Главная
союз?..   історичний   class,   Варіант   питання   грудного   інфаркт   гонорея   Множен   козинаки   англ   «палеоліт»   перевод   осмомисл   115.   Франко   мультіоргазм   маникюр   Мудрий   портрет   інформаційна   «колонізація»,«племінний   kitchen   href   сумки  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Інформаційні технології
Історія
Географія
Економіка
Електротехніка
Логістика
Міжнародні відносини
Маркетінг
Математика та статистика
Основи бізнесу
Політологія
Право
Філософія
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Як не варто худнути. Новини з світу струнких 
Будівництво будинку - основні етапи 
Синдром хронічної втоми 
Чарівні каблучки - вибираємо прикраси 
Грип. Cім лих - одна відповідь 
Ми лікуємо застуду неправильно 
Волосся, як додати блиску 
Молочарка 
Штори для кухні на замовлення 
Латиноамериканська програма спортивних бальних танців 
Інтим-Омани в житті чоловіка. Увага жінкам! 
Як скинути зайву вагу 
Як збільшити простір ванної кімнати 
Звідки приходить апетит, і як з ним боротися 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Маркетінг
ЛЕКЦІЇ З ПАБЛІК РІЛЕЙШНЗ СТУДЕНТАМ-ЗАОЧНИКАМ, ч.1
Тема 1 «Історичні етапи та джерела виникнення PR»
    1.1 Історія виникнення і розвитку паблік рілейшнз.   
    Виникнення галузі знань, сфери діяльності в частині впливу на суспільну думку ставиться до прадавніх часів. В XX сторіччі розвиток усіх видів людської діяльності, способів поширення інформації і впливу на суспільну думку призводить до виникнення «паблік рілейшнз», як самостійної науки. Діяльність PR існувала протягом усієї історії людства - як один з елементів керування суспільством. Прообрази служб PR можна знайти у Прадавньому Єгипті, Прадавній Греції, Римі і т.д. Вперше поняття «public relations» використав у 1807 р. президент США Томас Джефферсон у своєму «Сьомому звертанні до Конгресу».
   У 1900 р. Гарвардський університет США використовував елементи пабліситі, а в університеті штату Пенсільванія в 1904 р. був створений власний офіс пабліситі. Перша велика структура PR була створена в 1912 р. при американському телефонно-телеграфному об'єднанні. В 1918 р. курс PR був включений у навчальний план університету штату Іллінойс, в 1922 р. - у Нью-Йоркському університеті. В 1923 р. племінник 3. Фрейда Э. Бер-Науз випустив першу книгу по PR «Crystalling Public Opinion» «Кристалізуючи суспільну думку». На початку 1930 років у США паблік рілейшнз відокремився у самостійну функцію менеджменту, що одержала широке поширення у великих компаніях країни.
   У цей час більше 5400 американських компаній мають підрозділи ПР. Зараз у США налічується більше 5080 агентств ПР, у бізнесі ПР працює близько 9000 фахівців з комунікацій. Цей вид діяльності обслуговує 250 тисяч рекламістів, 150 тисяч РR-фахівців, 130 тисяч журналістів. Більше двохсот американських університетів і коледжів вивчають PR.
    В 1948 р. у Великобританії був відкритий Інститут суспільної думки (Institute of Public Relations - IPR). У цей час в інституті працює понад 3000 чоловік. В 1955 р. у Лондоні була створена Міжнародна Асоціація паблік рілейшнз - ІПРА (International Publik Relation association - IPRA), яка нині поєднує фахівців з 65 країн. Дуже важливу роль у Великобританії грає велика організація PR - центральне інформаційне агентство, що надає різні консультаційні послуги в області формування суспільної думки державним установам і організаціям.
   На початку 1970-х років PR одержує широке розповсюдження в усьому світі. Самостійні підрозділи по суспільним зв'язкам є у Міжнародному валютному фонді та Європейському банку реконструкції і розвитку.
   У зв'язку з переходом нашої країни в умови ринкової економіки все більше стало приділятися уваги можливостям PR. У багатьох державних і комерційних організацій і підприємств виникла необхідність у використанні методів PR. Відповідно до виниклим потребам в Україні були уведені курси PR у всіх вищих закладах. У цей час практично всі економічні вузи країни проводять підготовку фахівців в області PR. Біля ста тридцяти спеціалізованих агентств у країні пропонують свої послуги в цій області. Багато міністерств, держкомітети і інші державні органи України мають власні служби і центри консультування по PR. Такі ж служби мають багато промислових фірм та компаній. Значну роботу в області PR веде Торгово-промислова палата України.
   
