на снігу, на піску, складайте із сірників, гороху й мозаїки. Шукайте знайомі знаки на вивісках і афішах. І якнайбільше читайте дитині вголос. Показуйте дитині картинки, «озвучуючи» їх: нехай вона мукає, як корівка, і нявкає, як кішка.


   

Як тільки окремі склади перетворяться в слова, купуйте першу книжку для самостійного читання. Кращий вибір – чотиривірши. Зверніть увагу не тільки на зміст першої книжки, але й на шрифт: він повинен бути досить великим.

 

Важливо також, щоб у книжці було багато барвистих ілюстрацій. Перш ніж маля почне читати, розгляньте картинки, обговоріть, що на них намальоване, спробуйте вгадати, про що буде текст. Можливо, після прочитання дитина захоче намалювати свою ілюстрацію. Події, описані в тексті, можна розіграти за допомогою іграшок або ляльок.

Чим старше буде ставати дитина, тим складніше повинні бути ігри із книгою. Нехай вона спробує ввійти в образ казкового героя, говорити його голосом, поводитися так, як повинен вести себе персонаж. Придумуйте продовження прочитаних історій, переказуйте їх один одному, обговорюйте героїв книги. Можна спробувати зробити свою власну книгу: надрукувати на принтері текст, намалювати до нього картинки, зробити картонну обкладинку. Проявляйте фантазію – і пам’ятайте, що гарні всі ідеї, крім нудних.

Але ніколи, у жодному разі не змушуйте дитину грати насильно. Запасіться терпінням і будьте послідовні. Ніколи не лайте маля, якщо в нього не виходить, але бурхливо виражайте захват із приводу успіхів. І в жодному разі не поспішайте – ми не на олімпійських іграх!


   
   

Читай з нами, читай як ми, читай краще нас!


   

При цьому не переставайте читати дитині вголос. Але іноді переривайте читання на самому цікавім місці й залишайте книгу – цікавість змусить дитину підглянути, що ж відбулося далі. Іноді читайте по черзі: ви читаєте текст, а дитина – назви глав, дитина може читати окремі репліки героїв, можна по черзі читати окремі рядки або абзаци. Відмінна гра – читання по ролях.


   

У жодному разі не вимагайте від дитини регулярного самостійного читання. Напроти, робіть вигляд, що вам однаково, читає маля чи ні, але якщо маля попросить, будьте готові вислухати його. При цьому виявляйте щиру цікавість до прочитаної дитиною книзі, розпитуйте про долі героїв, просіть переказати найцікавіші епізоди книжки. Це не тільки формує інтерес до читання, але й тренує пам’ять.


   

 

Якщо в родині є молодші діти, попросіть дитину почитати їм. Не бійтеся вибирати довгі книги й книги із продовженням. Розповідайте дитині про те, що самі читали, будучи в її віці, – але не вимагайте обов’язкового прочитання улюблених вами книжок. Залишіть право вибирати книги самостійно.

Ні дня без прочитаної сторінки!

Навіть якщо дитина захопилася читанням, слід продовжувати підтримувати її інтерес до книг. Зрозуміло, що дитячі книги завжди повинні бути у вільному доступі. Але окремі, найпривабливіші, можна сховати й видавати, тільки коли дитина попросить. Заборонний плід солодкий, і так вони будуть особливо бажані.


   

Постарайтеся прищепити дитині культуру поводження із книгами. Не дозволяйте розмальовувати їх, кидати на підлогу, виривати й м’яти сторінки. Варто виписати або регулярно купувати дитячі журнали.


   

Нехай телевізор стане вашим помічником. Адже майже кожний мультик або фільм створений за мотивами літературного твору. Подивившись фільм, придбайте першоджерело дитині, прочитайте разом, зрівняйте зміст, переконайтеся, що книга завжди розповідає історію повніше й цікавіше. І обов’язково запишіть дитину в найближчу дитячу бібліотеку!


   

Ну й звичайно, якнайбільше читайте самі. Як ні банально це звучить, але дитина завжди наслідує батьків, і якщо у вашому будинку книга не в честі, навчити дитину читати самостійно буде дуже непросто. Читати бажане щодня, причому так, щоб дитина бачила, що батьки дорожать можливістю залишитися наодинці із книгою. Не соромтеся обговорювати прочитане, емоційно реагуйте на особливо цікаві моменти. Чудово, якщо ви разом станете регулярно заглядати в книгарні й відвідувати книжкові виставки.


   

Поступово читання стане органічною частиною життя дитини, і вам більше не прийдеться вмовляти її брати книгу в руки. Адже це так здорово – вміти читати!Автор: ukrix | Відгуки: 3 | Перегляди: 4219 | 09/11/2011 Діти та родина - Діти та навчання

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Ігри-п’ятихвилинки
Не завжди в мами буває досить часу, щоб кинути всі дела й поглибитися в гру з дитиною. У таких випадках і для маляти, і для мами будуть просто порятунком універсальні ігри-п’ятихвилинки.

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:3059 | 11/11/2011 Діти та родина - Діти та навчання
Домашнє завдання. Як допомогти дитині вчитися
Добре визначите для себе, у чому полягає ваша допомога дітям.-Тато у Васі сильний по математиці... - помніть цю забавну частівку з відомого дитячого кінофільму? А продовження її?Вчиться тато за Васю весь рік. Де це...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:3044 | 25/03/2012 Діти та родина - Діти та навчання
Готуємо майбутнього першокласника до школи
Зовсім скоро у вашій родині з’явиться першокласник. І тому стає зрозумілим занепокоєння батьків, які задаються питанням: Як же підготувати дитину до школи, і які вимоги зараз пред’являють майбутньому першокласникові?

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:3875 | 09/11/2011 Діти та родина - Діти та навчання
Як підготувати дитину до 1 вересня
До початку нового навчального року залишилося менше трьох тижнів і більша частина населення країни занурилася у перед шкільні турботи. Але в маленького дитячого суспільства теж є свої немаловажні проблеми — проблеми в спілкуванні з...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2811 | 25/02/2012 Діти та родина - Діти та навчання
Діти-Білінгви вчаться швидше
Діти, що чують мову на двох мовах, вчаться швидше. Діти-Білінгви, які постійно чують мову на двох мовах, обганяють своїх однолітків у розвитку задовго до того, як починають говорити. Уже у віці 7-8 місяців...

Автор: ukrix |Відгуки:12 | Перегляди:2956 | 25/02/2012 Діти та родина - Діти та навчання