Нелегко доводиться сімейним парам. Навколишні так і норовлять ощасливити їх своїми радами. Зрозуміло, це все з найкращих і шляхетних спонукань. Природно, зовсім даремно. За роки спільного життя подружня пара обов’язково як мінімум раз порушує всі заборони й правила, але як це відбивається на їхньому житті? Отже, настав час розвінчати найпоширеніші міфи про сімейне життя. За допомогою декількох експертів з багатим досвідом подружніх відносин ми розшифрували таємний зміст рад, які чоловік і дружина чують із того самого дня, коли зв’язують себе узами Гіменея.
Міф: не можна лягати спати, не помирившись після сварки
Що ж, звучить цілком розумно — до чого ризикувати, раптом за ніч сварка, нехай навіть сама дріб’язкова, тільки розгориться й перетвориться в справжню проблему? Уже краще помиритися, зі спокійною совістю лягти спати й бачити прекрасні сни, а ранком почати все з початку.
Наша думка: просто домовтеся зі своєю другою половиною відкласти закінчення сварки до ранку — особливо, якщо уже минула північ, ви валитеся з ніг від утоми, і кінця спорам не передбачається. Зрештою, далеко не кожну сварку можна обмежити в часі й, на жаль, деякі з нас можуть вчасно зупинитися.
Міф: народження дитину зближає
Часто після народження дитини (особливо першої) у подружжя з’являється незліченна кількість тем для розмови. Правда, усі вони так або інакше пов’язані з дитиною…
Здається, сімейні відносини перейшли на новий рівень, але потім чоловік іде на роботу, дитина починає боліти й вередувати. Радість і подив, які спочатку викликала ця малюсінька істота, поступово переміняється утомою й роздратуванням — а чого ще чекати після безсонних ночей, невпинної годівлі й зміни підгузків?
Природно, жодна мати не стане зривати роздратування на дитині, і слушний гнів обрушується на того, хто виявиться поруч. Найчастіше поруч виявляється коханий чоловік.
Наша думка: народження дитини — це, насамперед, перевірка відносин на міцність. Чи є рішення? Так. Потрібно просто визнати, що всі сімейні пари переживають кризу саме тоді, коли найменше цього очікують.
Крім того, вам знадобиться допомога в догляді за дитиною — поодинці впоратися із цим завданням неможливо. Допомога й підтримка чоловіка також допомагають жінці не забувати про роль коханої дружини й ділової жінки.
Якщо ви поки не можете без здригання думати про «вихід у світ», або боїтеся залишити маля на піклування чоловіка, няньки або родички, не квапте події — нехай усе йде своїм ходом.
Міф: чоловіка й дружину повинні зв’язувати не тільки романтичні, але й дружні відносини
Звучить чудово, чи не правда? Зрештою, ви знаєте чоловіка краще, чим хто-небудь, так чому б не вважати його своїм кращим другом?
Наша думка: романтичні відносини відрізняються від дружніх. Не варто сподіватися, що одна людина зуміє стати для вас втіленням жагучої любові й ніжної дружби.
Так просто не буває. Інакше кажучи, не варто стратити себе, якщо не почуваєте до чоловіка дружньої прихильності — для цього у вас є подруги. Головне, щоб зв’язок із чоловіком не губилася, а вже як ви її назвете — ваша справа. Завжди цікавтеся життям чоловіка, його справами й турботами. Розстаючись ранком, обов’язково довідайтеся про плани чоловіка — і ввечері розпитаєте, наскільки йому вдалося їх реалізувати.
Міф: незадовільне сексуальне життя — це не проблема
У перші місяці після народження дитини гормони, перевтома й підвищена дратівливість — коли ви готові закричати, якщо хтось підходить до вас ближче, чим на метр, — аж ніяк не сприяють поліпшенню сексуального життя, тому не слід форсувати події. Чоловік повинен віднестися до цієї ситуації з розумінням і запастися терпінням.
Наша думка: ризикуючи викликати невдоволення багато молодих мам, ми рішуче заявляємо, що саме після народження дитини секс особливо важливий і навіть необхідний для збереження відносин.
Коли ви цілодобово зайняті, страждаєте від недосипання й хронічного стресу, коли ви бачите чоловіка тільки ранком і ввечері, секс — найшвидший і діючий засіб зміцнити відносини, навіть якщо ви більше не випробовуєте того божевільного потягу, що в перші дні вашого сімейного життя.
Також не варто вірити тому, що для гарного сексу потрібні особливі умови — романтична вечеря, особлива атмосфера й самота, інакше ви будете чекати цього «ідеального моменту» вічно, що стане для вас ще одним приводом для розчарування й стресу.
Не чекайте ідеальних обставин, а використовуйте для сексу будь-яку можливість, що представилася. Навчіться цінувати швидкий секс — він розкріпачує й суттєво розширює ваш сексуальний репертуар.
Міф: не можна сваритися в присутності дітей
Сварка батьків — моторошне видовище, що травмує дитячу психіку. Маленькі діти безпомилково визначають, коли ви роздратовані й розсерджені (їм передається ваш настрій), а діти по старше, спостерігаючи за сімейним скандалом, боятися, що батьки можуть розвестися.
Наша думка: спостереження за тим, як батьки вирішують сімейний конфлікт, може бути навіть корисним для дитини — так вона довідається, що навіть самі близькі люди часом не можуть досягти взаєморозуміння. Конфліктів уникнути неможливо. Якщо ваше сімейне життя не затьмарене розбіжностями, виходить, ви знайшли ідеал. А ідеал — це так нудно…
Інакше кажучи, спостерігати за батьківськими сварками дітям можна. Але є одне «але» ( як завжди). Якщо ваша сварка проходить при неповнолітніх свідках, ви повинні боротися за правилами. Замість того щоб називати чоловіка «ледачим снобом», просто скажіть «Мені дуже не подобається, що ти не виносиш сміття».
Засуджуйте дію (або бездіяльність), а не людину. Якщо же градус скандалу занадто високий і його рішення мирними засобами неможливо, постарайтеся все ж вивести дітей з кімнати.
Міф: не варто приймати другу половину як винне
У цьому криється секрет щасливого й міцного шлюбу, чи не правда? Як тільки ви приймаєте чоловіка як винне, ви перестаєте його цінувати й втрачаєте пильність.
Наша думка: приймати другу половину як винне — значить повністю їй/йому довіряти, покладатися й вірити в тому, що в потрібний момент вона/він обов’язково виявиться поруч.
Це також виходить, що ви прийняли певні зобов’язання й роль у родині. Коли у вас є родина й діти, абсолютна впевненість у партнерові тільки підтримує й надає сили. Але не забувайте, що приймати другу половину як винне й приймати всі жертви як винне — зовсім різні речі. Просте «спасибі» творить чудеса