    1.2 Поняття і сутність паблік рілейшнз.
   Паблік рілейшнз(PR) - це система зв'язків із громадськістю, яка припускає постійну діяльність по розвитку взаємин між фірмою і громадськістю та формування суспільних поглядів. Паблік рілейшнз розуміється як одна з функцій маркетингу діючої організації, підприємства. Паблік рілейшнз - самостійна функція маркетингу по встановленню і підтримці комунікацій між організацією та громадськістю.
   Комунікація - це обмін інформацією між людьми. Обмін інформацією здійснюється також між організацією та людьми, між організаціями.
   Масова комунікація - це систематичне поширення повідомлень через засоби масової інформації (ЗМІ) з метою інформування і створення впливу на оцінку, думки та поводження людей.
   В сучасних умовах Паблік рілейшнз тісно пов'язаний з маркетингом. У західних країнах підкреслюється, що PR є п'ятим елементом «р» («пі») маркетингового комплексу, поряд з «product» (продукт), «price» (ціна), «promotion» (просування), «place» (місце). Однак PR відрізняється від «просування» товару тим, що просувається (рекламується на ринку) у суспільну свідомість не стільки продукт, скільки саме підприємство (фірма). Просування продукту (товару, послуги) здійснюється безпосередньо із цільовими споживачами, PR же - із широкою громадськістю.
   Варто також підкреслити, що паблік рілейшнз одночасно є одним з засобів реклами, що представляє широкої громадськості підприємство, яке займається певною діяльністю. Варто враховувати таку важливу особливість: PR орієнтовані на просування не товару, а фірми, і не на ринку, а в суспільстві. PR не пов'язані з негайним продажем продукту. Це реклама далекої дії.
   Вираження «паблік рілейшнз» дослівно означає публічні, суспільні відносини. У цей час у відповідній літературі України можна зустріти дві рівнозначних назви одного поняття - «паблік рілейшнз» і «зв'язок із громадськістю», «суспільні зв'язки», під якими треба розуміти зв'язки підприємства, спрямовані на підвищення ефективності його діяльності.
   Основним напрямком діяльності PR є керування, маніпулювання суспільною свідомістю, тобто створення зовнішнього та внутрішнього соціального, економічного, політичного, психологічного середовища, сприятливого для успіху організації. Рішення цієї стратегічної мети неможливо без забезпечення комунікації фірми з її соціальним середовищем: клієнтами, органами влади, засобами масової інформації, співробітниками фірми.
   Система PR повинна впливати на суспільну думку для того, щоб сформувати, підсилити або змінити суспільну думку відносно пропонованого продукту певної організації (підприємства).
   Думка - це відношення до якого-небудь явища окремої людини. Думка групи, тобто спільноти людей, визначається як суспільна думка.
   Суспільна думка - це стан масової свідомості, що укладає в собі відношення (сховане або явне) до суспільних подій, до діяльності різних груп, організацій, окремих особистостей. Це сукупність суджень про дійсність. Думка може бути позитивною, негативною, нейтральною, неіснуючою, тобто відсутньою.
   Суспільна думка в комерційній сфері визначається як синтез приватних думок щодо продукту (товару, послуги), які з'ясовуються, як правило, на основі ринкових досліджень, інформації про кон'юнктуру ринку, ринковій політиці конкурентів і т.д.
   У процесі своєї діяльності фірма постійно зіштовхується з діловою громадськістю, тобто з фінансовими установами, місцевими органами влади, з партнерами, власними акціонерами, покупцями і т.д.
    Раціонально організована робота PR допомагає оперативно виявляти хиби в плануванні і організації своєї підприємницької діяльності. Без знань PR-діяльності неможливо встановлювати ефективне співробітництво із громадськістю.
    Громадськість - це група людей, яка зложилася під впливом певних обставин, що усвідомлює проблемність ситуації і реагує на неї однаковим чином. Варто розрізняти внутрішню (закриту) і зовнішню (відкриту) громадськість.
   Внутрішня громадськість - це співробітники підприємства, об'єднані службовими відносинами, традиціями, корпоративною відповідальністю, що підкоряються службовій дисципліні. Така спільність називається й соціальною спільністю.
   Зовнішня громадськість - це численна група споживачів товарів і послуг, засобів масової інформації, учасників політичних рухів, партій і фракцій. «Власна» громадськість - це той контингент людей, організацій, з якими працює або може стикатися в чинність специфіки своєї діяльності дане підприємство.
   Важливим елементом PR є ділове спілкування, що спрямоване на рішення поточних і перспективних завдань підприємницької діяльності фірм.
    Ділове спілкування - це діяльність, що дозволяє ввійти в контакт із партнерами по бізнесу для досягнення бажаного результату.
   Існує ще поняття «пабліситі» і між поняттями «паблік рілейшнз» і «пабліситі» є тісний зв'язок. У дослівному перекладі пабліситі (publicity) означає публічність, популярність, популярність підприємства і його діяльності. Широке поширення в нас одержало й таке поняття як «імідж», що в перекладі з англійського означає «образ», тобто образ підприємства, що зложився в громадськості. Позитивний імідж підвищує конкурентоспроможність підприємства на ринку, залучає споживачів і партнерів, збільшує обсяг діяльності й, отже, доходи підприємства.
   Паблік рілейшнз - це одночасно наука і мистецтво, що синтезує зусилля різних фахівців - психологів, соціологів, економістів, журналістів і т.д. Вони повинні розробляти і проводити кампанії по розвитку авторитету фірми.
   
