Главная
Алгебра   ворон   горішки   алла   традиції   кульбаба   reader   exercise   міжнародних   розквіт   енергія   яблоки   міокарда   пухлини   Unit   афаз   «бронзовий   жирна   Love   святослав   мерзляк   шоколаде   А.А.   мономах   маски  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Безпека дитини
Вагітність
Виховання
Діти та навчання
Дитяча стоматологія
Догляд за немовлям
Догляд за речами
Домашні тварини
Здоров’я дитини
Планування вагітності
Пологи
Психологія дитини
Різне про дитину
Статевий розвиток
Фізичний розвиток дитини
Харчування дитини
Хвороби дітей
Шлюб та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Методичні рекомендації зі складання бізнес-плану 
Хімічна завивка волосся 
Піхвові виділення, норма або хвороба 
7 корисних приладів для майбутніх мам 
Догляд за тілом, зимові правила 
Проблема цікавого положення 
Зуби в дітей 
Як зачати здорову дитину потрібної статі 
Оцет необхідний для омолодження 
Екстрена профілактика при незахищеному статевому акті 
П’ять типів флірту 
Дієта по групі крові 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ начальника отдела кадров  
Контрацепція після пологів 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Психологія дитини
Дитина-здирник. Поради мамам.
Пам’ятаю, як кілька років назад ми повели нашу дочку в іграшковий магазин, щоб там вона сама вибрала подарунок до свого Дня народження, - розповідає Галина, мама першокласниці Насті.


Вона там усе подивилася, пограла на всіх сопілочках і барабанах, покрутила в руках ляльок і сказала: «Ну, пішли додому торт їсти!» Ми сміялися всією родиною. Тепер я згадую цей випадок без посмішки – походи по магазинах з Настею перетворилися в суцільний стрес».

Видавалося б, що такого може попросити маля, чого ви не в змозі йому купити, навіть якщо це й вийде за рамки сум, відведених у родині на цю статтю витрат? Це і є найголовніша пастка, у яку можуть потрапити батьки маленького здирника. Ідучи на приводу в його імпульсивності, ви зіштовхнетеся із цілим рядом наслідків, найстрашніший з яких – невміння, що закладається з малих років, поводитися зі своїми фінансами.


   

Надзвичайні заходи

Ви сотні раз повторили дитині, що одними насолодами ситий не будеш, і у вас є цілий список продуктів, які необхідно купити, але однаково не в змозі увести її від стелажа із чупа-чупсами й кіндер-сюрпризами. А справа в тому, що вона просто не здатна вас не почути, не зрозуміти, навіть якщо ви пояснювали це раніше й у більш спокійній обстановці. І немає приводу дорікати дитині в егоїзмі й побоюватися того, що вона виросте розтринькувачем. Постійні розмови про гроші й економічні проблеми у родині приведуть до зворотного – розвитку в дитини скнарості, заздрості до тих, хто може дозволити собі більше.


   

Інша реакція на постійне «Купи!» – уседозволеність. До цього схильні зайво чутливі батьки. Намагаючись уберегти чадо від яких би то ні було переживань, а себе – від участі в публічних істериках маляти, вони готові на будь-які витрати. Але ж такий підхід загрожує дитині в майбутньому повним невмінням контролювати свою фінансову ситуацію, а вам – байдужістю до ваших фінансових проблем і споживчим відношенням.


   

Головний мій подарунок – це ти


   

Якщо докладніше розібратися в історії маленької Насті, що відмовилася від подарунка на користь домашнього свята, можна легко розглянути одну із самих важливих причин появи цієї проблеми в родині.


   

Дівчинці не так вже важливо було придбати що-небудь із асортименту магазину в особисте користування. Головну роль у цій історії зіграли увага й турбота з боку батьків, їх безумовна готовність піти їй назустріч. Прагнення порадувати її й створити їй гарний настрій у День народження замінили Насті сам подарунок.


   

І навпаки, часто буває, що випрошений із труднощами подарунок відразу закидається подалі, а маля втрачає до нього інтерес.


   

Вартість питання

«У переважній більшості випадків батьки самі формують у своїх дітей трохи перекручене сприйняття грошей і їх вартісті.
   З одного боку, кожному батькові хочеться, щоб його дитина не бідувала ні в чому. З іншого – це «ні в чому» практично ніколи не має чітко певних кордонів. Батьки й самі не розуміють, у якому випадку дитині потрібно все найкраще, а в якому її апетити слід дещо стриматися.