    1.3 Предмет і задачі РR.
   
    Сьогодні у період розвитку ринкової економіки України конкуренція у комунікативному полі зумовлює необхідність посилення відкритості діяльності виробничо-торгівельних і торгівельних підприємств що¬до паблік рілейшнз, використання стратегічного маркетингового підходу з їх організації. Таким чином, проблема вдосконалення паб¬лік рілейшнз підприємств одержує на сучасному етапі пріоритетно¬го значення. За кілька останніх десятиліть виробничі підприємства, а за ними і торговельні, вперше відчули на собі вплив громадської думки, тому нераціональна система взаємовідносин з цільовою і по¬тенційно-цільовою громадськістю обумовлює неминучу втрату підп¬риємствами своїх іміджевих позицій у маркетинговому середовищі. Для збереження або здобуття привабливих комунікативних позицій у жорстких сучасних умовах підприємствам необхідно дотримува¬тись принципів відкритості, своєчасно реагувати на зміни в очіку¬ваннях громадськості. Серед чинників, що останнім часом формують діяльність суб'єктів господарювання та зокрема РR-дії можна назвати: високу інтерактивність суспільства, підвищення ви¬мог до соціально-етичної діяльності підприємств, розповсюдження нових інструментів комунікацій тощо.
    У зв'язку з цим проблема формування і підтримки відносин з громадськістю має науковий інтерес і практичне значення.
    Предметом РR вважають - відноси¬ни в організації щодо перетворення інформаційних ресурсів у спеці¬альний продукт - стійкі інформаційні зв'язки із суб'єктами ділово¬го оточення, які повинні сформувати сприятливе середовище для підприємства, яке динамічно розвивається.
    Метою дисципліни РR є:
    - формування уміння, навичок щодо загальної професійної та фахової підготовки за напрямками діяль¬ності (інформаційно-творчої, соціально-психологічної, інформацій¬но-комунікаційної, інформаційно-управлінської, аналітичної, куль¬турної, інформаційно-соціологічної, науково-дослідної), а також розширити та поглибити знання студентів в області теорії і практи¬ки паблік рілейшнз.
   
    Навчальні задачі дисципліни РR:
    - забезпечити засвоєння студентами основних теоретичних пи¬тань з управління паблік рілейшнз;
    - визначити паблік рілейшнз як один з основних стратегічних маркетингових напрямків діяльності в управлінні організацією;
    - показати основну специфіку РR-управління відносно інших сфер діяльності;
    - обґрунтувати необхідність вибору різних видів комунікацій в РR-діяльності;
    - охарактеризувати групи громадськості;
    - сформулювати основні напрямки РR-діяльності (формування іміджу, організація специфічних подій, лобіювання, управління у кризових умовах, відносини зі ЗМІ та ін.);
    - сформувати необхідні знання та вміння підготовки інформацій¬них матеріалів;
    - створити умови для активної пізнавальної та наукової роботи студентів.
   


Автор: ukrix | Відгуки: 4 | Перегляди: 8370 | 11/12/2011 Конспекти, лекції, курсові роботи - Маркетінг

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ТА ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ з дисципліни “Паблик Рілейшнз”
Методичні вказівки та завдання для самостійної роботи з дисципліни “Паблик Рілейшнз” для бакалаврів 4 курсу спеціальності “Маркетинг” усіх форм навчання

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:4365 | 11/12/2011 Конспекти, лекції, курсові роботи - Маркетінг
ЛЕКЦІЇ З ПАБЛІК РІЛЕЙШНЗ СТУДЕНТАМ-ЗАОЧНИКАМ, ч.6
ТЕМА 7. PR на виробничому підприємстві

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3629 | 11/12/2011 Конспекти, лекції, курсові роботи - Маркетінг
ЛЕКЦІЇ З ПАБЛІК РІЛЕЙШНЗ СТУДЕНТАМ-ЗАОЧНИКАМ, ч.2
ТЕМА2. РR в Інтернет мережі

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3603 | 11/12/2011 Конспекти, лекції, курсові роботи - Маркетінг
ЛЕКЦІЇ З ПАБЛІК РІЛЕЙШНЗ СТУДЕНТАМ-ЗАОЧНИКАМ, ч.4
ТЕМА 5. Формування корпоративної культури

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3405 | 11/12/2011 Конспекти, лекції, курсові роботи - Маркетінг
Основы маркетинговой работы
Анализ потребителей заключается в исследовании технических, экономических, финансовых, социологических и иных показателей деятельности предприятий-потребителей.
   Все сведения о реальных и потенциальных потребителях должны заноситься в базы данных. Рекомендуется следующий порядок их заполнения:

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3713 | 25/02/2012 Конспекти, лекції, курсові роботи - Маркетінг