   

У Європі вважається, що заощаджувати не можна на двох речах – здоров’ї й освіті. Тобто, лікарі, спортивні ігри, книги й підручники, репетитори й курси – усе це повинне бути максимально якісним – настільки, наскільки дозволяє родиннний бюджет».


   

У питанні виховання в дитині правильного відношення до грошей психологи рекомендують:


   Видавати дитині кишенькові гроші. Є речі необхідні, а є ті, які дитині просто дуже хочеться одержати. І саме на ці речі розумно видавати кишенькові гроші із самого раннього віку (іноді навіть рекомендують із 3 років). Нехай дитина сама вчиться вирішувати, що для неї найбільш важливо, співвідносити вартість гри або диска з тою сумою, яку їй видають на тиждень.
   Починаючи з 7-10 років, не рекомендується оберігати дітей від матеріальних проблем. Обговорюйте фінансові справи родини в їхній присутності й постарайтеся сформувати розуміння того, що гроші заробляються, а не беруться « з тумбочки»; що цей процес досить захоплюючий, іноді досить непростий, але не болісний;
   що не потрібно заздрити тим, у кого грошей і можливостей більше, а потрібно думати про те, як добитися своєї мети ( у тому числі, якщо мета – це таке ж плаття, як в однокласниці).
   Тримайте маля в курсі всіх своїх основних витрат і планів. Радьтеся з ним, приймаючи рішення придбати що-небудь для себе. Не забувайте згадати, що роблячи вибір, ви звертаєте увагу на ціну покупки, щоб у дитини не створювалося враження, що заощаджують тільки на ньому.
   Виділяйте дитині невелику щотижневу або щомісячну суму, якою вона буде розпоряджатися тільки за своїм розсудом.
   Вчите рахувати гроші, знайомте з основними цінами на дитячі товари.
   Познайомте з поняттями позики, боргу й заощадження. Найпростіше робити це в ігровій формі. Щоб навчити дитину усвідомлено розлучатися із грішми, плануючи сімейну покупку, попросіть взяти участь фінансово. Навіть дріб’язок, який дитина самостійно вкладе в загальну суму, створить у неї відчуття важливості її участі. Наступного разу в магазині вона зупиниться не тільки в іграшкової вітрини, але й у стенда з кухонним начинням.
   Постарайтеся перетворити звичайний похід за хлібом у захоплюючу подорож або важливий захід. Давайте йому нескладні завдання – знайти полицю з булочками або прочитати назва соку або пластівців. Так ви перемкнете увагу, звільните час для себе й створите загальний позитивний конструктивний настрій.Автор: ukrix | Відгуки: 1 | Перегляди: 2681 | 20/02/2012 Діти та родина - Психологія дитини

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Усиновлення - привід задуматися
Процедура всиновлення досить трудомістка й затягнута за часом. Необхідно зібрати велику кількість документів і чекати, чекати, чекати. Але чи це так погано? Адже в такий спосіб ми проходимо перший етап випробування, і одержуємо...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1796 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини
Ой, боюся, боюся! Допоможіть дитині позбутися страхів!
Тема дитячих страхів вічна. Напевно, не існує дітей, у яких не буває ніяких страхів. Як правильно батькам ставитися до дитячих страхів? І як допомогти їм позбутися їх? Що таке страх?

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:3090 | 20/02/2012 Діти та родина - Психологія дитини
Підлітковий вік - типові помилки батьків
Підлітковий вік - вік, якого зі страхом очікують практично всі батьки. Адже саме цей відрізок від 12 до 16 років здавна йменують вибухонебезпечним, ранимим, важким, кризовим, перехідним і навіть доленосним. Період...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1854 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини
Як допомогти дитині впоратися зі стресом
Дитина у жодному разі не повинна залишатися наодинці зі стресом, чим би той не був викликаний. Перша й головна допомога бути якнайбільше з вашою дитиною. Також не раджу плутати стрес із поганим або примхливим настроєм...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1833 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини
Дитячі істерики. Як правильно поводитися
Капризи, відмови від їжі й метання посуду, іграшок, це знайомо кожному батькові. Діти, що ще не навчилися говорити, уже вимагають уваги до своїх потреб і незручностей, і, як правило, роблять це голосно....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2860 | 13/03/2012 Діти та родина - Психологія дитини